Őszi cipő mustra
- Dátum: 2013.11.08., 12:14
- cipő, divat, egészségkárosító alapanyagok, gumicsizma, harisnyaszerű csizma, körömcipő
A cipők épp úgy öltözékünk részei, mint a ruhák. Éppen ezért a cipőválasztásra is érvényesek a divat szabályai. Bár egy cipőnél talán még inkább fontos az is, hogy mennyire kényelmes és ortopédiai szempontok sem elhanyagolhatóak.
Nézzünk körül egy kicsit, milyen az idei őszi cipő kínálat a piacon! A körömcipő, szinte minden nő ruhatárának elengedhetetlen eleme. Míg az elmúlt időszakban elterjedtek a lekerekített, platformos magas sarkú cipők, addig idén ismét visszaköszönnek a klasszikusabb körömcipők is. Tehát ismét bátran nyúlhatunk a csúcsosabb, kevésbé telitalpú, finomabb stílusú cipőkhöz. Bár jó tudni, hogy az almalakú testalkathoz például kifejezetten a lekerekített fazonú cipők illenek jobban.
Idén megint divatosak az állatmintás cipők, illetve a csattal és szegeccsel ellátott bakancsok is. Megfigyelhető, hogy a kínálatban megjelentek a kicsit hosszabb szárral ellátott bokacsizmák. Ezek a darabok, főleg a testszínhez hasonló színárnyalatokban, optikailag nyújtják a lábat (nincs olyan éles kontraszt).
A „trendi leltárból” nem hiányozhatnak a hosszú, nagyon szűk harisnyaszerű csizmák sem. Ezeket a trendi darabokat hasított bőrből, és sima, fényesebb bőrből is megvásárolhatjuk (utóbbi tisztántartási szempontból praktikusabb).
Egyébként a gumicsizma sem tűnt el a divat látóköréből, továbbra is megtalálható minden féle színben az üzletek polcain. A főként gyermekruházatból „kiszabadult” gumicsizmát, lehet utálni vagy szeretni, bár az esős őszi napokon praktikussága tagadhatatlan.
Ugyanakkor nem árt óvatosnak lenni gumicsizma téren. Ezek többsége ugyanis PVC alapú termék, melyek előállításához veszélyes lágyító szereket használnak. Az egészségkárosító anyagok a bőrön keresztül felszívódva kerülnek be szervezetünkben. Régebben ezeket a csizmákat főleg a gyerekek viselték, a fogyasztóvédelmi szakértők óvva intik a szülőket, hogy gyermekeik számára ilyen lábbeliket vásároljanak. Ha pedig mindenáron hívei vagyunk a gumicsizma divatnak, akkor olyan termékeket vásároljunk melyek valóban gumi alapúak, nem pedig PVC- ből készülnek.
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!