Menü

Hogyan enyhíthetjük a kellemetlen hasi panaszokat?

Manapság egyre több reklámban kínálnak nekünk mindenféle készítményt és gyógyszert a különböző gyomorbántalmakra. Nem véletlenül olyan gyakori „szereplője” ezeknek a reklámoknak a haspuffadás, hiszen egyre többen szenvednek a hasi diszkomfort különböző tüneteitől.

A hasi panaszok enyhítésére persze sokféle gyógyszer, illetve gyógyhatású készítmény érhető el a piacon, mégis érdemes először kevésbé drasztikus módszerekkel próbálkoznunk, és több figyelmet szentelni a megelőzésnek. A gyomorpanaszok, haspuffadás hátterében ugyanis a legtöbb esetben életmódbeli tényezők állnak, így sokszor életmódbeli változtatásokkal is befolyással lehetünk a kellemetlen tünetekre.

Az egyik legfontosabb az testsúlycsökkentése, a hasi zsírszövet mennyiségének csökkenése megkönnyíti a bélműködést, melynek hatására a puffadásos tünetek is enyhülnek. A hasüregi nyomás csökkenésének egyébként a reflux betegség megszüntetésében is szerepe lehet. A szakemberek azt javasolják, hogy a napi kalóriabevitel ne haladja meg az 1200 kcal-t, és lehetőleg naponta többször, kisebb mennyiségű ételt együnk. Sokat tehetünk emésztőrendszerünk egészségének megőrzéséért azzal is, ha az étkezések alkalmával fogyasztunk nyers zöldségeket illetve gyümölcsöket is. A fokozott folyadékbevitel is segíthet megelőzni a gyomorbántalmakat, de a szénsavas üdítők illetve ásványvizek fogyasztása tovább fokozhatja a hasi diszkomfort tüneteit.

A hasi panaszok gyógyszeres kezelésére is van lehetőség. A gyomorégés ellen és a puffadás enyhítésére is kaphatóak recept nélküli gyógykészítmények. A gyomorégés ellen olyan gyógyszert érdemes bevetni, amelyik közvetlenül a gyomornyálkahártya savat termelő sejtjeiben gátolja a gyomorsav képződését. Az emésztőenzimeket tartalmazó készítményekkel pedig a haspuffadás tüneteit enyhíthetjük, szükség esetén pedig görcsoldót és fájdalomcsillapítót is alkalmazhatunk. Utóbbiakkal azonban bánjunk óvatosan, mivel fokozott, rendszeres szedésük tovább fokozhatja a gyomorbántalmainkat.

Fotó:
pixabay.com

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.

Télen allergia? Ki hallott már ilyet?

Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?

Rotavírus, mit kell tudni róla?

Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.

Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen

“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.

Az arctorna csodás hatásai

Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.