Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
A frontok hatása a gyerekekre
Akinek gyereke van, annak talán nem mondok újat azzal, ha a mai témámban azt feszegetem, hogyan hatnak a frontok a gyerekekre, merthogy hatnak, az egészen bizonyos, ezért jó, ha számításba vesszük a legközelebbi hangulatváltozásnál, hogy a hiszti oka lehet, hogy a fronthatás
A stressz megbetegít?
Egyre több a stresszel kapcsolatos megbetegedés, ez pedig az emberek mentális is fizikai állapotán előbb-utóbb meglátszik. Ha az tünetek valamelyikét tapasztaljuk, lehet, hogy túl stresszes életet élünk és ideje változtatni.
A kapor, mint természetes inzulin
A cukorbetegeknek nem véletlenül ajánlott a kapor. A fahéj mellett a kapormag is hatékony vércukorszint-csökkentő hatással bír a 2-es típusú diabetesz esetében. Kutatások szerint a kapormag segíti az inzulin termelődést a hasnyálmirigyben
Gyógyteák, a természet kincsei
A gyógyteák pozitív hatása már régóta ismert. Amikor betegek vagyunk, vagy bármilyen kisebb egészségügyi panaszunk van egy jól kiválasztott teafű is sokat segíthet!
Segítsünk a madaraknak túlélni a telet!
A madaraknak gyakorlatilag az első fagyok megjelenésétől nagyjából márciusig, a tavasz beköszöntéig van nagy szükségük segítségre, az etetést illetően. Akár a kertünkbe, udvarunkon, akár a társasházi lakások ablakaiba helyezünk el eleséget, sokat segíthetünk abban, hogy a madarak túléljék a telet.
Nem a Te hibád!
A túlsúlyos emberek nagy része önhibáján kívül nem tud fogyni. Azt látom, hogy egyszerűen a mai világban egy bevásárlás bármelyik boltban valóságos aknamező. Manipulálnak bennünket az élelmiszer-összetevőkkel, melyek gyakran evésre késztetnek és még nagyobb étvágyat gerjesztenek.
Édes élet édesítőszerekkel
Miért olyan népszerű az édesség sokunknak, miért keressük folyton ezt az ízélményt, és miért jó egy desszerttel lezárni a vasárnapi ebédet? Ha pedig édesítésről beszélünk, vajon cukrot vagy édesítőszereket használjunk inkább, melyeket és milyen gyakran? Erre keressük a választ.
Mire jó a gyömbér?
Az Ázsiából származó trópusi növény gumós gyökerét a gasztronómia és a népi gyógyászat egyaránt használja. Gyógyászati célokra a növény kissé csípős, kesernyés gyökerét használják, a legtöbb hatóanyag egyébként a héja alatt található.
Hogyan enyhíthetjük a kellemetlen hasi panaszokat?
Manapság egyre több reklámban kínálnak nekünk mindenféle készítményt és gyógyszert a különböző gyomorbántalmakra. Nem véletlenül olyan gyakori „szereplője” ezeknek a reklámoknak a haspuffadás, hiszen egyre többen szenvednek a hasi diszkomfort különböző tüneteitől.