Menü

Sütőtök - ne edd, kend!

Ma már számtalan, jobbnál jobb arcpakolás elérhető a drogériákban, azonban a konyhai szépítőszereknél nincs természetesebb! Ráadásul olcsó is és a házilag elkészített arcpakolásokban pontosan tudjuk mi van és mi mindenre jó. Ilyen például a sütőtökös pakolás, melyet házilag pillanatok alatt összedobhatunk, így kivételesen ahelyett, hogy megennénk, inkább kenjük most magunkra.

Miért sütőtök? Mert itt a sütőtök-szezon! Van, aki imádja megenni, én meg szeretem magamra kenni.

Ettől függetlenül én is szeretem krémlevesként, sósan, mézesen-fahéjasan sütve, püréként, és még ezerféleképpen, ám kevesen tudják, hogy a sütőtök milyen jó hatással van a bőrre, igazi természetes szépítőszer. Nézzünk néhány frissítő és hidratáló pakolást, amit otthon is egyszerűen elkészíthetünk!

A sütőtök tele van béta-karotinnal és amellett, hogy segít a rák kialakulásának megelőzésében, szív- és szemproblémák esetén is rendkívüli a hatása. Nagyon magas a C-vitamintartalma, így még az immunrendszer is meghálálja a fogyasztását, valamint a bőrünk is fiatalodik tőle.

Joghurtos testpakolás sütőtökkel

Hozzávalók:

¼ csésze natúr joghurt

3 evőkanálnyi méz

3 evőkanálnyi pürésített sütőtök

Hámozzuk meg, daraboljuk fel és süssük meg a sütőtököt, pürésítsük, keverjük el a többi hozzávalóval és kenjük be magunkat a masszával. Érdemes egy fürdőkád vízben elmerülni ebben a helyzetben, egy 10-15 perc elteltével pedig öblítsük le magunkat.

Csodatévő sütőtökös pakolás az őszi fáradt bőrre például a banános -sütőtökös maszk!

Hozzávalók:

½ banán

1 evőkanál nyers, reszelt sütőtök

1 teáskanál frissen facsart citromlé

½ teáskanál méz

Pépesítsük össze a fél banánt egy villával, adjuk hozzá a reszelt, nyers sütőtököt, a frissen facsart citromlevet és a mézet. Keverjük össze, majd a letisztított bőrre kenjük fel, 15-20 perc hatóidő után langyos vízzel mossuk le.

Bőrradír is készíthető sütőtökből!

Hozzávalók:

20 dkg barnacukor

10 dkg sima kristálycukor

2 evőkanál sütőtökpüré

2 evőkanál olívaolaj vagy jojobaolaj

Süssük meg a sütőtököt, hagyjuk kihűlni és pürésítsük. A bőrradírhoz először a kétféle cukrot keverjük össze az olívaolajjal (vagy jojobaolajjal), majd adjuk hozzá a sütőtökpürét is. Miután jól elkevertük, adhatunk a keverékhez a kedvenc, 100%-os tisztaságú illóolajunkból is. A kész sütőtökös bőrradír jól zárható edényben a hűtőben hetekig eláll.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?

Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.