Menü

Szàjzug berepedés okai

Míg a repedezett ajkak többnyire a dehidratáltság, a hideg vagy a száraz levegő miatt jelennek meg, a berepedt szájzug okai mások. Ha a szájzugod rendszeresen beszakad, az ajakbalzsam nem segít, ideje megtalálni a kiváltó okokat.

B-vitamin-hiány:

Ahogyan a D-vitamin hiánya fáradtságot okoz, a B-vitamin hiánya is hatással van ránk. Ez utóbbit jelezhetik a repedezett ajkak és a beszakadt szájzug.

Élesztőgombák:

A berepedt szájzug mögött gombás fertőzés is állhat.. Ha a probléma ismételten előjön, keresd fel inkább a szakorvost.

Fogszabályzó:

Fogszabályzód van, és berepedezett szájzugtól szenvedsz? Menj el a fogorvoshoz, és ellenőriztesd, hogy a fogszabályzót jól hordod-e.

Dehidratáltság:

Az ideális folyadékfogyasztás napi 2 litert jelent, amit a tested helyes működése érdekében be kellene tartanod. Elsősorban vízről és gyümölcsteáról lenne szó, a cukrozott üdítőket igyekezz kiiktatni.

UV-sugárzás:

Az elégtelen folyadékfogyasztással kombinált hosszabb tartózkodás a közvetlen napsütésben is okozhatja a szájzug berepedését. A napon eltöltött ideális idő 25-35 perc naponta. A testünk világosan jelzi, ha valami nincs rendben. . A kellemetlenségek alapján megfigyelheted, milyen tápanyagokat hiányol. A berepedt szájzug világos jele a B-vitamin-, a vas- és a folsavhiánynak.

Az étrendedben szerepeljenek különböző magvak, dió, spenót, brokkoli, hal és zab.

Természetesen egészséges életmóddal, rengeteg vitaminnal és helyes folyadékfogyasztással mindez megelőzhető, de nem mindig sikerül gondoskodnunk ezekről a tényezőkről. Elegendő néhány nap stressz, gyorsételek és a repedések máris látszódnak. Ha még az elején sikerül elkapni a repedést, elegendő lehet az ajakbalzsam. A balzsamot mindig tartsd magadnál, és használd naponta többször.

A szájzugkirepedés nem fertőző. Sokan azt hiszik, mivel a szájzugkirepedés olyan egyéb szájbetegségekhez hasonlít, melyek fertőzőek, mint a herpesz vagy a lázhólyagok.

Ha nem kezelik megfelelően, a szájzugkirepedés krónikussá válhat. Ez könnyen bekövetkezhet, ha a szájzugkirepedés néhány hónapja áll fent. Általában az történik, hogy elkezd gyógyulni, majd ismét kiújul. A krónikus szájzugkirepedés leggyakrabban azoknál az embereknél fordul elő, akik rendkívül stresszes életet élnek, gyenge az immunrendszerük.

Vérerek tisztítása hatékonyan

Az érelmeszesedés egy krónikus, gyógyíthatatlan betegség, melynek kialakulása egészséges életvitellel megelőzhető. Ha pedig már kialakult, időben felfedezve jól kezelhető, a folyamat megállítható, és megfelelően csökkenthető a súlyos problémák kialakulásának kockázata. Nehézséget az okoz, hogy sokáig észrevétlen maradhat.

Májvédő növények nyomában

A májban nincsenek érzőidegek, ezért nem fáj, ha funkciója gyengül vagy baj van, de jelez, ha valami nincs rendben! Ilyenek a kiálló gyomor, a hastérfogat növekedés, a puffadás, a gyomorégés, a bőrpanaszok, verejtékezés, a fáradtság, az allergiák, a hormonális egyensúlyzavar, a súlytöbblet, a sötét vizelet, a lepedékes nyelv, a magas trigliceridszintek.

Téli ekcéma: így ismerd fel és így kezeld

A téli hónapokban az ekcémás betegeknek alapvetően két problémával kell szembenézni, amelyek a kezelést is megnehezítik: az egyik a száraz levegő, ami szárítja a bőrt, másik pedig a hideg időjárás.

Karácsony betegen

Betegségekről, kórházban töltött karácsonyról nem szívesen ír az ember, de aki már volt kórházban ilyenkor, vagy betegeskedett ünnepek alatt, talán átérzi ezeket a sorokat.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?