Ezt próbáld ki! – snowboard
A téli szezonban hegyeket rohamozó turisták jó része ma már nem sílécet, hanem hódeszkát visel a lábán. A snowboardozás az utóbbi néhány évtizedben nőtte ki magát önálló sportággá, ki gondolná, hogy előfutára már a 19. század végén megérkezett?
A havas sportok előtérbe kerülésével a síelés mellett megjelentek a snowboard elődjei. A mostani hódeszka formája az 1960-as évektől kezdett kialakulni, kötést először 1972-ben kapott a deszka, amely folyamatosan fejlődött. Mindeközben már versenyeket is rendeztek a „hószörfösöknek”. A népszerűség meredeken emelkedett, a hódeszka 1998-ban már szerepelt a téli olimpia programján, s ma is több kategóriában része az ötkarikás eseménynek. Sok helyen a hódeszkázás már elérte a síelés népszerűségét, de a sípályák vendégeinek körülbelül egyharmada szinte mindenütt snowboardot csatol a lábára.
A dinamikus fejlődés jelentős részt annak köszönhető, hogy a snowboard a havas lejtökön a laza, könnyed, fiatalos stílust, életformát képviseli. Elsajátítása egyébként valamivel nehezebb, mint a síelésé, de aki már tud két léccel a lábán haladni, az könnyebben megtanulja a deszka kezelését. Az alapok begyakorlása nagyon fontos, ezért érdemes oktató segítségét igénybe venni. A leginkább veszélyeztetett testrészek a térd és a csukló, itt, főleg a kezdőknek ajánlott a védőfelszerelés használata. A megfelelő felszerelés kiválasztása is lényeges.
Fotó:
pixabay.com
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?