Menü

Ezt próbáld ki! - bowling

A hazánkban csak az utóbbi években igazán elterjedt bowling elsősorban szórakoztató időtöltésként vonult be a köztudatba.

Ez valószínűleg annak köszönhető, hogy ez a sportág az Egyesült Államokból származik, ahol a szórakoztató ipar, a sport és az azt körülvevő környezet egyáltalán nem áll messze egymástól.

Érdekesség, hogy a bowling már a 19. században kialakult Amerikában, hazánkban viszont még három évtizede sincs jelen. Mi az 1980-as években kezdtünk ismerkedünk vele, az utóbbi időben viszont igencsak megszaporodott a bowling pályák és bowlingozók száma. Nálunk a versenysportnak tekintett tekétől eltérően a bowling amolyan családi-baráti kikapcsolódó időöltés lett.

A sportág szabályai még ha elsőre bonyolultnak is tűnnek, egyáltalán nem azok, ráadásul az automata minden számítást elvégez helyettünk. A technika elsajátítása már más kérdés, helytelenül rögzült mozdulatok később több problémát okozhatnak annak, aki komolyabban akar foglalkozni a sportággal. A lyukakkal (általában hárommal) rendelkező bowling golyó különböző súlyú, de maximum 7.25 kilogramm, átmérője pedig 21.6 centiméter. A dobómozdulat speciális, a tökéletes mozdulat betanulásához a törzs, a kar, a csukló és az ujjak együttes, összehangolt mozgása szükséges. Profi versenyeken látható, hogy a golyó a bábuk előtt egy kisebb kanyart ír le azért, hogy a lehető legjobb szögben ütközzön és elősegítse a tarolást.

Magyarországon is vannak bowling csapatok, versenyzők és versenyek, a legjobb játékosok nemzetközi szinten jegyzett eredményekre is képesek, a legtöbben persze szórakozásból űzik a sportágat.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.