Manifesztáció, azaz bármi megtörténhet, ha hiszel benne
- Dátum: 2024.11.14., 01:13
- Erdős Dorka
- képek: pexels
- célkitűzés, gondolat, manifesztálás, vision board
Volt már olyan, hogy nagyon-nagyon akartál valamit és végül megtörtént? Van egy érdekes módszer, amivel ezt gyakorolhatjuk, nézzük, mi is ez.
Azt mondják, hogy ha valamiben nagyon erősen hiszünk, akkor az megtörténik, mondhatni bevonzzuk az életünkbe. Biztosan sokan hallottak már a Vonzás Törvényéről, ez is egy manifesztáció. Azt mondják, hogy életünk kis kulcsa a kezünkben van és, ha ezt a kulcsot jól használjuk, olyan magasan szárnyalhatunk, hogy bármit elérhetünk az életben. Egyszerűen hinnünk kell az álmainkban, tennünk kell érte, kezünkbe kell vennünk a sorsunkat. Roxie Nafousi, manifesztációs szakértő és önfejlesztő coach szerint „a manifesztálás az a képesség, hogy megteremtsd azt az életet, amit szeretnél”.
Szerencsére egyre nagyobb népszerűségnek örvend ez a szemléletmód, hiszen egyik alapköve a pozitív gondolkodás teremtő ereje. Személy szerint azt vallom, hogy minden okkal történik az életben, legyen az jó, vagy akár rossz. Mindez azért fontos ebből a szempontból, mert, ha belegondolunk abba, hogy gondolatainknak, hitünknek mekkora ereje van, legfőképp teremtő ereje, akkor ez összefüggésben áll azzal, hogy ami velünk történik, az nem véletlen, vagyis egy részét mi magunk generáljuk. Ez sokakban félelmet kelthet, mivel a negatív gondolatainkkal is bevonzhatjuk a rosszat. Ezért fontos tudni, hogy minél jobban félünk valamitől, annál többet gondolunk rá, ami már alapvetően stresszt okoz az ember életében.
Több vallás is utal erre, de elég csak a Bibliát a kezünkbe venni és kiemelni azt sort, hogy „amitől rettegve rettegtem, az jött reám” – Jób könyve. Szóval gondoljunk csak bele abba, hogy azért van ennek valami alapja, csak éppen a visszájára kell fordítani és a jóra gondolni.
A manifesztációs gyakorlatokat először érdemes kicsivel kezdeni, mert igen is bele kell szokni ebbe és szépen lassan kell beleépíteni a mindennapokba. Az egyik jól bevált módszert 369-es módszernek, illetve „Tesla-módszernek” is nevezik, mivel ő volt az, aki a 3-6-9-es számokban vélte felfedezni a világegyetem kulcsát. Ennél a technikánál reggel háromszor, délben hatszor, este kilencszer kell leírni egy papírra azt, ami a célunk, amit el akarunk érni.
Ezt legalább 21 napig kell ismételni. Ezzel tudatosítjuk magunkban azt, amiért küzdünk, elménkben tároljuk a célt, ez lebeg a szemünk előtt. Egy pozitív szemléletet adunk magunknak azzal, hogy hiszünk abban, hogy elérhetjük, amit szeretnénk. Ha úgy állunk hozzá a dologhoz, hogy sikerülni fog, akkor nagyobb esélye van a pozitív végkimenetelnek, mint, ha azt mondogatnánk, hogy nem vagyunk képesek rá. Elérhetjük azt, hogy minden tettünk gondolatunk abba az irányba sodorjon, hogy célunk megvalósuljon.
Egy másik remek módszer „vision board”, amikor is fogunk egy lapot, táblát, füzetet és beleragasztjuk, feltűzzük azokat a dolgokat, amiket szeretnénk elérni, megkapni, majd ezt a szemünk elé helyezzük, hogy minden nap lássuk. Ez azért jó, mert minden pillanatban, amikor rápillantunk, emlékeztetni fogjuk magunkat céljainkra és arra, hogy ezért mindent meg is tegyünk.
A manifesztáció arra jó, hogy célkitűzéseink eléréséhez gondolatainkon keresztül is jó úton lépkedjünk, higgyünk abban, hogy meg tudjuk teremteni azt az életet, amire vágyunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.