Menü

Kettő az egyben: wellness és gyógyulás

Stressz oldás, kikapcsolódás, gyógyulás, egészségmegőrzés. Csak néhány a tucatnyi indok közül, amiért érdemes kihasználnunk, hogy hazánkban számtalan gyógyfürdő vár minket, és a legtöbb esetben nem is kell sokat utaznunk a wellness élményért.

És nemcsak élményről, kikapcsolódásról van szó, hiszen köztudott, hogy a gyógyvizek, ahogyan nevük is elárulja, fontos eszközei lehetnek a fájdalomenyhítésnek, a gyógyulásnak és az egészségmegőrzésnek is. Manapság ráadásul már nemcsak az adott gyógyvíz kémiai, biológiai, és fizikai egészségmegőrző hatását élvezhetjük, hanem emellett a legtöbb fürdő egyéb szolgáltatásokat is kínál, mint például iszapkezelés, fizikoterápia, hidroterápiás beavatkozások, amelyek mind-mind jó szolgálatot tehetnek egészségünk szempontjából. Ezért ezeket az extra szolgáltatásokat is érdemes igénybe venni, és kihasználni.

Egy-egy fürdőkúra sokféle panasz enyhítésére, számos betegség kezelésére alkalmas lehet. A gyógyfürdőkben többek között mozgásszervi (például: ízületi gyulladások), krónikus bőrgyógyászati (például: ekcéma), illetve nőgyógyászati (például: kismedencei gyulladások) betegségek, panaszok alternatív, vagy kiegészítő kezelésére van lehetőség a víz összetételének megfelelően.

A megfelelő fürdő kiválasztása során azonban, többféle szempontot is figyelembe kell venni. A kiszemelt gyógyfürdő víz összetételéről, és hatásairól mindig tájékozódni kell, akkor is, ha csak wellness a célunk, de különösen akkor fontos ez a szempont, ha gyógyászati célból szeretnénk fürdőkúrát venni. Betegség esetén orvosi segítséggel érdemes kiválasztani a megfelelő fürdőkúrát, ilyenkor fontos szempont ugyanis a beteg állapota, kora, és természetesen a fennálló panaszok ismerete. Vannak persze általános irányelvek is, melyekre szintén érdemes odafigyelni. A gyógyfürdőzés ugyanis például: súlyos magas vérnyomás, vérzékenység, lázas állapot esetén nem ajánlott.

Fotó:
pixabay.com

A Montessori alapelvek

Maria Montessori, olasz orvosnő és pedagógus, a róla elnevezett pedagógiai-pszichológiai nevelési módszerek kidolgozója, mely teljesen forradalmasította a XX. századi gyereknevelést.

Mi az a kapszula ruhatár?

A „kapszula ruhatár” (angolul: capsule wardrobe) egy olyan ruhatár, amely tudatosan válogatott, kevés, de jól kombinálható alapdarabokból áll. A célja az, hogy kevesebb, de jobb minőségű ruhánk legyen, amelyeket hosszabb ideig tudunk hordani.

Soha nem látott magasságokban a virtuális valóság

A virtuális valóság (VR), mint szórakoztatási forma alig pár éves múltra tekint vissza, mégis rengeteget fejlődött. A fejlesztések jelenleg a harmadik generációnál tartanak, amely már képes az emberi test szinte minden mozgását egy közös térben érzékelni. Írásomat többek között az inspirálta, hogy nemrégiben lehetőségem volt kipróbálni a VR technológiát és több játékkal is játszhattam. Az alábbi cikkben egyfajta áttekintést kaphatunk arról, hogy jelenleg hol tart az említett „tudomány” és hogyan jutott idáig.

Mindenkinek kell egy hobbi, ami önbizalmat ad

A magabiztosság nem velünk született adottság, sokkal inkább egy olyan készség, amelyet az élet során fejleszthetünk. Egy meglepően hatékony és gyakran alábecsült módszer erre a rendszeres hobbi gyakorlása. Legyen szó festésről, futásról, túrázásról vagy kertészkedésről, a szenvedéllyel űzött szabadidős tevékenységek nemcsak örömet nyújtanak, hanem hosszú távon hozzájárulnak önmagunk jobb megismeréséhez és önértékelésünk növeléséhez is.

Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.