Menü

„Beteg voltam, meggyógyultam” pályázat – írja le történetét!

Kutatások igazolták az írás gyógyító hatását, a naplót írók körében lényegesen kevesebb megbetegedést tapasztaltak. Ennek az az oka, hogy ez a velünk történt események feldolgozásának egyik kiváló formája, ezért még rákbetegeknél is alkalmazzák terápiás céllal.

Ez az egyik előnye az Élő Irodalom – Élő Könyv Műhely által meghirdetett felhívásnak: prózaíró pályázatot hirdetnek „Beteg voltam, meggyógyultam 2” címmel. Amint azt a névben szereplő szám jelzi, a pályázat második alkalommal kerül kiírásra. Az első fordulóra beérkezett művekből könyvet adtak ki ugyanilyen címmel, amelyben 57 gyógyulástörténetet olvashatunk. Kell ennél nagyobb motiváció egy betegnek, vagy családtagjainak? Azt mondják, a reménynél nincs nagyobb ajándék, és ez a könyv pontosan ezt tudja szolgáltatni.

Olyan szépirodalmi stílusú műveket vár a pályázat kiírója, ahol a neveket, helyszíneket lehetőleg megváltoztatják, de a történetek pozitív kicsengésűek, azaz a beteg felépült, kilábalt, vagy kiutat talált betegségéből. Viszont nem muszáj saját gyógyulásunkról írni, lehet az akár barátunkkal, ismerősünkkel megtörtént eset is, de mindenképpen tényirodalmi formában. Az írások beküldésének határideje: augusztus 15.

Egyre népszerűbbek hazánkban is a gyógyulástörténetek, hasonló pályázatok. Nemrégiben a Terézanyu Pályázaton Hétköznapi Hősnő Különdíjat adtak át Legáth Tiborné Bata Gyöngyinek, aki a petefészekrákból való gyógyulásának történetét írta le. Őt az önérzete, a felelősségérzete segítette át a legnehezebb időszakon, valamint az, hogy újfajta formájában tapasztalta meg a szeretetet, amellyel körülvették. 

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!