Menü

Fontos baba- mama vitamin: a magnézium

A magnézium az egyik legfontosabb nyomelem, nélkülözhetetlen ásványi anyag, melyre a kismamáknak és a kisbabáknak kifejezetten szüksége van több szempontból is.

Sőt a szakemberek szerint a várandós és a szoptatós kismamáknak kétszer annyi magnéziumra lenne szüksége, mint egyébként. A magnézium ugyanis többek között hatással van az idegrendszer, a szív, az izmok, és a vérnyomás megfelelő működésére. Ezen kívül szerepet játszik a só-víz háztartás szabályozásában, valamint a csontok fejlődésében.

De lássuk, milyen konkrét hatással lehet egy kismama szervezetére! A magnéziumot természetes nyugtató szerként is számon tartják, hozzá segít a nyugodt alváshoz is. Görcsoldó hatása is közismert, a kismamákat kínzó vádli görcsre, alhasi feszülésekre, és korai méhösszehúzódásokra is megoldás lehet megfelelő mennyiségű magnézium bevitele.

A kisbaba egészséges fejlődéséhez is nélkülözhetetlen a magnézium. Többek között azért is, mert például a kálcium csak magnézium jelenlétében tud tökéletesen felszívódni és hasznosulni. A kálcium pedig szükséges a magzat fogcsíráinak, és csontjainak kialakulásához.

Érdemes odafigyelni arra, hogy magnézium és vas bevétele között teljen el körülbelül 2-3 óra, mivel egymás felszívódását gyengítik. A magnézium hatékonyabb felszívódása érdekében B6- vitamin bevitele ajánlatos, ami egyébként segíthet enyhíteni a reggeli émelygést is.

A piacon számos vitamin készítményhez juthatunk. A szakemberek egyébként a szokásos baba- mama vitaminokon felül is ajánlják a magnézium bevitelt. Ezt azonban természetes úton is megtehetjük. Magnéziumot tartalmaznak többek között a zöld zöldségek, olajos magvak, és teljes kiőrlésű gabonatermékek. 

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?