Élj egészségesen!
- Dátum: 2012.02.01., 11:38
- Vaskó Gábor
- Tokos Bianka
Országunk sajnos nem arról híres, hogy lakói egészséges életmódot folytatnának, mindezt bizonyítják a folyamatosan végzett egészségügyi felmérések, amelyek azt mutatják, hogy az elsők között vagyunk az egészségtelen életmód következményeként fellépő betegségek sújtotta országok listáján. Ezért fontos, hogy megismerjük az egészséges életmód legfontosabb alapjait, hogy minél tovább élhessünk. Az egészséges életmódra való nevelésben azonban a család szerepe is elengedhetetlen, hiszen az életmódbeli szokásainkat otthonról hozzuk.
Az első és legfontosabb dolog a táplálkozás. A legnagyobb hiba, amit elkövetünk, hogy reggel szinte semmit nem eszünk, este pedig túl sokat. Az étrendben a legfontosabb a változatosság, bármit lehet fogyasztani, ha az kellő mértékben történik, de a legfontosabb a megfelelő mennyiségű zöldség, gyümölcs, valamint vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag ételek fogyasztása.
Másik fontos dolog a kellő mennyiségű folyadék bevitele. Egy felnőtt embernek naponta két liter vizet kell meginnia, hogy a szervezet számára optimális környezetet biztosítson. Ezzel szemben a magyarok alig isznak meg fél litert naponta, pedig nem is tudják, hogy megfelelő mennyiségű víz elfogyasztásával olyan kellemetlenségeket előzhetnek meg, mint például a fejfájás vagy az alacsony vérnyomás.
Ha már egészségesen táplálkozunk, az is fontos, hogy sportoljunk valamit. A mai modern világ egyik jellegzetessége a mozgásszegény életmód. Ennek olyan veszélyei vannak, mint például az elhízás, a magas vérnyomás. Napi fél óra mozgás már csodákra képes. Nem kell feltétlenül nagy dolgokra gondolni, egy jó kis séta a természetben, a friss levegőn mindig jólesik a megterhelt szervezetnek. Fontos, hogy akinek nincs ideje sétálni, az is végezzen légzőgyakorlatokat, így fenntarthatjuk fizikai és szellemi frissességünket. Ezt naponta kétszer-háromszor kellene megtennünk, és csak egy-két percet vesz igénybe, de hozzájárul az egészséges légzésünkhöz.
Fontos szempont a pihenés, amit ma a rohanó ember igyekszik megspórolni, azt gondolván, hogy azzal időt nyer, pedig nem. Mindenkinek szüksége van arra, hogy relaxáljon, hogy energiakészleteit újra feltöltse.
Az egészséges életmódnak tehát létünk szerves részévé kell válnia, hogy minél tovább élhessünk. Élj egészségesen, megéri!
Képek forrása: sxc.hu
A bőrviszketés okai

A viszketés különféle okokból jelentkezhet, és fontos megérteni, hogy egyes esetekben komolyabb egészségügyi problémákra is utalhat. Az alábbiakban összefoglaljuk a leggyakoribb kiváltó okokat és azok lehetséges következményeit.
Mit tudsz a vérszegénységről?

Sokat halljuk, hogy a vérszegénység jele a sápadtság, de nem csak erről ismerhetjük fel, pedig fontos a korai felismerés.
Mindent, amit a Sjörgen- szindrómáról tudni kell

A Sjögren-szindróma egy autoimmun betegség, amely elsősorban a külső elválasztású mirigyeket érinti, mint például a nyál- és könnymirigyek, ami szájszárazságot (xerostomia) és szemszárazságot (xerophtalmia) okoz. A betegség más szervrendszereket is érinthet, például a tüdőt és a veséket, és különböző súlyosságú formái léteznek, amelyek gyulladásokkal és vasculitissel járhatnak.
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.