„Beteg voltam, meggyógyultam” pályázat – írja le történetét!
- Dátum: 2014.06.10., 22:48
- betegség, díj, felépülés, gyógyulás, irodalom, pályázat, rák, szépirodalom, terápia, Terézanyu, történet
Kutatások igazolták az írás gyógyító hatását, a naplót írók körében lényegesen kevesebb megbetegedést tapasztaltak. Ennek az az oka, hogy ez a velünk történt események feldolgozásának egyik kiváló formája, ezért még rákbetegeknél is alkalmazzák terápiás céllal.
Ez az egyik előnye az Élő Irodalom – Élő Könyv Műhely által meghirdetett felhívásnak: prózaíró pályázatot hirdetnek „Beteg voltam, meggyógyultam 2” címmel. Amint azt a névben szereplő szám jelzi, a pályázat második alkalommal kerül kiírásra. Az első fordulóra beérkezett művekből könyvet adtak ki ugyanilyen címmel, amelyben 57 gyógyulástörténetet olvashatunk. Kell ennél nagyobb motiváció egy betegnek, vagy családtagjainak? Azt mondják, a reménynél nincs nagyobb ajándék, és ez a könyv pontosan ezt tudja szolgáltatni.
Olyan szépirodalmi stílusú műveket vár a pályázat kiírója, ahol a neveket, helyszíneket lehetőleg megváltoztatják, de a történetek pozitív kicsengésűek, azaz a beteg felépült, kilábalt, vagy kiutat talált betegségéből. Viszont nem muszáj saját gyógyulásunkról írni, lehet az akár barátunkkal, ismerősünkkel megtörtént eset is, de mindenképpen tényirodalmi formában. Az írások beküldésének határideje: augusztus 15.
Egyre népszerűbbek hazánkban is a gyógyulástörténetek, hasonló pályázatok. Nemrégiben a Terézanyu Pályázaton Hétköznapi Hősnő Különdíjat adtak át Legáth Tiborné Bata Gyöngyinek, aki a petefészekrákból való gyógyulásának történetét írta le. Őt az önérzete, a felelősségérzete segítette át a legnehezebb időszakon, valamint az, hogy újfajta formájában tapasztalta meg a szeretetet, amellyel körülvették.
Fotó:
pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.