Menü

Még hangulatunkra is jó hatással lehet

A messziről érkező gyümölcs meghódította Európát, a banán az alma után a legkedveltebb gyümölcs itthon is. Az Indiából származó gyümölcs a 19. században jutott el Európába, ma már egész évben kapható a legtöbb nyugati országban.

A banánt éretlenül szüretelik le, a raktározás és a szállítás során érlelik tovább. Érett állapotában sérülékeny, puha hamar megromlik. Éppen ezért, érdemes vásárláskor is zöldebb, éretlenebb banánt választanunk, mely azután szobahőmérsékleten gond nélkül beérik.

A banán a legtöbb szénhidrátot és káliumot tartalmazó gyümölcs. Ráadásul gazdag B-vitamin tartalommal bír, amely miatt fogyasztása többek között, émelygéstől szenvedő kismamák számára is ajánlott. Kevesen gondolnák csak, hogy még hangulatjavító hatása is lehet szerotonintartalmának köszönhetően. Lúgos kémhatású így hozzájárulhat a szervezet sav- bázis egyensúlyának megőrzéséhez, könnyen emészthető, ezért gyomorbetegségekben szenvedők is bátran fogyaszthatják.

Ha energiára van szükségünk, akkor csokoládé helyett inkább együnk meg egy banánt, ami természetes szénhidrátot, kalóriát tartalmaz, támogatja az agytevékenységünket.

Egészségünk mellett szépségünkre is jótékonyan hathat. Jó hatással lehet a cserepes ajkakra, és hajhullás ellen is bevethető. Kiváló bőrtápláló anyagokat, vitaminokat tartalmaz, a belőle készült pakolással fiatalíthatjuk arcbőrünket is.

Fotó:
pixabay.com

Könnyű ételek meleg napokra

Szeretnél valami finomat enni, de nincs kedved a kánikulában órákat tölteni főzéssel a tűzhely felett? Itt van néhány egyszerű recept, amelynek segítségével egészséges és laktató ételeket tudunk készíteni, főzés nélkül, akár tíz perc alatt!

Édesítőszerektől depresszió

A depresszió gyakori betegség, amely szinten minden felnőttet érint valamilyen formában az élete során. Jellemző rá, hogy negatívan befolyásolja az érzelmeket, a gondolkodást és a viselkedést is. Számos tünete van, ezek közül leggyakoribb a lehangoltság és az érdeklődés vagy az öröm hiánya. Viszont adódik a kérdés, hogy mi okozza a problémákat, hogyan lehetünk letörtek az édesítőszerektől?

A szinten tartó alkoholbeteg

Mielőtt még az alkoholizmus szintjeivel kezdünk el foglalkozni, a toleranciaszint kérdésköréről kell ejtenünk néhány szót. Toleranciaszintnek nevezzük az alkohollal kapcsolatos tűrőképességet, vagyis azt, hogy mennyi alkoholt tudunk egyszerre elfogyasztani különösebb probléma nélkül.

Alkoholmentes üdítők, mint belépő drog

Mindenki tudja, hogy a cukros üdítők rosszak, mert túl sok bennük a cukor – a kólában, energiaitalokban ráadásul sok sav és koffein is van –. A gyümölcslevek jelentős része is sok hozzáadott cukrot tartalmaz, a mesterséges édesítőkből-ízesítőkből készített löttyökről ne is beszéljünk. Ezekhez képest sokkal jobb választásnak tűnhet az alkoholmentes sör, citromos, meggyes ízben, amit lehet inni a nyári melegben. De biztosan olyan jó választás ez?

A nátrium-glutamát egészségre gyakorolt hatásai

A nátrium-glutamát, röviden MSG vagy E621 a világon legnagyobb mennyiségben használt ízfokozó adalékanyag, melyet az élelmiszeripar előszeretettel tesz bele a lehető legváltozatosabb ételekbe, a levesektől kezdve a sajton és a paradicsomszószon keresztül a húsfélékig. Kicsi az esélye annak, hogy egyáltalán nem fogyasztottunk MSG-t az elmúlt huszonnégy órában.