Menü

Szàjzug berepedés okai

Míg a repedezett ajkak többnyire a dehidratáltság, a hideg vagy a száraz levegő miatt jelennek meg, a berepedt szájzug okai mások. Ha a szájzugod rendszeresen beszakad, az ajakbalzsam nem segít, ideje megtalálni a kiváltó okokat.

B-vitamin-hiány:

Ahogyan a D-vitamin hiánya fáradtságot okoz, a B-vitamin hiánya is hatással van ránk. Ez utóbbit jelezhetik a repedezett ajkak és a beszakadt szájzug.

Élesztőgombák:

A berepedt szájzug mögött gombás fertőzés is állhat.. Ha a probléma ismételten előjön, keresd fel inkább a szakorvost.

Fogszabályzó:

Fogszabályzód van, és berepedezett szájzugtól szenvedsz? Menj el a fogorvoshoz, és ellenőriztesd, hogy a fogszabályzót jól hordod-e.

Dehidratáltság:

Az ideális folyadékfogyasztás napi 2 litert jelent, amit a tested helyes működése érdekében be kellene tartanod. Elsősorban vízről és gyümölcsteáról lenne szó, a cukrozott üdítőket igyekezz kiiktatni.

UV-sugárzás:

Az elégtelen folyadékfogyasztással kombinált hosszabb tartózkodás a közvetlen napsütésben is okozhatja a szájzug berepedését. A napon eltöltött ideális idő 25-35 perc naponta. A testünk világosan jelzi, ha valami nincs rendben. . A kellemetlenségek alapján megfigyelheted, milyen tápanyagokat hiányol. A berepedt szájzug világos jele a B-vitamin-, a vas- és a folsavhiánynak.

Az étrendedben szerepeljenek különböző magvak, dió, spenót, brokkoli, hal és zab.

Természetesen egészséges életmóddal, rengeteg vitaminnal és helyes folyadékfogyasztással mindez megelőzhető, de nem mindig sikerül gondoskodnunk ezekről a tényezőkről. Elegendő néhány nap stressz, gyorsételek és a repedések máris látszódnak. Ha még az elején sikerül elkapni a repedést, elegendő lehet az ajakbalzsam. A balzsamot mindig tartsd magadnál, és használd naponta többször.

A szájzugkirepedés nem fertőző. Sokan azt hiszik, mivel a szájzugkirepedés olyan egyéb szájbetegségekhez hasonlít, melyek fertőzőek, mint a herpesz vagy a lázhólyagok.

Ha nem kezelik megfelelően, a szájzugkirepedés krónikussá válhat. Ez könnyen bekövetkezhet, ha a szájzugkirepedés néhány hónapja áll fent. Általában az történik, hogy elkezd gyógyulni, majd ismét kiújul. A krónikus szájzugkirepedés leggyakrabban azoknál az embereknél fordul elő, akik rendkívül stresszes életet élnek, gyenge az immunrendszerük.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.