Menü

Védjük bőrünket a hideg ellen!

  • Dátum: 2012.01.12., 17:14
  • Vaskó Gábor
  • Klozer Kitti

Sokak problémája a hideg, sokszor csípős levegő vagy szél hatására kiszáradt, berepedezett bőr.  A kinti hideg és a benti meleg hőmérséklet ingadozása sem tesz jót neki, valamint az a tény, hogy 8 °C alatt a bőr természetes védőtakarója már nem képes normális mértékben újratermelődni. Az alapból száraz bőrűek „szenvednek” ilyenkor a legjobban, de általában mindenkit megvisel a tartós hideg időjárás. Nem elég az, hogy különböző, erre alkalmas krémeket használunk. Ráadásul az ilyenek többsége nem is használ, így feleslegesen dobunk ki rá pénz. Természetesen akadnak azért a piacon olyan kozmetikumok is, amik tényleg használnak és segítenek – ezt mindenki a saját bőrtípusának megfelelően magának kell megtalálnia.


    

De ezek használata mellett oda kell figyelnünk a mindennapi tisztításra, ugyanis a krémeket csak a tiszta bőr képes rendeltetésszerűen befogadni. Arcbőrünkkel kíméletesen bánjunk, minden mosakodás után óvatosan itassuk le a vizet róla. Soha ne dörzsöljük, mert ettől csak még jobban kipirosodik a bőrünk. A tisztítás után használjunk alkoholmentes arcvizet, vagy tonikot, mely felfrissíti és táplálja a bőrt.

Próbáljuk ki a kamillás gőzfürdőt. (a kamillatea forrázással készül: a szárított kamillavirágot tegyük a fazékba, öntsük le forró vízzel, fedjük le, majd hagyjuk állni 10 percig) Nem csak bőrünkre van jó hatással, de megelőzi a náthát és megfázást, kitisztítja a légutakat. A kiszáradt bőrön gyakran jelentkeznek pattanások, erre is nagyon jó megoldás a gőzölés.

A hidratáló krémek a bőr felszínén található nedvességet képesek magukba zárni, így ha nedves bőrre visszük fel, hatásuk fokozható. Ez nem csak arcbőrünknek, hanem az egész testünknek jót tesz. Válasszunk könnyű állagú krémeket, esetleg olajokat.

De nem csak külsőleg, hanem belsőleg is oda tudunk figyelni bőrünk hidratáltságára. Ennek érdekében napi 1,5-2 liter folyadék fogyasztása ajánlott. Legérzékenyebb területünk tehát különös gondozást igényel – érdemes ezért odafigyelnünk ápolására, mert ezzel nem csak a külső megjelenésünket, de egészségünket is megóvhatjuk.

Kép forrása: www.sxc.hu

Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?

Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.

Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.

Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.