Menü

Mivel foglalkozik az oszteopátia?

Az oszteopátia filozófiája egyfajta holisztikus megközelítés, melynek célja a szervezet önszabályozó képességének serkentése – hívta fel a figyelmet erre Andrew Taylor Still, az oszteopátia alapítója.

„Az oszteopátia egy olyan terápiás módszer, ahol az alapos anatómiai, élettani, kórtani ismeretekre alapozva, a fejlett manuális készségeken keresztül képesek vagyunk precíz állapotfelméréseket és kezelési metódusokat alkalmazni, amik segítik a szervezet öngyógyító mechanizmusait aktivizálni.” - szól a pontos megfogalmazás.

Ha szeretnénk kicsit behatárolni, hogy merre is található ez a különböző gyógyító eljárások között, akkor egy kiegészítő terápiás módszernek nevezhetnénk, ami a többi egészségügyi szakmával szoros együttműködésben hatásos.

Oszteopátiával a szervezet funkcionális zavarait tudjuk kezelni, amikor olyan fájdalmakat észlelünk, ami kívülről nem látható sérüléssel jár, a mozgástartomány beszűkülését eredményezi, emésztési problémákat okoz, ilyenkor hatékony lehet az oszteopátiás kezelés.

Mozgásszervi fájdalmak, csökkent mozgástartományok, testtartási problémák, emésztési, keringési, légzési és kiválasztási problémák, valamint zsibbadások, kisugárzó fájdalmak esetén alkalmazható az eljárás.

Hogyan kezel egy oszteopát szakember?

Az oszteopát kezeléseknek a célja, hogy visszaállítsa egy terület megfelelő keringését, idegellátottságát, az ízületek, szervek vagy akár idegek megfelelő mozgását. Ezekkel javítja a szervezet autoregulációját és segíti az érintett területnek a működését összhangba hozni a test többi részével.

Ez akkor olyan, mint a csontkovácsolás?

Nem egészen. Bár sokan összetévesztik az oszteopátiát a csontkovácsolással, a kezelés mára már csak nagyon indokolt esetben tartalmaz ilyen „manővereket”.

Mint a legtöbb helyen, minden kezelés itt is egy állapotfelméréssel kezdődik, ahol feltérképezi a szakember azokat a területeket a testben, amelyeknek a funkciója megváltozott. Az oszteopátiás szemlélet egy olyan tudomány, ami hidat képez a hagyományos orvoslás, a manuál terápia és a természetgyógyászat között.

Az oszteopátia alapelvei: az öngyógyítás elve, az összhang elve és az egység elve.

Az oszteopátia alapító atyja Dr. Andrew Taylor Still amerikai orvos és sebész, aki egyike volt azoknak az orvosoknak, akik elsőként kezdték népszerűsíteni a preventív orvoslás gondolatát, illetve annak fontosságát, hogy a tünetek kezelése helyett a probléma gyökerét kell feltárni, és arra kell megoldást találni. Legnagyobb hagyatéka egy szemléletváltó, holisztikus orvosi filozófia és módszertan: az oszteopátia.

Sokéves orvosi kutatás és klinikai megfigyelés után úttörő, holisztikus szemléletű orvosi filozófiáját és módszertanát 1874-ben osteopathiának nevezte, majd 1892-ben a Missouri állambeli Kirksville-ben megalapította saját iskoláját, ahonnan az oszteopátia mind Amerikába, mind Európába elterjedt. Ez az iskola a mai napig létező orvostudományi egyetem. Az itt végző hallgatók oszteopát orvosi diplomát kapnak, ami egyenértékű egy általános orvostudományi végzettséggel. Ez egy olyan módszertan, ami mögött több mint 100 év tudás, fejlesztés és holisztikus szemléletmód áll.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.

Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.

Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.