Hibák, amiket elkövetünk állásinterjún
- Dátum: 2024.09.20., 02:53
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- állásinterjú, felkészültség, fizetési igény, hiba, ideges, izgul, késés, kiszolgáltatott helyzet, köszönőlevél, megjelenés, motiváció, munkakör, öltözet, önéletrajz
Az állásinterjúk kiszolgáltatott helyzetet adnak, mert sokunknak komfortzónáján kívül esnek, izgulunk, idegesek vagyunk és olykor nagyon nehéz minden munkáltatói elvárásnak megfelelni. Nagyon sok hibát elkövethetünk egy állásinterjún, akaratlanul is. Kerüljük el a hibákat!
Ismerős a szitu, amikor szempár szegeződik ránk, remeg a hangunk, izzad a tenyerünk, dadogunk, bakikat ejtünk, pedig egy állásinterjún a lehető legtöbbet szeretnénk kihozni magunkból.
Most a leggyakrabban előforduló hibákat gyűjtöttem össze, melyeket akarva vagy akaratlanul is elkövethetünk és amit egy kis odafigyeléssel el lehet kerülni egy állásinterjún.
Késés
Nyilvánvalóan már a legelején elronthatjuk az interjút a késéssel, ami nemcsak, hogy nem illendő, hanem azt is mutatja, hogy a jelentkezőnek nem elég fontos az állás megszerzése. Ez nagyon rossz pont a leendő munkáltató szemében!
Nem tudjuk pontosan, milyen munkakörre jelentkeztünk
Ennek nemcsak, hogy érdemes, de nagyon fontos utánanézni. A megpályázott pozícióval tisztában kell lennünk, amikor beadjuk az önéletrajzot, az interjú előtt pedig érdemes alaposabban is felkészülni. Az interjún értékelni fogják, ha nem csak a cég nevét tudod, hanem a fő profilját, a vezetők nevét és legfontosabb eredményeit.
Nem megfelelő öltözet
Nem alkalomhoz illő ruházat, feltűnő piercing, túl erős, hivalkodó smink, hatalmas műkörmök, hasvillantós póló…satöbbi, nem is sorolom. A megfelelő megjelenés alapelvárás.
Nem vagyunk felkészültek
Az állásinterjú fő célja, hogy a munkáltatók (vagy annak képviselői) megismerkedjenek a munkatársjelöltekkel. Éppen ezért érdemes felkészülni, hogy mi az a néhány mondat, amit mindenképpen elmondanál magadról egy rövid bemutatkozás keretében. Kevés dolog cikibb egy állásinterjún, mint hogy nem tudsz semmit sem mondani magadról.
Nem megfelelő önéletrajz
Az önéletrajzba csak olyan dolgokat írjunk, amelyek igazak. Így nem történhet meg hogy belezavarodunk, ha valamire pontosabban rákérdeznek. Persze mindenki szépít egy kicsit az önéletrajzában, de azért a valóságtól ne rugaszkodjunk el.
Motiváció hiánya
A cégek szeretnek motivált munkatársakat foglalkoztatni. Gondoljuk át, miért szeretnénk az adott állást megkapni, miért lenne a mi foglalkoztatásunk a cég számára a legjobb és legszerencsésebb, milyen motivációval tudjuk meggyőzni őket, hogy mi vagyunk az állásra a megfelelő ember.
Fizetési igények
Az állásinterjún rákérdeznek a jelölt fizetési igényeire. Jó, ha az interjú előtt kicsit utánanézünk, hogy az adott szakmában és pozícióban milyen fizetésre lehet számítani. Se túl sokat nem mondjuk, se ne becsüljük alá magunkat.
S végezetül…az interjú után is kitűnhetünk a tömegből, ha egy néhány soros köszönőlevelet írunk. Apró gesztusnak tűnhet, ám óriásit lendíthet a megítélésünkön.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.