Menü

Milyen élet vár ránk idős korban?

Sokan különböző speciális módszerekkel, beavatkozásokkal próbálnak fiatalok maradni, pedig az öregedés folyamatának lassítása a saját kezünkben van. Mi a titok?

Igazából titok nincs, viszont azt jó tudni, hogy az elkerülhetetlen öregedés rossz, vagy jó minőségéről, lassúságáról, vagy gyorsaságáról mi tehetünk. Gének ide, vagy oda a kulcs nagyrészt a kezünkben van, életmódunkkal nagyban befolyásolhatjuk azt, hogy idősebb korban milyen élet vár ránk. De hogyan?

Nem bonyolult. Persze már mindenkinek a könyökén jön ki a rendszeres testmozgással kapcsolatos propagandaszöveg, de érdemes ezt a dolgot megfogadni. Ráadásul nem kell félmaratont futni kétnaponta, vagy minden este a konditeremben izzadni. Ha rendszeres a mozgás, elég belőle mondjuk 20-30 perc séta is ahhoz, hogy lassuljon az öregedés folyamata, csökkenjen a különböző egészségügyi bajok kialakulásának kockázata. Az egyénre, korra, állapotra specializált sportot, mozgást bármikor el lehet kezdeni, mindenképpen pozitív hatást lehet elérni segítségével.

Az idősebbeknél fontos az aktivitás megőrzése, munka hiányában ez lehet valamilyen hobbi is. A pihenés, relaxálás megfelelő elsajátítása is nagyban hozzájárul a hosszú élethez. 60-65 éves életkor felett a táplálkozásra már vitaminok szempontjából is speciálisan kell figyelni, emellett fontos a normál testsúly megtartása, mert az elhízás fokozottan terheli az idősödő szervezetet. 

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!