Menü

Védjük bőrünket a hideg ellen!

  • Dátum: 2012.01.12., 17:14
  • Vaskó Gábor
  • Klozer Kitti

Sokak problémája a hideg, sokszor csípős levegő vagy szél hatására kiszáradt, berepedezett bőr.  A kinti hideg és a benti meleg hőmérséklet ingadozása sem tesz jót neki, valamint az a tény, hogy 8 °C alatt a bőr természetes védőtakarója már nem képes normális mértékben újratermelődni. Az alapból száraz bőrűek „szenvednek” ilyenkor a legjobban, de általában mindenkit megvisel a tartós hideg időjárás. Nem elég az, hogy különböző, erre alkalmas krémeket használunk. Ráadásul az ilyenek többsége nem is használ, így feleslegesen dobunk ki rá pénz. Természetesen akadnak azért a piacon olyan kozmetikumok is, amik tényleg használnak és segítenek – ezt mindenki a saját bőrtípusának megfelelően magának kell megtalálnia.


    

De ezek használata mellett oda kell figyelnünk a mindennapi tisztításra, ugyanis a krémeket csak a tiszta bőr képes rendeltetésszerűen befogadni. Arcbőrünkkel kíméletesen bánjunk, minden mosakodás után óvatosan itassuk le a vizet róla. Soha ne dörzsöljük, mert ettől csak még jobban kipirosodik a bőrünk. A tisztítás után használjunk alkoholmentes arcvizet, vagy tonikot, mely felfrissíti és táplálja a bőrt.

Próbáljuk ki a kamillás gőzfürdőt. (a kamillatea forrázással készül: a szárított kamillavirágot tegyük a fazékba, öntsük le forró vízzel, fedjük le, majd hagyjuk állni 10 percig) Nem csak bőrünkre van jó hatással, de megelőzi a náthát és megfázást, kitisztítja a légutakat. A kiszáradt bőrön gyakran jelentkeznek pattanások, erre is nagyon jó megoldás a gőzölés.

A hidratáló krémek a bőr felszínén található nedvességet képesek magukba zárni, így ha nedves bőrre visszük fel, hatásuk fokozható. Ez nem csak arcbőrünknek, hanem az egész testünknek jót tesz. Válasszunk könnyű állagú krémeket, esetleg olajokat.

De nem csak külsőleg, hanem belsőleg is oda tudunk figyelni bőrünk hidratáltságára. Ennek érdekében napi 1,5-2 liter folyadék fogyasztása ajánlott. Legérzékenyebb területünk tehát különös gondozást igényel – érdemes ezért odafigyelnünk ápolására, mert ezzel nem csak a külső megjelenésünket, de egészségünket is megóvhatjuk.

Kép forrása: www.sxc.hu

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.