Menü

Tavaszi fáradtság helyett tavaszi zsongás

A tavasz az újjászületés erejét hozza el életünkbe, növekvő életkedvet és vitalitást csempészve hétköznapjainkba. De a lendület és az energia átvétele nem mindig zökkenőmentes a téli hónapok után.

A „tavaszi zsongással” nem könnyű lépést tartani, főleg ha a téli időszakban szerveztünk ásványianyag- és vitaminraktárai kimerültek.

A tavaszi fáradtság jellemző tünetei: a megnövekedett alvásigény, alvászavarok, lehangoltság, és sokszor a figyelemzavar is. Azonban a tavaszi fáradtság megelőzhető, de már a téli hónapokban érdemes figyelnünk arra, hogy ne hagyjuk energiakészleteinket teljesen kiürülni. Persze természetes, hogy átvesszük az évszak ritmusát, visszahúzódunk, befelé fordulunk, ugyanakkor bizonyos fokú aktivitási szintet is érdemes fenntartani a téli hónapok ideje alatt is.

A D-vitamin hiány legismertebb tünete a lehangoltság, napsütés hiányában télen ezt tudatosan kell pótolnunk, ha erre figyelünk, akkor tavasszal szervezetünk könnyebben tart lépést a természet ritmusának változásaival (több napsütés, változó légnyomás, hosszabb nappalok).

A C-vitamin bevitelt fokozhatjuk csipkebogyó, hibiszkusz illetve citrusfélék fogyasztásával. Az alapvető fontosságú C-vitamin mellett, olyan a népi gyógyászat hagyományaiból ismert energetizáló növényeket is bevethetünk a tavaszi fáradtság ellen, mint például a búzafű, a lucerna illetve a zabfű.

A búzafű regeneráló, méregtelenítő hatással bír, így fontos része lehet egy komplex tisztító kúrának a tél végén. Számos fontos ásványi anyagot, vitamint és enzimet is tartalmaz. A lucerna vitamin- és szerves vasforrás így jelentős energiatöbblettel láthatja el szervezetünket. Ezeket a növényeket szárítmányok formájában tudjuk fogyasztani, melyek az év minden időszakában elérhetőek.

Fotó:
pixabay.com

A majális története, jelentése

A tavasz egyik legkedveltebb ünnepe a majális, de sokan nincsenek tisztában azzal, hogy honnan is ered ez a szokás, illetve hogy mit jelent a szó. Ebben a cikkben bemutatom az ünnepet, így megtudhatjátok, hogy mit ünneplünk ezen a napon, illetve azt, hogy mikor van, valamint, hogy hogyan forrt egybe a munka ünnepével.

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Miért fontos a csapatépítés?

A helyi rádióban valamelyik nap a csapat építő tréningek fontossága, haszna volt a téma, így már akkor megfogalmazódott bennem, hogy erről a témáról érdemes írni. Mi a csapatépítés lényege, hogy zajlik, miért van rá szükség és kiknek ajánlott, ezekről szól mai cikkünk.

Vásárlásmánia

Bár a vásárlásmánia az egészségünkre nézve nem olyan káros szenvedély, mint például az alkohol- vagy drogfüggőség, mégis a szociális életünket nagyban károsíthatja, ezért fontos figyelni már a kezdő intő jelekre is.

Tavaszi feltöltődés fontossága

Tavasz közeledtével ébredeznünk kellene pont úgy , mint a természetnek, de előfordul, hogy a tavaszi „kikelet” helyett, sokan bágyadtak, aluszékonyak, sőt sokan fejfájásról, szédülésről panaszkodnak.
Mára, már a tudomány is elismeri, „tavaszi fáradtság” létezik.