Alapvető a higiénia
Az ősz bizony egyúttal a náthás, influenzás megbetegedések kezdetét is jelenti. Néhány alapvető higiéniás szabály betartásával azonban sokat tehetünk a fertőzések elkerülése érdekében.
Első lépésként, itt az ideje, hogyha még nem tettük, felkészíteni immunrendszerünket az őszi vírus szezonra. Nem lehet elégszer hangsúlyozni a vitaminpótlás szerepét a betegségek megelőzése kapcsán, a megfelelő táplálkozás mellett, érdemes tabletták formájában is bevinni az ásványi anyagokat és a vitaminokat a szervezetünkbe.
Ezen kívül az alábbi tanácsokat fogalmazzák meg általában a szakemberek a fertőzések megelőzése érdekében. Közhelyes, de valóban fontos a rendszeres kézmosás, illetve érdemes ügyelni, hogy piszkos kézzel ne érintsük meg az orrunkat, és a szánkat.
Munkahelyeken közösen használt tárgyak (például: billentyűzet, asztal,telefon) is fő fertőzési forrást jelenhetnek, ügyeljünk ezen felületek tisztántartására, használat előtti fertőtlenítésükre.
A gyakori szellőztetés is segíthet megelőzésben, az állott, füllett levegőben ugyanis felszaporodnak a bacilusok, ami kedvez a cseppfertőzés útján terjedő fertőzéseknek.
A használt zsebkendők is fő bacilusforrást jelentenek, a fertőzések megakadályozása érdekében ezeket lehetőleg egyszeri használat után azonnal dobjuk a ki a szemétbe.
Az influenzás, náthás megbetegedések cseppfertőzések útján terjednek, ezért „járványok” idején érdemes kerülni a zsúfolt, zárt helyeket, valamint a betegekkel való közvetlen érintkezést (kézfogás, puszi).
Bár közhelyesnek hangozhatnak ezek a higiéniás előírások, apró odafigyelésekkel valóban megúszhatjuk a kellemetlenségeket.
Fotó:
pixabay.com
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.