Menü

Mi a boldogság titka?

  • Dátum: 2014.06.22., 21:39

A pénz! - vágják rá nagyon sokan azonnal, míg mások épp ellenkező állásponton vannak, szerintük az anyagi javaknak egyáltalán nincs szerepük az emberi boldogságban.

A pénz nem boldogít, vagy igen? - ez már örök kérdés marad amíg világ, a világ és az is biztos, hogy sokan mindig is vitatkozni fognak rajta. Ugyanakkor a pszichológia egyre több érdekes dolgot tud meg a témában, a kutatások folyamatosan közelebb és közelebb visznek minket a boldogság megértéséhez.

A szóban forgó kérdést szokták úgy leegyszerűsíteni, hogy a pénz önmagában nem boldogít, viszont jó eszköz arra, hogy az ember elérje a számára ideális álláspontot. Ezt többé-kevésbé mindenki elfogadja, ahogyan azt is, hogy aki nem tud bánni a pénzzel, annak hatalmas vagyonok sem fogják jobbá tenni az életét.

Egy friss kutatás szerint az ember jólléte nagyban függ attól, hogy mennyire megbecsült, azaz mennyien szeretik, milyen szerepet tölt be a közösségben. Akit sokan tisztelnek és őszintén teszik azt, adnak a szavára, az érzéseire, az többnyire boldog. Ezt az állapotot bebiztosítják a folyamatos pozitív impulzusok, megerősítések, és ha rosszra fordulnak a dolgok, az mindjárt jelentkezik „boldogságmutatónkon”.

Nagyon úgy tűnik tehát, hogy a tisztelet, a megbecsülés és a kiegyensúlyozottság alappillére az emberi boldogságnak, míg a pénz nem tartozik e kategóriába. Azaz utóbbi hiányában simán lehe valaki boldog, míg ha az előbbiek nincsenek meg, szinte lehetetlen a dolog.

Fotó:
pixabay.com

Mentális Egészség Hónap

A mentális egészség hónap egy jó alkalom arra, hogy felhívjuk a figyelmet a mentális egészség fontosságára. Szeretném bemutatni az önsegítés és az „én idő” jelentőségét, illetve azt, hogy oda kell figyelni a minket körülvevő embertársaink mentális jóllétére is.

Az OCD negatív hatásai a magánéletre

Egyszerű meghatározása szerint a kényszerbeteg kénytelen olyasmire gondolni, amire nem akar gondolni, a feszültség oldására kénytelen olyat cselekedni, amit nem akar megtenni. A skizofréniával ellentétben a beteg tökéletesen tisztában van cselekedetei belső eredetével és abszurditásával, nem veszíti el a kapcsolatot a való világgal.

Szuperérzékenység, te mit tudsz róla?

Volt már olyan, hogy zavart egy bizonyos ruhadarab anyaga és nem tudtad elviselni magadon? Vagy esetleg egy film annyira felzaklatott, hogy elsírtad magad? Gondoltál már arra, hogy szuperérzékenység állhat a háttérben?

Az idősödés megélése

Minden életszakasz egy krízis, amely az arra a korra jellemző változási pontok pozitív megélésével magában hordozza az új életszakaszba lépés lehetőségét. A szakirodalom
orvosi értelemben 60-65 éves korra teszi az időskor kezdetét.

Az érzelemszabàlyozás módszerei

Például hosszú kihagyás után (és ennek most sokak életében lehet aktualitása) újra emberek közé, társaságba kell mennünk. Akkor is, ha ez sosem ment könnyen, ha mindig is némi szorongás társult hozzá és győzködni kellett magadat például egy szombat esti összejövetel kapcsán, hogy ’érdemes elmenni, jól fogom magam érezni…’.