Menü

Gondoljuk át az altatószedést!

Viszonylag sok embert érint az alvászavar problémája, és közülük nagyon sokan nyúlnak kapásból gyógyszerhez. Pedig nem feltétlenül az a legjobb megoldás.

Az biztos, hogy az altatók gyorsak és hatásosak. A gond ott van, hogy nem biztos, hogy gyógyszeres beavatkozásra van szükségünk, hanem esetleg máson kell változtatnunk. A másik dolog: a gyógyszerek esetleges mellékhatásai hosszabb távon többet árthatnak, mind amit rövid távon javítanak.

A legújabb fejlesztésű altatók már jóval „barátibbak” régebbi társaiknál. A fejlesztők igyekeztek a mellékhatásokat a lehető legminimálisabbra csökkenteni, és elérni azt, hogy a szer minél előbb távozzon a szervezetből. Ezzel együtt ott van a rászokás kérdése, amelytől sokan félnek, nem teljesen alaptalanul. Egy idegesítő és fárasztó probléma könnyű megoldása mindig is csábító és népszerű.

A szakemberek egyébként nem tiltanak az altatóktól (hiszen a megfelelő mennyiségű alvás nagyon fontos szervezetünknek), de azt tanácsolják, hogy aki nem alkalmi használó (igénylő), az előtte mindenképpen forduljon orvoshoz. Ugyanis könnyedén előfordulhat, hogy az álmatlanságot valamilyen betegség, vagy szervi elváltozás okozza, amelyet érdemes célirányosan kezeltetni, s nem a tünetét (az álmatlanságot) mesterségesen megszüntetni. A problémát lelki teher is okozhatja, ugye, ez megint már kezelési módot, például életmód változtatást igényel.

Fotó:
pixabay.com

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.