Hibák, amiket elkövetünk állásinterjún
- Dátum: 2024.09.20., 02:53
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- állásinterjú, felkészültség, fizetési igény, hiba, ideges, izgul, késés, kiszolgáltatott helyzet, köszönőlevél, megjelenés, motiváció, munkakör, öltözet, önéletrajz
Az állásinterjúk kiszolgáltatott helyzetet adnak, mert sokunknak komfortzónáján kívül esnek, izgulunk, idegesek vagyunk és olykor nagyon nehéz minden munkáltatói elvárásnak megfelelni. Nagyon sok hibát elkövethetünk egy állásinterjún, akaratlanul is. Kerüljük el a hibákat!
Ismerős a szitu, amikor szempár szegeződik ránk, remeg a hangunk, izzad a tenyerünk, dadogunk, bakikat ejtünk, pedig egy állásinterjún a lehető legtöbbet szeretnénk kihozni magunkból.
Most a leggyakrabban előforduló hibákat gyűjtöttem össze, melyeket akarva vagy akaratlanul is elkövethetünk és amit egy kis odafigyeléssel el lehet kerülni egy állásinterjún.
Késés
Nyilvánvalóan már a legelején elronthatjuk az interjút a késéssel, ami nemcsak, hogy nem illendő, hanem azt is mutatja, hogy a jelentkezőnek nem elég fontos az állás megszerzése. Ez nagyon rossz pont a leendő munkáltató szemében!
Nem tudjuk pontosan, milyen munkakörre jelentkeztünk
Ennek nemcsak, hogy érdemes, de nagyon fontos utánanézni. A megpályázott pozícióval tisztában kell lennünk, amikor beadjuk az önéletrajzot, az interjú előtt pedig érdemes alaposabban is felkészülni. Az interjún értékelni fogják, ha nem csak a cég nevét tudod, hanem a fő profilját, a vezetők nevét és legfontosabb eredményeit.
Nem megfelelő öltözet
Nem alkalomhoz illő ruházat, feltűnő piercing, túl erős, hivalkodó smink, hatalmas műkörmök, hasvillantós póló…satöbbi, nem is sorolom. A megfelelő megjelenés alapelvárás.
Nem vagyunk felkészültek
Az állásinterjú fő célja, hogy a munkáltatók (vagy annak képviselői) megismerkedjenek a munkatársjelöltekkel. Éppen ezért érdemes felkészülni, hogy mi az a néhány mondat, amit mindenképpen elmondanál magadról egy rövid bemutatkozás keretében. Kevés dolog cikibb egy állásinterjún, mint hogy nem tudsz semmit sem mondani magadról.
Nem megfelelő önéletrajz
Az önéletrajzba csak olyan dolgokat írjunk, amelyek igazak. Így nem történhet meg hogy belezavarodunk, ha valamire pontosabban rákérdeznek. Persze mindenki szépít egy kicsit az önéletrajzában, de azért a valóságtól ne rugaszkodjunk el.
Motiváció hiánya
A cégek szeretnek motivált munkatársakat foglalkoztatni. Gondoljuk át, miért szeretnénk az adott állást megkapni, miért lenne a mi foglalkoztatásunk a cég számára a legjobb és legszerencsésebb, milyen motivációval tudjuk meggyőzni őket, hogy mi vagyunk az állásra a megfelelő ember.
Fizetési igények
Az állásinterjún rákérdeznek a jelölt fizetési igényeire. Jó, ha az interjú előtt kicsit utánanézünk, hogy az adott szakmában és pozícióban milyen fizetésre lehet számítani. Se túl sokat nem mondjuk, se ne becsüljük alá magunkat.
S végezetül…az interjú után is kitűnhetünk a tömegből, ha egy néhány soros köszönőlevelet írunk. Apró gesztusnak tűnhet, ám óriásit lendíthet a megítélésünkön.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.