Ezt próbáld ki! - gumiasztal
- Dátum: 2014.06.07., 19:11
- állóképesség, egyensúly, gumiasztal, olimpia, Sport, torna
A gumiasztalról az emberek egy része gyermekjátékra asszociál, míg a másik tudja, hogy ennél azért jóval komolyabb dologról van szó.
Egy sportág komolyságát semmi sem jelzi jobban, mint az, hogy felveszik az olimpiai műsorba. Ez 2000-ben történt meg a gumiasztalosokkal, és aki látott már ilyen versenyt, tudja, hogy a résztvevők félelmetes állóképességet és ügyességet igénylő elemeket mutatnak be a szeren.
A gumiasztal, vagy más néven trampolin, vagy trambulin hasonlít a tornához, de mozgáskultúrája mégis teljesen egyedik. A sportág remek koordinációt igényel, ugyanakkor az ügyesség és az állóképesség mellett fejleszti is azt.
Hazánkban nem nyúlik vissza túl messzire a története, hiszen alig több mint tíz éve űzik nálunk a sportágat, míg világszinten a 20. század első harmadára tehető a kialakulása.
A gumiasztal nem titkoltan arra az örömre épít, amit a repülés és a súlytalanság érzése, érzete jelent. A gyerekeket hamar elkapja az ugrálási láz és ebben a sportágban kitombolhatják effajta igényeiket, miközben testüket fejlesztik. A ritmusérzék, a koordinációs képesség, az egyensúly, az állóképesség, a robbanékonyság, a lazaság – többek között ezekre a dolgokra van remek hatással, ha valaki rendszeresen gumiasztalozik.
Hazánkban számos helyen van lehetőség a sportág kipróbálására, vagy akár a versenyszerű űzésére is. Vannak egyéni, csapat és páros megmérettetések egyaránt. A gyakorlatok különböző elemekből állnak, amelyeket pontoznak és így alakul ki a végső sorrend.
Fotó:
pixabay.com
Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.
"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?
Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.
Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.
Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?