Menü

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban. Ez az eszköz olcsó, könnyen beszerezhető, nem megy hamar tönkre, ráadásul kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Mi mindent tud ez a mozgásforma?

Fejleszti a koncentrációs és koordinációs készséget, egyensúlyérzéket, erősíti a csontokat és segít elkerülni a csontritkulás kialakulását. Jót tesz a szívnek és a tüdőnek, mivel fejleszti az állóképességet, serkenti a véráramlást, nem utolsó sorban megtanít a hatékony légzéstechnika kialakítására.

Számokban mit mutat az ugrókötelezés?

Egy óra ugrókötelezés kb. 1300 kalóriától szabadít meg! Ha egy órát nem is sikerül eleinte - hiszen a karok és lábak nem könnyű összehangolt munkájáról van szó - de 20-30 perc edzés is szinte csodát művel a testünkkel.

Nézzük az ugrókötelezés egészségügyi előnyeit!

Egyszerű, otthon is végezhető mozgás, emellett nagyszerű kardió, aerob edzés, mely segít tónusossá tenni a vádlit, fejleszti az állóképességet és javítja a tüdőkapacitást.

Kalóriagyilkos sport, segíti a fogyást, ám ehhez hozzá kell tenni a megfelelő táplálkozást is!

Javítja a szív egészségét. A kötelezés a legjobb kardió gyakorlat, mivel növeli a pulzusszámot, ezáltal pedig jelentősen csökkenti a szívbetegségek és a stroke kockázatát.

Növeli a koncentrációt, javítja a koordinációt.

Az egész testet megmozgatja

Habár az ugrókötelezés különösen a lábaknak tesz jót, valójában az egész testet igénybe veszi. A talp és a boka összes izma dolgozik, akárcsak a vádlik, de ezeken kívül a csuklók és az alkarok is dolgoznak, hiszen ezek szabályozzák a kötél mozgását.

Rugalmasabbá teszi a testet.

Az ugrókötél és ezáltal az ugrálás nagy erőt ad az izmoknak és el is lazítja azokat.

Erősíti a mentális egészséget, ugyanis csökkentheti a szorongást és a depressziót.

Lepucolja a hasi zsírt és erősíti a hasizmokat.

Erősíti a csontokat, növeli a csontsűrűséget.

A bőrre is jó! Mint minden sport, az ugrókötél is egészséges és ragyogó bőrt eredményez.

Javítja a tüdőfunkciókat, mivel serkenti a vérkeringést és a javítja a légzést.

Nem kell más a jó kondihoz, csak egy darab ugrókötél! Gyerekkorunk egyik kedvenc játékát mától az egészséges életmód szolgálatába állíthatjuk. Az ugrókötél valójában egy nagyon sokoldalú sportszer, ami egyszerre szórakoztat és jelent komoly edzést is szervezetünk számára. Arra figyeljünk azonban, hogy jó minőségű cipőben végezzük az ugráló mozgást és legjobb egy szőnyegen, vagy bármilyen más erre alkalmas felületen elvégezni ezt az edzést.

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?

Nordic walking – séta, ami jóval több a sétánál

A nordic walking – magyarul „északi gyaloglás” – első pillantásra egyszerű sétálásnak tűnhet két bottal. Ám ennél sokkal többről van szó: egy rendkívül hatékony, egész testet átmozgató, bárki által elsajátítható mozgásformáról, amely a skandináv országokból indult világhódító útjára.

Mit kell tudni a sérvről?

A sérv (hernia) akkor alakul ki, amikor valamely belső szerv kórosan előtüremkedik abból az üregből, ahol normál esetben elhelyezkedik (például hasüreg vagy mellüreg). Ez akkor fordulhat elő, ha a hasfal vagy más hasonló szerkezet veleszületett vagy szerzett gyengesége miatt (például műtéti heg), egy nyílás meggyengül és kitágul. Ezen keresztül a belső tartalom a hasfalon vagy más hasonló struktúrán keresztül kijut, a sérvkapun át, és a sérvtömlőként viselkedő hártya előtt tolódik ki, így a hasüregen kívülre kerül.