Kettő az egyben: wellness és gyógyulás
- Dátum: 2014.05.17., 22:06
- betegség, egészségmegőrzés, gyógyfürdő, gyógyulás, gyógyvíz
Stressz oldás, kikapcsolódás, gyógyulás, egészségmegőrzés. Csak néhány a tucatnyi indok közül, amiért érdemes kihasználnunk, hogy hazánkban számtalan gyógyfürdő vár minket, és a legtöbb esetben nem is kell sokat utaznunk a wellness élményért.
És nemcsak élményről, kikapcsolódásról van szó, hiszen köztudott, hogy a gyógyvizek, ahogyan nevük is elárulja, fontos eszközei lehetnek a fájdalomenyhítésnek, a gyógyulásnak és az egészségmegőrzésnek is. Manapság ráadásul már nemcsak az adott gyógyvíz kémiai, biológiai, és fizikai egészségmegőrző hatását élvezhetjük, hanem emellett a legtöbb fürdő egyéb szolgáltatásokat is kínál, mint például iszapkezelés, fizikoterápia, hidroterápiás beavatkozások, amelyek mind-mind jó szolgálatot tehetnek egészségünk szempontjából. Ezért ezeket az extra szolgáltatásokat is érdemes igénybe venni, és kihasználni.
Egy-egy fürdőkúra sokféle panasz enyhítésére, számos betegség kezelésére alkalmas lehet. A gyógyfürdőkben többek között mozgásszervi (például: ízületi gyulladások), krónikus bőrgyógyászati (például: ekcéma), illetve nőgyógyászati (például: kismedencei gyulladások) betegségek, panaszok alternatív, vagy kiegészítő kezelésére van lehetőség a víz összetételének megfelelően.
A megfelelő fürdő kiválasztása során azonban, többféle szempontot is figyelembe kell venni. A kiszemelt gyógyfürdő víz összetételéről, és hatásairól mindig tájékozódni kell, akkor is, ha csak wellness a célunk, de különösen akkor fontos ez a szempont, ha gyógyászati célból szeretnénk fürdőkúrát venni. Betegség esetén orvosi segítséggel érdemes kiválasztani a megfelelő fürdőkúrát, ilyenkor fontos szempont ugyanis a beteg állapota, kora, és természetesen a fennálló panaszok ismerete. Vannak persze általános irányelvek is, melyekre szintén érdemes odafigyelni. A gyógyfürdőzés ugyanis például: súlyos magas vérnyomás, vérzékenység, lázas állapot esetén nem ajánlott.
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.