Menü

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban. Ez az eszköz olcsó, könnyen beszerezhető, nem megy hamar tönkre, ráadásul kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Mi mindent tud ez a mozgásforma?

Fejleszti a koncentrációs és koordinációs készséget, egyensúlyérzéket, erősíti a csontokat és segít elkerülni a csontritkulás kialakulását. Jót tesz a szívnek és a tüdőnek, mivel fejleszti az állóképességet, serkenti a véráramlást, nem utolsó sorban megtanít a hatékony légzéstechnika kialakítására.

Számokban mit mutat az ugrókötelezés?

Egy óra ugrókötelezés kb. 1300 kalóriától szabadít meg! Ha egy órát nem is sikerül eleinte - hiszen a karok és lábak nem könnyű összehangolt munkájáról van szó - de 20-30 perc edzés is szinte csodát művel a testünkkel.

Nézzük az ugrókötelezés egészségügyi előnyeit!

Egyszerű, otthon is végezhető mozgás, emellett nagyszerű kardió, aerob edzés, mely segít tónusossá tenni a vádlit, fejleszti az állóképességet és javítja a tüdőkapacitást.

Kalóriagyilkos sport, segíti a fogyást, ám ehhez hozzá kell tenni a megfelelő táplálkozást is!

Javítja a szív egészségét. A kötelezés a legjobb kardió gyakorlat, mivel növeli a pulzusszámot, ezáltal pedig jelentősen csökkenti a szívbetegségek és a stroke kockázatát.

Növeli a koncentrációt, javítja a koordinációt.

Az egész testet megmozgatja

Habár az ugrókötelezés különösen a lábaknak tesz jót, valójában az egész testet igénybe veszi. A talp és a boka összes izma dolgozik, akárcsak a vádlik, de ezeken kívül a csuklók és az alkarok is dolgoznak, hiszen ezek szabályozzák a kötél mozgását.

Rugalmasabbá teszi a testet.

Az ugrókötél és ezáltal az ugrálás nagy erőt ad az izmoknak és el is lazítja azokat.

Erősíti a mentális egészséget, ugyanis csökkentheti a szorongást és a depressziót.

Lepucolja a hasi zsírt és erősíti a hasizmokat.

Erősíti a csontokat, növeli a csontsűrűséget.

A bőrre is jó! Mint minden sport, az ugrókötél is egészséges és ragyogó bőrt eredményez.

Javítja a tüdőfunkciókat, mivel serkenti a vérkeringést és a javítja a légzést.

Nem kell más a jó kondihoz, csak egy darab ugrókötél! Gyerekkorunk egyik kedvenc játékát mától az egészséges életmód szolgálatába állíthatjuk. Az ugrókötél valójában egy nagyon sokoldalú sportszer, ami egyszerre szórakoztat és jelent komoly edzést is szervezetünk számára. Arra figyeljünk azonban, hogy jó minőségű cipőben végezzük az ugráló mozgást és legjobb egy szőnyegen, vagy bármilyen más erre alkalmas felületen elvégezni ezt az edzést.

Táplálékkiegészítők tömkelege. Mi mire szolgál?

Rengeteget hallunk róluk, sokan idegenkednek tőle. Ezek olyan termékek, amelyek a hagyományos étrend kiegészítésére szolgálnak. Leginkább porok, tabletták, vitaminok formájában azonosítjuk őket. Tartalmaznak ásványi anyagokat, növényi kivonatokat, aminosavakat és más anyagokat, amelyek pozitívan hatnak a szervezet működésére. A cél az, hogy támogassák a testi és a szellemi egészséget, pótolják a tápanyaghiányt, vagy segítsék a sportolók teljesítményét. Rengeteg pozitív hatásuk van, mégis sokan negatív sztereotípiákkal azonosítják.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Lábápolási kisokos

Lábaink naponta nagy terheket viselnek el, állandóan használatban lévő, nélkülözhetetlen testrészeink. Télen amikor nem látszik, hajlamosak vagyunk jobban elhanyagolni a lábápolást, ami az egészségünk szempontjából sem tanácsos. Fontossága nem csak esztétikai okokból jelentős, de komoly betegségeket is meg tudunk előzni vele.

A Balatonnál télen is van program

A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.

Arcápolási rutin a hideg hónapokra

Egyre hűvösebbek lesznek a napok, és szárazabb lesz a levegő, ami nem csak a hangulatunknak, de a bőrünknek sem tesz túl jót. Ilyenkor érdemes még jobban odafigyelni az arcápolásra, melynek rövid lépéseit és házi praktikáit bárki könnyedén elkezdheti, ha eddig még nem tette!