Menü

Kettő az egyben: wellness és gyógyulás

Stressz oldás, kikapcsolódás, gyógyulás, egészségmegőrzés. Csak néhány a tucatnyi indok közül, amiért érdemes kihasználnunk, hogy hazánkban számtalan gyógyfürdő vár minket, és a legtöbb esetben nem is kell sokat utaznunk a wellness élményért.

És nemcsak élményről, kikapcsolódásról van szó, hiszen köztudott, hogy a gyógyvizek, ahogyan nevük is elárulja, fontos eszközei lehetnek a fájdalomenyhítésnek, a gyógyulásnak és az egészségmegőrzésnek is. Manapság ráadásul már nemcsak az adott gyógyvíz kémiai, biológiai, és fizikai egészségmegőrző hatását élvezhetjük, hanem emellett a legtöbb fürdő egyéb szolgáltatásokat is kínál, mint például iszapkezelés, fizikoterápia, hidroterápiás beavatkozások, amelyek mind-mind jó szolgálatot tehetnek egészségünk szempontjából. Ezért ezeket az extra szolgáltatásokat is érdemes igénybe venni, és kihasználni.

Egy-egy fürdőkúra sokféle panasz enyhítésére, számos betegség kezelésére alkalmas lehet. A gyógyfürdőkben többek között mozgásszervi (például: ízületi gyulladások), krónikus bőrgyógyászati (például: ekcéma), illetve nőgyógyászati (például: kismedencei gyulladások) betegségek, panaszok alternatív, vagy kiegészítő kezelésére van lehetőség a víz összetételének megfelelően.

A megfelelő fürdő kiválasztása során azonban, többféle szempontot is figyelembe kell venni. A kiszemelt gyógyfürdő víz összetételéről, és hatásairól mindig tájékozódni kell, akkor is, ha csak wellness a célunk, de különösen akkor fontos ez a szempont, ha gyógyászati célból szeretnénk fürdőkúrát venni. Betegség esetén orvosi segítséggel érdemes kiválasztani a megfelelő fürdőkúrát, ilyenkor fontos szempont ugyanis a beteg állapota, kora, és természetesen a fennálló panaszok ismerete. Vannak persze általános irányelvek is, melyekre szintén érdemes odafigyelni. A gyógyfürdőzés ugyanis például: súlyos magas vérnyomás, vérzékenység, lázas állapot esetén nem ajánlott.

Fotó:
pixabay.com

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?