Menü

Hogyan szokjunk le a körömrágásról?

Bizony nagyon nehéz leszokni a körömrágásról, hiszen ez is egy függőség. Az még nem elég, hogy eldöntjük, leszokunk róla, meg is kell tenni az első lépéseket. Mi válthatja ki ezt és milyen módszerek segíthetnek a leszokásban?

A körömrágás legtöbbször gyermekkorban kezdődik és sokan felnőttként maguktól elhagyják ezt a szokást. Ha azonban mégis megmarad, nehéz leszokni róla. Mit tehetünk, hogy elhagyjuk ezt a rossz szokást?

A körömrágás mögött legtöbbször valamilyen mentális probléma áll, hiszen kényszeres cselekedetről van szó, melynek oka általában valamilyen mentális probléma.

Sokan ezeket a pótcselekvéseket az érzelmeik szabályozására, a stressz és a szorongás „kezelésére” használják.

Hogyan kezdhetjük el a leszokást?

A legfontosabb ebben is a fokozatosság, lépésről lépésre kell haladnunk. Ha sikerül szép hosszúra megnövesztenünk a körmeinket, akkor nőként már attól sikerélményünk lesz, hogy szép és ápolt külsőt biztosít.

Rövid körmök is hozhatnak sikert a cél érdekében, mert ugye logikus, hogy minél rövidebbek a körmeink, annál kisebb annak az esélye, hogy elkezdjük rágni. Figyeljünk oda, hogy rendszeresen vágjuk vagy reszeljük le a körmeinket és próbáljuk röviden tartani.

Keressünk alternatív elfoglaltságot, mozogjunk!

Keressük meg azokat az elfoglaltságokat, amelyek segítenek elterelni a figyelmet a körömrágásról. Sportolás, futás, bicajozás vagy úszás közben biztosan nem fogjuk rágcsálni a körmeinket.

Járjunk manikűröshöz!

Két előnye is van annak, ha manikűröshöz járunk: az egyik, hogy mindig szépek és ápoltak lesznek a körmeink, továbbá nagy valószínűséggel nem fogjuk lerágni azokat, hiszen pénzt fizettünk a gyönyörű eredményért. A műköröm vagy géllakk pedig egy-két hétig kitart, s ez idő alatt nem fogjuk rágni a körmeinket.

Próbáljuk ki a körömrágás elleni lakkot!

Kaphatók olyan speciális körömlakkok, melyeknek annyira rossz ízük van, hogy elveszi a kedvet a körömrágástól.

Rágógumizás vagy cukormentes cukorkák.

Ha mindenáron rágni szeretnénk valamit, próbáljunk rágógumit vagy cukormentes cukorkát rágcsálni, hogy eltereljük a figyelmet a körömrágásról.

A körmeink rágása nem csak esztétikailag, hanem egészségügyileg is egy probléma. Káros hatással lehet a körömre és az ujjbőrre is, a körmök törékenyebbek lehetnek, könnyebben berepedhetnek vagy letörhetnek, emellett a körömrágás baktériumokat is bejuttathat a szervezetbe, ami fertőzéseket okozhat, ezért fontos ezt a szokást megszüntetni.

Tegyünk a mellrák ellen!

A mellrák kialakulása részben a véletlenen és az öröklődő géneken múlik, legalább ekkora jelentőségük van azonban az életmód és a környezeti tényezők hatásainak is. A mellrák megelőzésének számos módja lehet. Tegyünk meg mindent!

Mindfulness alkalmazása a mindennapokban

A mindfulness technikának a mindennapi alkalmazása egy fontos faktor lehet abban, hogy csökkentsük a minket érő stresszt, illetve meg tudjunk békélni a gondolatainkkal és érzéseinkkel. Nem árt néha tudatosan megfigyelni azt, ami körülvesz minket!

Hasznos megtakarítási tippek

Nagyon sok magyar hónapról-hónapra szűkösen gazdálkodik a jövedelméből, ugyanakkor nyilvánvalóan szeretnének spórolni, hogy stabilabb anyagi helyzetet teremtsenek maguknak. Természetesen félretenni nem egyszerű dolog, de ha megvan a kellő elhatározás, a következő lista is nagy segítséget jelent a kezdéshez.

Hallottál már a funkcionális diszpepsziáról?

Evés után túltelítettnek érzed magad? Puffadsz, netán görcsöl, feszít a gyomrod? Lehet, hogy FD-ben szenvedsz, érdemes kivizsgálni!

Miért hullik ősszel jobban a hajunk?

Ősszel a levelekkel együtt a haj is jobban hullik, így természetes, ha a megszokottnál erősebb a hajhullás. Évszakváltáskor ez nem meglepő, hiszen ahogy testünk minden sejtje megújul, ez a hajunkra is igaz.