Menü

Nem tudják megállítani az ebolát

Bár időről időre felröppen a hír, miszerint sikerül fékezni, vagy megállítani az ebola vírus terjedését, nagyon úgy tűnik, hogy ez nem igaz és az utóbbi évtizedek legsúlyosabb járványáról van.

Az ebolával kapcsolatban a nyugati hírhallgató embert elsősorban az érdekli, hogy érkezik-e Európába, vagy az Egyesült Államokba fertőző beteg Afrikából. Általában ezzel is vannak tele a fejlett országok hírműsorai, pedig sokkal fontosabb, hogy a fekete kontinensen növekszik a fertőződtek és ezzel a halálozások száma.

Az idei ebola elsősorban Nyugat-Afrikában pusztít, a legsúlyosabb helyzet Libériában van, de Guinea és Sierra Leone is erősen érintett. A szakértők figyelmeztetnek, az utóbbi idők híreszteléseivel ellentétben egyelőre nem sikerült megállítani a járványt, s ha következő hetekben sem érnek el áttörést ezzel kapcsolatban a térségben húszezret is elérheti, illetve meghaladhatja az ebolások száma. Ezt az Egészségügyi Világszervezet állítja.

Néhány hete írtunk már róla, az mostani vírus nagyon agresszív, a megfertőződtek halálozási aránya kifejezetten magas, korábban 60, mostanában 70 százalékról beszélnek. A fertőzés forrását évtizedek óta kutatják, de máig nem sikerült megtalálni. Az ebola ott terjed nagyon hatékonyan és gyorsan, ahol rossz higiénia.

A nyugat-afrikai térségben az idei áldozatok száma lassan eléri a háromezret, s ha minden így folytatódik, a vírus ellni harc hosszú évekig tarthat.

Fotó:
pixabay.com

A többműszakos munkarend hatásai az egészségre

Sokan gondolják azt, hogy 8-tól 4-ig vagy 9-től 5-ig dolgozni nagyon megterhelő, ám ha így van, akkor mit mondjanak azok, akik váltott műszakokban dolgoznak, és sokszor vannak szolgálatban olyankor, amikor pihenünk vagy alszunk. A többműszakos munkarend komoly hatással van az egészségre.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.