Menü

Reflexterápia- A természetgyógyászat tárházából

  • Dátum: 2013.03.16., 19:54

Nem új dolog van a nap alatt, a reflexológia akárcsak az akupunktúra épít a szervezet öngyógyító képességére, izgalmas komplex terápiáról van szó, amely diagnosztikai, tüneti és teljes kezelést is jelenthet.

A terápia alapja a homeosztázis, ami azt jelenti, hogy a szervezet öngyógyító képességgel bír, és az egyensúlyi állapot helyreállítására törekszik, ebből adódóan érdemes ezt a gyógyító mechanizmust elősegíteni.
Testünkön sok-sok aktív pont, vagy más néven aktív zóna található, ezek ingerlésekor (például: nyomás, masszírozás), visszahatást érhetünk el a hozzájuk tartozó szervekben, testrészben.

A reflex zónák kölcsönhatásban vannak a szervezet különböző részeivel, úgy is elképzelhető, hogy energiapályák révén összekötetésben vannak, ezeken keresztül érhetünk el gyógyító hatást. Tehát például a kézen meg vannak a különböző szervek reflex pontjai, és ha valahol probléma jelentkezik, valamilyen betegség, akkor a megfelelő zóna stimulálásával a szervezet öngyógyító képességére építhetünk.
A láb és a kéz reflexzónáinak masszírozásával elérhető gyógyhatások a következőek lehetnek. Fájdalomcsillapító hatása van, mivel az aktív pontokon inger hatására endorfin szabadul fel. Elősegíti a salakanyagok kiválasztását, és ezzel a módszerrel még az idegrendszeri feszültségeket is oldhatjuk. A reflexzóna- masszázs serkenti a vér- és a nyirokkeringést.

A kezelést saját magunk is végezhetjük kezeinken és lábainkon, persze ehhez a reflexzónák nagyon pontos ismerete szükséges. Ezekről készültek térképek, amelyek azonosítják, hogy mely szervünknek hol található a reflex pontja. A kezelést minden esetben kényelmes testhelyzetben kell végezni, bőrápoló krémeket a terápia előtt és közben nem szerencsés használni, mivel eltömítik a pórusokat.
A reflexológia diagnózis felállítására, tüneti kezelésre és komplex kezelésre is alkalmas csecsemőkortól időskorig. Természetes, a szervezet öngyógyító mechanizmusainak működését elősegítő módszer, amelyet ugyan önmagunkon is ki tudunk próbálni, mégis érdemes előtt tájékozódni vagy szakemberhez fordulni.

Fotó:
sxc.hu

Használjunk naptejet már tavasztól!

A naptej használata kiemelkedően fontos a bőr egészségének megőrzése érdekében, különösen a napfényes időszakokban. Miért olyan lényeges a naptej használata?

Mikroséta – miért fontos akár napi 10 perc gyaloglás?

A mozgás fontosságát sokszor halljuk, de gyakran esünk abba a hibába, hogy csak a hosszú, izzasztó edzéseket tekintjük „igazi” fizikai aktivitásnak. Holott már napi tíz perc séta is számít méghozzá nem is keveset, különösen, ha a mentális értékéről beszélünk. Egy rövid slattyogás felfrissít, plusz energiát ad és kizökkent a mindennapi monoton munkából.

Elektroszmog, figyelsz rá?

Életminőségünket sokféle tényező befolyásolja, olyanok is, amikre nem is gondolunk, pedig ott vannak közvetlen környezetünkben. Ilyenek az elektromos berendezések is.

Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Egyesek számára a mozgás öröme egyfajta életmód, mások számára talán felesleges és megerőltető dolog. A sport célja a fizikai erőnlét, a fizikai kondíció és a testtartás javítása, emellett pozitív hatással van az ember mentális egészségére is. Mit jelent a fitnesz korom és hogy számolhatom ki?

Észrevétlen, épp ezért veszélyes

Sajnos új divat hódít a fiatalok körében – és ez most nem egy új TikTok-kihívás vagy trendi öltözet, hanem egy kis tasak, egy aprócska párna, amit fel lehet tenni a szájpadlásra – se füst, se szag – viszont rengeteg nikotin. Ez a snüssz.