Menü

Nem kerülhetjük el, de felkészülhetünk rá

Sokan riogatnak ilyesmivel, ám valószínűleg nem kell idén kullancsinvázióra számítanunk. Az viszont biztos, hogy meg kell tanulni a kullancs elleni védekezést, mert a parazitával való találkozás törvényszerű.

Kullancsok voltak, vannak és bizony el kell fogadnunk: lesznek is. Egyelőre nincs rá mód, hogy kiirtsuk őket, ezért érdemes néhány alapvető ismerettel felvértezni magunkat azért, hogy hatékonyan tudjunk védekezni ellenük és csökkenteni a különböző betegségek veszélyét.

Ha a természetben vagyunk, kirándulunk, túrázunk, érdemes többször, rendszeresen átvizsgálni ruházatunkat. Ahogyan hazaérkezést követően a teljes bőrfelületet. Ezzel a pofonegyszerű módszerrel a kullancstámadás jelentős mértékben kiszűrhető, hiszen az állat jelenléte alapos figyelem mellett észrevehető.

Az eltávolítás már egy kicsit speciálisabb művelet, van erre különleges eszköz, de megteszi egy csipesz is. A lényeg, hogy igyekezzünk a bőrünkhöz minél közelebbi helyen megcsípni a vérszívót.

Fontos, hogy kullancsot nemcsak az erdőben, hanem városi, otthoni környezetben is szerezhetünk, tehát nemcsak kirándulás után lényeges az odafigyelés.

Kérdés, hogy kullancscsípés esetén egyenesen arányosan fertőzöttek leszünk-e valamilyen betegség által? A válasz nem, hiszen nem mindegyik kullancs hordoz kórokozókat és amelyik igen, az sem biztos, hogy megfertőzi az „áldozatot”.

Az év elején több fórumon, számos médiában elhangzott, hogy a szokatlanul enyhe tél miatt ebben az esztendőben kullancsinvázióval kell számolni. A szakemberek szerint ennek az állításnak semmilyen tudományos alapja nincs.

Fotó:
pixabay.com

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.