Menü

Alapvető a higiénia

Az ősz bizony egyúttal a náthás, influenzás megbetegedések kezdetét is jelenti. Néhány alapvető higiéniás szabály betartásával azonban sokat tehetünk a fertőzések elkerülése érdekében.

Első lépésként, itt az ideje, hogyha még nem tettük, felkészíteni immunrendszerünket az őszi vírus szezonra. Nem lehet elégszer hangsúlyozni a vitaminpótlás szerepét a betegségek megelőzése kapcsán, a megfelelő táplálkozás mellett, érdemes tabletták formájában is bevinni az ásványi anyagokat és a vitaminokat a szervezetünkbe.

Ezen kívül az alábbi tanácsokat fogalmazzák meg általában a szakemberek a fertőzések megelőzése érdekében. Közhelyes, de valóban fontos a rendszeres kézmosás, illetve érdemes ügyelni, hogy piszkos kézzel ne érintsük meg az orrunkat, és a szánkat.

Munkahelyeken közösen használt tárgyak (például: billentyűzet, asztal,telefon) is fő fertőzési forrást jelenhetnek, ügyeljünk ezen felületek tisztántartására, használat előtti fertőtlenítésükre.

A gyakori szellőztetés is segíthet megelőzésben, az állott, füllett levegőben ugyanis felszaporodnak a bacilusok, ami kedvez a cseppfertőzés útján terjedő fertőzéseknek.

A használt zsebkendők is fő bacilusforrást jelentenek, a fertőzések megakadályozása érdekében ezeket lehetőleg egyszeri használat után azonnal dobjuk a ki a szemétbe.

Az influenzás, náthás megbetegedések cseppfertőzések útján terjednek, ezért „járványok” idején érdemes kerülni a zsúfolt, zárt helyeket, valamint a betegekkel való közvetlen érintkezést (kézfogás, puszi).

Bár közhelyesnek hangozhatnak ezek a higiéniás előírások, apró odafigyelésekkel valóban megúszhatjuk a kellemetlenségeket.

Fotó:
pixabay.com

Mit tegyünk éjszakai köhögés ellen?

Az éjszakai köhögés több okból is kialakulhat, lehet szezonális megfázás, arcüreg- vagy mandulagyulladás, esetleg a fűtési szezonra jellemző száraz levegő vagy akár asztma, allergia miatt. Ha a tünetek tartósan fennállnak, orvosi segítséghez kell fordulni.

Az elliptikus tréner több fantasztikus hatása

Sokak számára a mindennapi futás fájdalmakhoz, sérülésekhez vezethet. Ennek megakadályozása érdekében az aktív helyreállítási edzéseket érdemes beépíteni a futóprogramba, ez ugyanis ad egy kis szünetet, kicsit változtat a rutinon, ez pedig segít fenntartani a motivációt.

A szem védelmét szolgáló vitaminok

A mindennapok során számos tényező veszélyeztetheti szemeink egészségét, így a száraz, meleg levegő, a dohányfüst, a huzat és a képernyő előtti munkavégzés, sőt a stressz is. Az ártalmas külső hatásokkal szemben sokat tehetünk, ha odafigyelünk a kiegyensúlyozott táplálkozásra. Melyek azok a vitaminok, nyomelemek, amelyek szemünk egészsége szempontjából nélkülözhetetlenek?

Jelek, melyek vitaminhiányra utalnak

A vitaminhiánynak számtalan jele lehet: hajunk, körmünk, bőrünk mind árulkodhatnak hiánybetegségről. Szerencsére azonban van megoldás. Összeszedtük a leggyakoribb hiányállapotokat, valamint, hogy mit érdemes fogyasztani ilyen esetben.

Tünetek, amik a túl magas vasszintre hívja fel a figyelmet

A szervezetben a ferritin tárolja a vasat, így az alacsony szintje vashiányra, a magas pedig a vasraktárak fokozott telítettségére utalhat.