Megelőzni az elhízást
A has az egyik kényes pontja a fogyókúrázni vágyóknak. Az erre a testrészre felrakódott zsírt nem könnyű ledolgozni, így sokkal inkább érdemes megelőzni a felhalmozódást.
Egészséges táplálkozás, rendszeres mozgás, futás, kirándulás, séta – mind, mind fontos tényező abban, hogy alakunk olyan legyen, amilyet szeretnénk, ám ha fogyni akarunk (ha fogynunk kell), ahhoz komoly fegyelem és akarat szükséges. Az elhízással küszködők jelentős részének a hasával (is) van gondja, s ez a testrész jellemzően olyan, amelyről nehéz ledolgozni a felesleget. Ezért lássuk, hogy mivel tudjuk megakadályozni a zsírlerakódást!
Az elhízás elleni védekezési eszközök egyik része a táplálkozással, a másik az életmóddal van összefüggésben. Előbbivel kapcsolatban nagyon fontos a mennyiségre, az adagokra való odafigyelés. Furán hangzik, de ezen egy kisebb méretű tányér rendszeresítése is segíthet, hiszen a legtöbb ember annyit eszik, amennyit mer/szed magának. A szénsavas üdítők és a magas zsírtartalmú ételek a tilos kategóriába tartoznak azok számára, akik hajlamosak az elhízásra, persze senkinek sem ajánlott a rendszeres fogyasztásuk. Oda kell figyelni a megfelelő fehérjebevitelre is.
Az elhízás egyik meghatározó oka lehet a rendszertelen életmód, például a nem elegendő mennyiségű alvás, és az étkezések összevisszasága. Alvásból minimum hét óra kell, ami pedig az étkezéseket illeti, a többször kevesebbet elv él, valamint a késő esti, lefekvés előtti nassolás elfelejtése is kulcs lehet.
Ha betartjuk az alapvető szabályokat, emellett még esetleg sportolunk is, később talán nem kell szenvednünk a felesleges zsírpárnák izzadtságos leadási kísérletével. Azzal az újból és újból visszatérő problémával, hogy nem érezzük jól magunkat a bőrünkben.
Fotó:
pixabay.com
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.