Menü

Hibák, amiket elkövetünk állásinterjún

Az állásinterjúk kiszolgáltatott helyzetet adnak, mert sokunknak komfortzónáján kívül esnek, izgulunk, idegesek vagyunk és olykor nagyon nehéz minden munkáltatói elvárásnak megfelelni. Nagyon sok hibát elkövethetünk egy állásinterjún, akaratlanul is. Kerüljük el a hibákat!

Ismerős a szitu, amikor szempár szegeződik ránk, remeg a hangunk, izzad a tenyerünk, dadogunk, bakikat ejtünk, pedig egy állásinterjún a lehető legtöbbet szeretnénk kihozni magunkból.

Most a leggyakrabban előforduló hibákat gyűjtöttem össze, melyeket akarva vagy akaratlanul is elkövethetünk és amit egy kis odafigyeléssel el lehet kerülni egy állásinterjún.

Késés

Nyilvánvalóan már a legelején elronthatjuk az interjút a késéssel, ami nemcsak, hogy nem illendő, hanem azt is mutatja, hogy a jelentkezőnek nem elég fontos az állás megszerzése. Ez nagyon rossz pont a leendő munkáltató szemében!

Nem tudjuk pontosan, milyen munkakörre jelentkeztünk

Ennek nemcsak, hogy érdemes, de nagyon fontos utánanézni. A megpályázott pozícióval tisztában kell lennünk, amikor beadjuk az önéletrajzot, az interjú előtt pedig érdemes alaposabban is felkészülni. Az interjún értékelni fogják, ha nem csak a cég nevét tudod, hanem a fő profilját, a vezetők nevét és legfontosabb eredményeit.

Nem megfelelő öltözet

Nem alkalomhoz illő ruházat, feltűnő piercing, túl erős, hivalkodó smink, hatalmas műkörmök, hasvillantós póló…satöbbi, nem is sorolom. A megfelelő megjelenés alapelvárás.

Nem vagyunk felkészültek

Az állásinterjú fő célja, hogy a munkáltatók (vagy annak képviselői) megismerkedjenek a munkatársjelöltekkel. Éppen ezért érdemes felkészülni, hogy mi az a néhány mondat, amit mindenképpen elmondanál magadról egy rövid bemutatkozás keretében. Kevés dolog cikibb egy állásinterjún, mint hogy nem tudsz semmit sem mondani magadról.

Nem megfelelő önéletrajz

Az önéletrajzba csak olyan dolgokat írjunk, amelyek igazak. Így nem történhet meg hogy belezavarodunk, ha valamire pontosabban rákérdeznek. Persze mindenki szépít egy kicsit az önéletrajzában, de azért a valóságtól ne rugaszkodjunk el.

Motiváció hiánya

A cégek szeretnek motivált munkatársakat foglalkoztatni. Gondoljuk át, miért szeretnénk az adott állást megkapni, miért lenne a mi foglalkoztatásunk a cég számára a legjobb és legszerencsésebb, milyen motivációval tudjuk meggyőzni őket, hogy mi vagyunk az állásra a megfelelő ember.

Fizetési igények

Az állásinterjún rákérdeznek a jelölt fizetési igényeire. Jó, ha az interjú előtt kicsit utánanézünk, hogy az adott szakmában és pozícióban milyen fizetésre lehet számítani. Se túl sokat nem mondjuk, se ne becsüljük alá magunkat.

S végezetül…az interjú után is kitűnhetünk a tömegből, ha egy néhány soros köszönőlevelet írunk. Apró gesztusnak tűnhet, ám óriásit lendíthet a megítélésünkön.

Mosható pelenka, avagy a környezetbarát alternatíva

Egyre többen használják a mosható pelenkákat, és ha még nem hallottál róluk, akkor érdemes elolvasnod ezt a cikket, hiszen ez a környezetbarát megoldás egyaránt védi a bolygónkat és a pénztárcánkat is!

Mindfulness alkalmazása a mindennapokban

A mindfulness technikának a mindennapi alkalmazása egy fontos faktor lehet abban, hogy csökkentsük a minket érő stresszt, illetve meg tudjunk békélni a gondolatainkkal és érzéseinkkel. Nem árt néha tudatosan megfigyelni azt, ami körülvesz minket!

Hasznos megtakarítási tippek

Nagyon sok magyar hónapról-hónapra szűkösen gazdálkodik a jövedelméből, ugyanakkor nyilvánvalóan szeretnének spórolni, hogy stabilabb anyagi helyzetet teremtsenek maguknak. Természetesen félretenni nem egyszerű dolog, de ha megvan a kellő elhatározás, a következő lista is nagy segítséget jelent a kezdéshez.

A leblokkolás lélektana

Ahogy közeledik az egyetemi vizsgaidőszak, sok diák számára ez stresszel és szorongással jár. A nagy mennyiségű tananyag, a vizsgákra való felkészülés nyomása és az eredményekkel kapcsolatos aggodalmak mind olyan tényezők, amelyek a diákokat szorongásba sodorhatják.

Gyűjtő vagy gyűjtögető?

A gyűjtőszenvedély óvodás-, kisiskolás korban kezdődik, de általában a 7-8 éves korosztályra a legjellemzőbb. A gyűjtés a gyerekek számára a valóság megértésének, feldolgozásának egy új, izgalmas módja, de a gyűjtőszenvedély a felnőttekben is kialakulhat. Mi a különbség a gyűjtés és a gyűjtögetés között?