Menü

Hajvédelem télen

Sokszor kaptunk már tanácsot a téli bőrvédelemre, immunvédelemre, azonban ritkán olvasni arról, védjük a hajunkat a hidegben, pedig a téli hónapok nemcsak bőrünket, hanem hajunkat is megviselhetik.

Nyáron a hajunk és a bőrünk is szenved a melegtől, de télen sem sokkal jobb a helyzet. A hideg és száraz levegő kiszárítja őket, ezen a fűtésszezon sem segít.

A téli hideg nem kedvez a hajnak és hajhagymáknak: fejbőrünk kiszáradhat, viszkethet, ami intenzív faggyútermeléshez vezethet, és már el is jutottunk az átlagnál jobban zsírosodó, száraz hajhoz, amit persze gyakoribb hajmosással csak még tovább károsítunk.

Hoztunk néhány tippet, hogyan ápoljuk a hajunkat és bőrünket a hidegebb időben.

A hidratálás a bőrnek és hajnak is fontos. Egy felnőttnek télen naponta körülbelül tizenkét pohár vizet kell meginnia, hogy a folyadék a hajat és a bőrt is elérje. A szervezet először a bőrben és a hajban fogyaszt vizet, majd utoljára a fontos szervekben.

A hűvösebb zuhany kellemesebb lehet nyáron, de télen kiválóan alkalmas az egészséges bőr megőrzésére. Télen se mossuk meg arcunkat forró vízzel, mert a forró víz kiszárítja a bőrt, amitől kiszáradhat, megrepedhet és megsérülhet.

Ami a hajunkat illeti, télen sem ajánlott túl forró hőmérsékleten és túl sokáig szárítani. A téli hajápolásnál még inkább oda kell figyelnünk például arra, hogy hajunkat ne tegyük ki extrém hőhatásnak.

Ha nagyon száraz a hajunk, használhatunk hővédő hatású hajsprayt szárítás előtt.

A haj károsodásának elkerülése érdekében használhatunk alkalmanként száraz sampont a mosások között, és mosásokkor hajmaszkot, hajpakolást. Érdemes hetente használni kifejezetten hajvégekre készült szérumokat vagy olajokat.

A propoliszt, méhpempőt, természetes olajokat tartalmazó (jojoba olaj, argán olaj), illetve aloe vera tartalmú tápláló és helyreállító termékek használatát javasolják a szakemberek.

A megfelelő étrendet sokat számít?

Jó vagy rossz hír: igen! Akkor tesszük a legtöbbet az egészségünkért, ha belülről tápláljuk. A vitaminok és ásványi anyagok lassítják az öregedést.

A hajápolás télen fontosabb, mint valaha:

Védjük tincseinket a szabadban. A téli hideg és a szél könnyen károsíthatja a hajvégeket. Válasszunk puha, természetes anyagokból készült sapkákat.

Az elektrosztatikus haj igen kellemetlen jelenség. A megfelelő formázás mellett ne feledkezzünk meg a hidratálásról, mert az elektrosztatikusság egyértelműen a haj szárazságát jelzi.

A legnagyobb problémát hajunk számára a kinti száraz, hideg, zord idő és a benti meleg, fűtés miatti száraz levegő gyakori váltakozása okozza. Ez megviseli a hajhagymákat, ilyenkor különösen fontos a téli ápolás és védelem.

Hipermnézia – amikor nincs olyan, hogy elfelejted

Talán már mindenki járt úgy, hogy elfelejtett valamit, mert esetleg sok más dolga volt. A hipermnéziások nem tudnak felejteni még akkor sem, ha szeretnének.

Villámlás és mennydörgés – tudod, mit kell tenned?

Mindenki találkozott már olyan viharral, ami hangos dörgéssel és villámlással járt, de vajon mindenki tudja e, hogy ilyenkor mit kell tenni?

Ingyenes mammográfiás emlőszűrés is lesz Kapolcson, a Művészetek Völgyében

A Művészetek Völgye Fesztivál ideje alatt idén nemcsak kulturális élményekkel gazdagodhatunk, hanem az egészségünkért is tehetünk. 2025. július 25-én, pénteken a Novartis Hungária Zrt. támogatásával ingyenesen lehet mammográfiás emlőszűrést igénybe venni Kapolcson. A vizsgálatra fesztiváljegy nélkül is be lehet jelentkezni. Olyan 40 és 65 év közötti nőket várnak – legyenek akár helyi lakosok, vagy fesztiválozók –, akik az elmúlt egy évben nem vettek részt ilyen szűrésen.

Kerti túlélőkalauz: mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

A nyári hónapok egyre forróbbak, és a hosszan tartó hőség nemcsak minket, hanem a kertjeinket is próbára teszi. A kiszáradt fű, a lekókadt virágok és az elsárgult levelek látványa minden kerttulajdonos rémálma! Mit tehetünk a perzselő hőség ellen?

Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.