Tavaszi fáradtság helyett tavaszi zsongás
- Dátum: 2014.04.13., 21:16
- energia, tavasz, tavaszi fáradtság, vitamin
A tavasz az újjászületés erejét hozza el életünkbe, növekvő életkedvet és vitalitást csempészve hétköznapjainkba. De a lendület és az energia átvétele nem mindig zökkenőmentes a téli hónapok után.
A „tavaszi zsongással” nem könnyű lépést tartani, főleg ha a téli időszakban szerveztünk ásványianyag- és vitaminraktárai kimerültek.
A tavaszi fáradtság jellemző tünetei: a megnövekedett alvásigény, alvászavarok, lehangoltság, és sokszor a figyelemzavar is. Azonban a tavaszi fáradtság megelőzhető, de már a téli hónapokban érdemes figyelnünk arra, hogy ne hagyjuk energiakészleteinket teljesen kiürülni. Persze természetes, hogy átvesszük az évszak ritmusát, visszahúzódunk, befelé fordulunk, ugyanakkor bizonyos fokú aktivitási szintet is érdemes fenntartani a téli hónapok ideje alatt is.
A D-vitamin hiány legismertebb tünete a lehangoltság, napsütés hiányában télen ezt tudatosan kell pótolnunk, ha erre figyelünk, akkor tavasszal szervezetünk könnyebben tart lépést a természet ritmusának változásaival (több napsütés, változó légnyomás, hosszabb nappalok).
A C-vitamin bevitelt fokozhatjuk csipkebogyó, hibiszkusz illetve citrusfélék fogyasztásával. Az alapvető fontosságú C-vitamin mellett, olyan a népi gyógyászat hagyományaiból ismert energetizáló növényeket is bevethetünk a tavaszi fáradtság ellen, mint például a búzafű, a lucerna illetve a zabfű.
A búzafű regeneráló, méregtelenítő hatással bír, így fontos része lehet egy komplex tisztító kúrának a tél végén. Számos fontos ásványi anyagot, vitamint és enzimet is tartalmaz. A lucerna vitamin- és szerves vasforrás így jelentős energiatöbblettel láthatja el szervezetünket. Ezeket a növényeket szárítmányok formájában tudjuk fogyasztani, melyek az év minden időszakában elérhetőek.
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!