Készítsünk fordított adventi naptárat!
- Dátum: 2024.10.29., 02:52
- Martinka Dia
- képek: pexels
- adomány, ajándék, beletesz, cipősdoboz akció, fordított adventi naptár, hagyományos adventi kalendárium, jobb adni, kalendárium, kivesz, mint kapni, rászoruló civil szervezet
Fordított adventi naptár? Igen! Mi az a fordított adventi naptár, és hogyan készíthetünk ilyet? Elmondjuk!
Mindjárt itt az advent. Idén miért ne lenne az ünnepvárás is kissé rendhagyó? Mi lenne, ha hagyományos adventi naptár helyett idén fordított adventi kalendáriumot készítenénk?
Mi az a fordított adventi naptár?
Nekem felkeltette a kíváncsiságomat. A hagyományos adventi naptárt mindenki ismeri, azon az elven működik, hogy minden nap kapunk valami kis apró ajándékot, ám a fordított adventi kalendárium esetében éppen ellenkezőleg történik mindez. Mi adunk minden nap egy kis apróságot. Jobb adni, mint kapni.
A hagyományos adventi naptárhoz hasonlóan a fordított adventi kalendárium is 24 napon át segít ráhangolódni a karácsonyra, ám a megszokottól eltérően nem kiveszünk belőle, hanem beleteszünk. Minden egyes nap egészen karácsonyig tegyünk bele a naptárba valamit, ami segítséget jelent a rászoruló félnek.
Miért jó a fordított adventi naptár, kiknek készülhet?
Bármely rászoruló civil szervezetnek, gyermekotthonnak, családnak, iskolának-óvodának, akinek támogatásra van szüksége. A dobozba minden nap beleteszünk valamit a felajánlott fél számára és ha elkészült célba juttatjuk. Azt gondolom, ez a gyerekekkel is közösen elvégezhető projekt, s talán nem túlzás azt gondolni, még jobban élvezik majd az ötletelést, hogy minden nap beletehessenek valami apró ajándékot, mint, amikor ők kapnak valamit.
Mi kerülhet a fordított adventi naptárba?
A fordított adventi naptár készítésénél az a legfontosabb, hogy folyamatosan tartsuk szem előtt, hogy kinek készül a doboz. Igyekezzünk olyasmivel megtölteni a „kalendáriumot", amely hasznos, örömet okoz és nem romlandó. Tehetünk bele tartós élelmiszert, konzerveket, lisztet, tésztákat, gyerekeknek nem romlandó édességet, kozmetikumokat, ruhákat, játékot.
Nem fontos elmenni mindebből újat venni, de legyen szép állapotú, aminek más még hasznát veheti. A leglényegesebb, hogy olyan dolgot kell belerakni a dobozba, ami: nem romlandó, nem rongálódott és tiszta, jó állapotú és valakinek örömet okozhat. A végén pedig adjunk hozzá egy kézzel írt kedves üzenetet.
Milyen legyen ez a kalendárium?
A fordított adventi kalendárium lehet egy egyszerű, szép állapotú cipősdoboz, vászontáska, vagy bármilyen más tárolásra alkalmas eszköz.
Ha a fordított adventi kalendárium túl időigényes tevékenység számunkra, akkor egyszerűbb megoldás a Baptista Szeretetszolgálat által minden év adventjén megszervezett Cipősdoboz akciójához csatlakozni. Az ő kezdeményezésük rendjének megfelelően az ajándékozónak meg kell neveznie, hogy mennyi idős és milyen nemű gyereknek szánja a leadott ajándékdobozokat. Az Online Cipősdoboz rendszert pedig azok számára vezették be, akik segítenének, nincs kapacitásuk saját cipősdobozt megtölteni az ajándékokkal, de segítenének az adományozásban.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.