Megelőzni az elhízást
A has az egyik kényes pontja a fogyókúrázni vágyóknak. Az erre a testrészre felrakódott zsírt nem könnyű ledolgozni, így sokkal inkább érdemes megelőzni a felhalmozódást.
Egészséges táplálkozás, rendszeres mozgás, futás, kirándulás, séta – mind, mind fontos tényező abban, hogy alakunk olyan legyen, amilyet szeretnénk, ám ha fogyni akarunk (ha fogynunk kell), ahhoz komoly fegyelem és akarat szükséges. Az elhízással küszködők jelentős részének a hasával (is) van gondja, s ez a testrész jellemzően olyan, amelyről nehéz ledolgozni a felesleget. Ezért lássuk, hogy mivel tudjuk megakadályozni a zsírlerakódást!
Az elhízás elleni védekezési eszközök egyik része a táplálkozással, a másik az életmóddal van összefüggésben. Előbbivel kapcsolatban nagyon fontos a mennyiségre, az adagokra való odafigyelés. Furán hangzik, de ezen egy kisebb méretű tányér rendszeresítése is segíthet, hiszen a legtöbb ember annyit eszik, amennyit mer/szed magának. A szénsavas üdítők és a magas zsírtartalmú ételek a tilos kategóriába tartoznak azok számára, akik hajlamosak az elhízásra, persze senkinek sem ajánlott a rendszeres fogyasztásuk. Oda kell figyelni a megfelelő fehérjebevitelre is.
Az elhízás egyik meghatározó oka lehet a rendszertelen életmód, például a nem elegendő mennyiségű alvás, és az étkezések összevisszasága. Alvásból minimum hét óra kell, ami pedig az étkezéseket illeti, a többször kevesebbet elv él, valamint a késő esti, lefekvés előtti nassolás elfelejtése is kulcs lehet.
Ha betartjuk az alapvető szabályokat, emellett még esetleg sportolunk is, később talán nem kell szenvednünk a felesleges zsírpárnák izzadtságos leadási kísérletével. Azzal az újból és újból visszatérő problémával, hogy nem érezzük jól magunkat a bőrünkben.
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.