Menü

Szàjzug berepedés okai

Míg a repedezett ajkak többnyire a dehidratáltság, a hideg vagy a száraz levegő miatt jelennek meg, a berepedt szájzug okai mások. Ha a szájzugod rendszeresen beszakad, az ajakbalzsam nem segít, ideje megtalálni a kiváltó okokat.

B-vitamin-hiány:

Ahogyan a D-vitamin hiánya fáradtságot okoz, a B-vitamin hiánya is hatással van ránk. Ez utóbbit jelezhetik a repedezett ajkak és a beszakadt szájzug.

Élesztőgombák:

A berepedt szájzug mögött gombás fertőzés is állhat.. Ha a probléma ismételten előjön, keresd fel inkább a szakorvost.

Fogszabályzó:

Fogszabályzód van, és berepedezett szájzugtól szenvedsz? Menj el a fogorvoshoz, és ellenőriztesd, hogy a fogszabályzót jól hordod-e.

Dehidratáltság:

Az ideális folyadékfogyasztás napi 2 litert jelent, amit a tested helyes működése érdekében be kellene tartanod. Elsősorban vízről és gyümölcsteáról lenne szó, a cukrozott üdítőket igyekezz kiiktatni.

UV-sugárzás:

Az elégtelen folyadékfogyasztással kombinált hosszabb tartózkodás a közvetlen napsütésben is okozhatja a szájzug berepedését. A napon eltöltött ideális idő 25-35 perc naponta. A testünk világosan jelzi, ha valami nincs rendben. . A kellemetlenségek alapján megfigyelheted, milyen tápanyagokat hiányol. A berepedt szájzug világos jele a B-vitamin-, a vas- és a folsavhiánynak.

Az étrendedben szerepeljenek különböző magvak, dió, spenót, brokkoli, hal és zab.

Természetesen egészséges életmóddal, rengeteg vitaminnal és helyes folyadékfogyasztással mindez megelőzhető, de nem mindig sikerül gondoskodnunk ezekről a tényezőkről. Elegendő néhány nap stressz, gyorsételek és a repedések máris látszódnak. Ha még az elején sikerül elkapni a repedést, elegendő lehet az ajakbalzsam. A balzsamot mindig tartsd magadnál, és használd naponta többször.

A szájzugkirepedés nem fertőző. Sokan azt hiszik, mivel a szájzugkirepedés olyan egyéb szájbetegségekhez hasonlít, melyek fertőzőek, mint a herpesz vagy a lázhólyagok.

Ha nem kezelik megfelelően, a szájzugkirepedés krónikussá válhat. Ez könnyen bekövetkezhet, ha a szájzugkirepedés néhány hónapja áll fent. Általában az történik, hogy elkezd gyógyulni, majd ismét kiújul. A krónikus szájzugkirepedés leggyakrabban azoknál az embereknél fordul elő, akik rendkívül stresszes életet élnek, gyenge az immunrendszerük.

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.

Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.

Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?