Menü

Mire hat a hangterápia?

A belső béke, a harmónia keresése és megtalálása mindenki számára kihívás és egyben fontos feladat. A hangterápia ősidők óta használt módszer, amely segít a nyugalom, az egyensúly megtalálásában.

A hangterápia egy izgalmas és hatékony módszer, amely a hangok és rezgések gyógyító erejére támaszkodik. Az évezredek óta használt gyógyítási forma napjainkban is egyre népszerűbbé válik a stresszoldásban, a relaxációban és az egészségfokozásban.

A hangterápiában különböző hangszerek segítségével gyógyítanak, lazítanak el. Ezek a hangszerek ősi, gyógyító rezgéseket bocsátanak ki, melyek egészen a sejtek szintjéig hatnak, s ott fejti ki építő, gyógyító hatásukat.

Milyen eszközökkel találkozhatunk a hangterápiákon?

Számtalan eszköz, hangszer létezik, amelyet a hangterápiát végzők használnak, különböző célzattal, ezek lehetnek: harang, gong, zengőtál, ütő, kagylókürt, talpas-tál. A kezelés során valamennyi eszköznek más és más a feladata.

Kiknek javasolt a hangterápia?

A hangterápiát azoknak javasolják, akik különböző civilizációs betegségekben szenvednek, pánikbetegek, alvási problémákkal küzdenek, stresszesek, nem tudnak koncentrálni, emellett jótékony hatással van a különböző érrendszeri problémákra, ízületi fájdalmakra, erősíti az immunrendszert és méregtelenít.

Milyen alapelvek mentén működik a módszer?

A hangterápia egy olyan alternatív gyógyítási módszer, amelynek alapelvei a következők:

Rezonancia és harmonizáció: Minden sejtünknek, szervünknek, érzelmeinknek saját rezgési frekvenciája van. Az egészség állapota részben a testünk különböző részeinek rezgési frekvenciáinak harmonizálásában rejlik.
Relaxáció és stresszcsökkentés: A hangterápia által teremtett relaxációs állapot segíthet a stressz és a szorongás enyhítésében, valamint elősegítheti a test öngyógyító képességeinek aktiválását.
Holisztikus megközelítés: A hangterápia nem csak a fizikai testre összpontosít, hanem a teljes személyiség gyógyítására.

A fent említett alapelvek adják meg a hangterápia kereteit.

Milyen eszközöket használnak?

A hangterápia során számos különféle hangadó eszközt használnak, például hangtálakat, gondokat, csörgőket, szélharangokat és csengőket, melyek segíthetnek a figyelem összpontosításában és a meditatív állapot elérésében.

A hangterápia nem helyettesíti a hagyományos orvosi kezelést, hanem kiegészítő terápiaként használható.

Mindig mindig mindig kössük be a gyereket (is) az autóban!

Még mindig sokan nem kötik be a gyereküket az autóban. Háromgyerekes anyaként pontosan tisztában vagyok vele, mekkora macera több gyereket is ki-be kötözni a kocsiban, de bármilyen fáradságos is a művelet, mindig gondoljunk arra, hogy az életét menthetjük meg.

A rejtvényfejtés pozitív hatásai

A rejtvényfejtésnek rengeteg pozitív hatása van – nem csak szórakoztató, de az agyadnak is igazi edzés! Nézzük melyek az előnyei!

Miért annyira népszerűek a virtuális futások?

A virtuális futóversenyek szuper lehetőséget jelentenek azoknak, akik szeretnének részt venni versenyeken, de nem feltétlenül tudnak vagy akarnak elutazni egy adott helyszínre.

Utazás a főváros eldugott múzeumjaiba

Múzeumokat manapság mindenki ismer. Vannak a világhírűek, mint például a Louvre és vannak a hazai szinten ismertek is, mint például a Magyar Nemzeti Múzeum. Azonban mi a helyzet azon helyekkel, amelyek csak kevesebb embert vonzanak, kevésbé népszerűek és olcsóbb, rövidebb elfoglaltságot kínálnak? Az alábbi cikkben néhány kevésbé népszerű fővárosi kiállítóhelyet ismerhetünk meg.

A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.