Menü

Manifesztáció, azaz bármi megtörténhet, ha hiszel benne

Volt már olyan, hogy nagyon-nagyon akartál valamit és végül megtörtént? Van egy érdekes módszer, amivel ezt gyakorolhatjuk, nézzük, mi is ez.

Azt mondják, hogy ha valamiben nagyon erősen hiszünk, akkor az megtörténik, mondhatni bevonzzuk az életünkbe. Biztosan sokan hallottak már a Vonzás Törvényéről, ez is egy manifesztáció. Azt mondják, hogy életünk kis kulcsa a kezünkben van és, ha ezt a kulcsot jól használjuk, olyan magasan szárnyalhatunk, hogy bármit elérhetünk az életben. Egyszerűen hinnünk kell az álmainkban, tennünk kell érte, kezünkbe kell vennünk a sorsunkat. Roxie Nafousi, manifesztációs szakértő és önfejlesztő coach szerint „a manifesztálás az a képesség, hogy megteremtsd azt az életet, amit szeretnél”.

Szerencsére egyre nagyobb népszerűségnek örvend ez a szemléletmód, hiszen egyik alapköve a pozitív gondolkodás teremtő ereje. Személy szerint azt vallom, hogy minden okkal történik az életben, legyen az jó, vagy akár rossz. Mindez azért fontos ebből a szempontból, mert, ha belegondolunk abba, hogy gondolatainknak, hitünknek mekkora ereje van, legfőképp teremtő ereje, akkor ez összefüggésben áll azzal, hogy ami velünk történik, az nem véletlen, vagyis egy részét mi magunk generáljuk. Ez sokakban félelmet kelthet, mivel a negatív gondolatainkkal is bevonzhatjuk a rosszat. Ezért fontos tudni, hogy minél jobban félünk valamitől, annál többet gondolunk rá, ami már alapvetően stresszt okoz az ember életében.

Több vallás is utal erre, de elég csak a Bibliát a kezünkbe venni és kiemelni azt sort, hogy „amitől rettegve rettegtem, az jött reám” – Jób könyve. Szóval gondoljunk csak bele abba, hogy azért van ennek valami alapja, csak éppen a visszájára kell fordítani és a jóra gondolni.

A manifesztációs gyakorlatokat először érdemes kicsivel kezdeni, mert igen is bele kell szokni ebbe és szépen lassan kell beleépíteni a mindennapokba. Az egyik jól bevált módszert 369-es módszernek, illetve „Tesla-módszernek” is nevezik, mivel ő volt az, aki a 3-6-9-es számokban vélte felfedezni a világegyetem kulcsát. Ennél a technikánál reggel háromszor, délben hatszor, este kilencszer kell leírni egy papírra azt, ami a célunk, amit el akarunk érni.

Ezt legalább 21 napig kell ismételni. Ezzel tudatosítjuk magunkban azt, amiért küzdünk, elménkben tároljuk a célt, ez lebeg a szemünk előtt. Egy pozitív szemléletet adunk magunknak azzal, hogy hiszünk abban, hogy elérhetjük, amit szeretnénk. Ha úgy állunk hozzá a dologhoz, hogy sikerülni fog, akkor nagyobb esélye van a pozitív végkimenetelnek, mint, ha azt mondogatnánk, hogy nem vagyunk képesek rá. Elérhetjük azt, hogy minden tettünk gondolatunk abba az irányba sodorjon, hogy célunk megvalósuljon.

Egy másik remek módszer „vision board”, amikor is fogunk egy lapot, táblát, füzetet és beleragasztjuk, feltűzzük azokat a dolgokat, amiket szeretnénk elérni, megkapni, majd ezt a szemünk elé helyezzük, hogy minden nap lássuk. Ez azért jó, mert minden pillanatban, amikor rápillantunk, emlékeztetni fogjuk magunkat céljainkra és arra, hogy ezért mindent meg is tegyünk.

A manifesztáció arra jó, hogy célkitűzéseink eléréséhez gondolatainkon keresztül is jó úton lépkedjünk, higgyünk abban, hogy meg tudjuk teremteni azt az életet, amire vágyunk.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Magyarország legkülönlegesebb kirándulóhelyei tavasszal

A tavasz az egyik legjobb időszak a túrázásra Magyarország hegyvidékein és környezetében. A természet újjáéled, a virágok nyílni kezdenek, és a kellemes hőmérséklet ideális a hosszabb sétákhoz, kiránduláshoz. Az alábbiakban néhány csodálatos túraútvonalat, tavaszi látnivalót nézhetünk meg, amelyeket érdemes felfedezni az év korai szakaszában.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.