Ütött a Föld Órája!
- Dátum: 2014.03.29., 11:26
- elsötétítő akció, Föld Órája, Föld Órája Fővárosa, Föld Órája WWF, túlzott túlfogyasztás
A WWF az idén már nyolcadik alkalommal rendezi meg a Föld Órája elnevezésű önkéntes akciót, amely évről évre több száz ország, több ezer városának több millió lakosát mozgósítja. Március 29-én, 20.30 órakor érdemes egy órára lekapcsolni mindenféle elektromos készüléket, kiiktatni a villany használatát, ami egyfajta üzenetet is tolmácsol a világnak, itt az ideje a változásnak, a túlfogyasztás megállításának.
A Föld Órája elnevezésű önkéntes akció célja, hogy felhívja az emberek figyelmét a túlfogyasztás veszélyeire, az emiatt is bekövetkező éghajlat változás negatív hatásaira. A legújabb kutatások szerint ugyanis, ha továbbra is a mostani tempóban használjuk a bolygónkat, akkor 2050-re eljuthatunk odáig, hogy a kapzsi emberiségnek két Föld sem lenne elég a fogyasztási igényeik kielégítésére. A WWF szerint már negyven éve! jóval több erőforrást használunk, mint amennyit a Föld valójában biztosítani tudna. Hazánkban a túlfogyasztás mértéke 30 százalékos. S ha mindez még nem lenne elég, akkor azt is elmondhatjuk, naponta több ezer ember hal éhen Afrikában, vagy a világ más tájain, a másik oldalon pedig tucatjával dobjuk ki a ránk romlott ételeket a kukába.
Aki az önkéntes akcióban részt kíván venni, az március 29-én 20.30 és 21.30 óra között kapcsolódjon le az elektromos hálózatról. Vagyis kapcsolja le a villanyt, ne használjon ezen időszak alatt semmilyen elektromos készüléket, ne tévézzen, rádiózzon, vagy számítógépezzen. Már nyáron is sötét lenne ebben az időszakban, ezért előre készítsünk be néhány gyertyát a lakás különböző helyiségeibe. Időzítsünk úgy, hogy ebben az egy órában ne legyen semmi dolgunk. Esetleg vegyünk részt valamelyik helyi Föld Órája programon.
Tavaly közel száz település regisztrált az eseményen, amelyek vállalták, hogy az önkormányzati épületekben lekapcsolják a világítást, esetleg elsötétítik a helyi látnivalók kivilágítását, a sétálóutcák, hidak, szobrok, szökőkutak fényeit.
A magyarországi WWF már harmadik alkalommal írja ki a Föld Órája Fővárosa versenyt, amelyen bármelyik település részt vehet. Az érdemli ki egy évre a megtisztelő, környezettudatosságot jelző címet, ahonnan arányában a legtöbb lakó csatlakozik az akcióhoz. Tavaly egyébként Szigetszentmiklós nyert.
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.