Hőség és a kutyák
A hőség nem csak az embereket, de négylábú kedvenceinket is ugyanúgy megviseli, oda kell rájuk is figyelni.
Főleg a kölyökkutyák hajlamosak annyira belefeledkezni a játékba, hogy észre sem veszik, mennyire szomjasak. Érdemes a mindig friss és hideg vizet nem csak eléjük tenni, de szükség esetén odarakni a kutyát is elé, hogy igyon rendesen.
Szegények a bundájukat nem tudják levetni, ha melegük van, ha fürdetni nem is, de vizes kézzel megsimogatni őket, kicsit benedvesíteni a szőrüket jó megoldás lehet testük hűtésére.
Hétköznapokon, amíg dolgozunk, inkább csukjunk be minden nyílászárót, ne húzzuk fel a redőnyt, maradjon a sötétítő függöny is, így hűvösebb marad a lakás is. Bevásárlás idejére is inkább maradjon otthon, minthogy jobb megoldás híján a kocsiban hagyjuk, ahol ilyenkor a kinti hőmérséklet akár duplája is lehet, ami igencsak megterheli kedvencünk szervezetét.
Ilyenkor a sétálásban is hamarabb elfáradnak, ha nem a kötelező napi egészségügyi sétára készülünk, hanem a jó idő miatt egy nagyobb kirándulásra, mindenképp tegyünk el egy itatótálat a kutyusnak is és persze annyival több folyadékot is, hogy neki is jusson bőven.
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!