Menü

Reflexterápia- A természetgyógyászat tárházából

  • Dátum: 2013.03.16., 19:54

Nem új dolog van a nap alatt, a reflexológia akárcsak az akupunktúra épít a szervezet öngyógyító képességére, izgalmas komplex terápiáról van szó, amely diagnosztikai, tüneti és teljes kezelést is jelenthet.

A terápia alapja a homeosztázis, ami azt jelenti, hogy a szervezet öngyógyító képességgel bír, és az egyensúlyi állapot helyreállítására törekszik, ebből adódóan érdemes ezt a gyógyító mechanizmust elősegíteni.
Testünkön sok-sok aktív pont, vagy más néven aktív zóna található, ezek ingerlésekor (például: nyomás, masszírozás), visszahatást érhetünk el a hozzájuk tartozó szervekben, testrészben.

A reflex zónák kölcsönhatásban vannak a szervezet különböző részeivel, úgy is elképzelhető, hogy energiapályák révén összekötetésben vannak, ezeken keresztül érhetünk el gyógyító hatást. Tehát például a kézen meg vannak a különböző szervek reflex pontjai, és ha valahol probléma jelentkezik, valamilyen betegség, akkor a megfelelő zóna stimulálásával a szervezet öngyógyító képességére építhetünk.
A láb és a kéz reflexzónáinak masszírozásával elérhető gyógyhatások a következőek lehetnek. Fájdalomcsillapító hatása van, mivel az aktív pontokon inger hatására endorfin szabadul fel. Elősegíti a salakanyagok kiválasztását, és ezzel a módszerrel még az idegrendszeri feszültségeket is oldhatjuk. A reflexzóna- masszázs serkenti a vér- és a nyirokkeringést.

A kezelést saját magunk is végezhetjük kezeinken és lábainkon, persze ehhez a reflexzónák nagyon pontos ismerete szükséges. Ezekről készültek térképek, amelyek azonosítják, hogy mely szervünknek hol található a reflex pontja. A kezelést minden esetben kényelmes testhelyzetben kell végezni, bőrápoló krémeket a terápia előtt és közben nem szerencsés használni, mivel eltömítik a pórusokat.
A reflexológia diagnózis felállítására, tüneti kezelésre és komplex kezelésre is alkalmas csecsemőkortól időskorig. Természetes, a szervezet öngyógyító mechanizmusainak működését elősegítő módszer, amelyet ugyan önmagunkon is ki tudunk próbálni, mégis érdemes előtt tájékozódni vagy szakemberhez fordulni.

Fotó:
sxc.hu

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.