Menü

„Beteg voltam, meggyógyultam” pályázat – írja le történetét!

Kutatások igazolták az írás gyógyító hatását, a naplót írók körében lényegesen kevesebb megbetegedést tapasztaltak. Ennek az az oka, hogy ez a velünk történt események feldolgozásának egyik kiváló formája, ezért még rákbetegeknél is alkalmazzák terápiás céllal.

Ez az egyik előnye az Élő Irodalom – Élő Könyv Műhely által meghirdetett felhívásnak: prózaíró pályázatot hirdetnek „Beteg voltam, meggyógyultam 2” címmel. Amint azt a névben szereplő szám jelzi, a pályázat második alkalommal kerül kiírásra. Az első fordulóra beérkezett művekből könyvet adtak ki ugyanilyen címmel, amelyben 57 gyógyulástörténetet olvashatunk. Kell ennél nagyobb motiváció egy betegnek, vagy családtagjainak? Azt mondják, a reménynél nincs nagyobb ajándék, és ez a könyv pontosan ezt tudja szolgáltatni.

Olyan szépirodalmi stílusú műveket vár a pályázat kiírója, ahol a neveket, helyszíneket lehetőleg megváltoztatják, de a történetek pozitív kicsengésűek, azaz a beteg felépült, kilábalt, vagy kiutat talált betegségéből. Viszont nem muszáj saját gyógyulásunkról írni, lehet az akár barátunkkal, ismerősünkkel megtörtént eset is, de mindenképpen tényirodalmi formában. Az írások beküldésének határideje: augusztus 15.

Egyre népszerűbbek hazánkban is a gyógyulástörténetek, hasonló pályázatok. Nemrégiben a Terézanyu Pályázaton Hétköznapi Hősnő Különdíjat adtak át Legáth Tiborné Bata Gyöngyinek, aki a petefészekrákból való gyógyulásának történetét írta le. Őt az önérzete, a felelősségérzete segítette át a legnehezebb időszakon, valamint az, hogy újfajta formájában tapasztalta meg a szeretetet, amellyel körülvették. 

Fotó:
pixabay.com

Régi húsvéti szokások

A húsvét a kereszténység egyik legjelentősebb ünnepe. Ma már inkább a tavaszvárás, és a tavasz eljövetelének jele, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak, és sokaknál vallástalan jelentéssel bír. Azonban az ünnephez rengeteg régi (ma már vicces) hagyomány kapcsolódik, amelyek közül olvashatunk néhányat ebben a cikkben.

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba?

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba? Plüss nyuszi/csirke/kacsa vagy csoki nyuszi/csirke/kacsa a tökéletes választás! – olvasom az egyik állatvédő egyesület facebook oldalán és megmondom őszintén teljes mértékben egyetértek a felhívásukkal!

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

8 különleges és elragadó húsvéti tradíció a világ különböző tájairól

Itthon a locsolkodás, rokonlátogatás, családi körben elfogyasztott finom ételek és természetesen a tojásfestés. Ezek mindenki számára jól ismert húsvéti tradíciók, azonban más nemzeteknél eltérő szokások uralkodnak, ismerjük meg ezeket is!

Jön a gofri világnapja!

Édes emlékezésre hívjuk a kedves olvasókat! Már meg sem lepődünk az abszurdabbnál abszurdabb világnapokról olvasva, de most tegyünk egy kivételt és beszéljünk arról, hogy március 25-én van a gofri világnapja!