Menü

Étvágycsökkentő lehet az evés utáni fogmosás

Evés közben jön meg az étvágy! – tartja a mondás. Ennek az az oka, hogy az ételt megízlelve elindul a nyáltermelésünk, ha pedig megérezzük a finom illatokat, még éhesebbek leszünk. További ok lehet, hogy a magas glikémiás indexű (azaz a vércukorszintet gyorsan megemelő) ételek hatására még éhesebbek leszünk. Így alakul ki a vég nélküli evés: a főétel után egy kis rágcsálás, majd pedig egy újabb étkezés következik… A fogmosás az egyik kiváló gátja annak, hogy folyamatosan éhesek legyünk.

A folyamatos éhségérzetet leginkább úgy tudjuk elkerülni, hogy tápláló, rostdús, és alacsony glikémiás indexű ételeket fogyasztunk, így a vércukor szintünk nem ingadozik. Ugyanis a hirtelen leeső vércukorszint hatására leküzdhetetlen éhségérzetet érezhetünk. A másik kiváló módszer, ha minden étkezés után fogat mosunk, így ugyanis eltűnnek a szánkból az ételmaradékok, amik íze, valamint vércukorszintre gyakorolt hatása még szintén maradandó, és fokozzák az éhségérzetet. Sokan a sós ízekre édeset kívánnak, vagy éppen fordítva, az édesre valami sósat… Ezeket egy fogmosással semlegesíthetjük. Mindez természetesen a szájhigiénia miatt is fontos.

Arra azonban érdemes odafigyelni, hogy az étkezés utáni azonnali fogmosás károsíthatja a fogzománcot! Evés után igyunk meg egy pohár vizet, ami segít semlegesíteni a savakat, majd várjunk úgy 10 percet, ezután jöhet a fogmosás, valamint a szájvíz és a fogselyem használata.

Figyeljük csak meg, az éhségérzetünk ezután csökkeni fog, és a pszichológiai hatás is működik, hogy nem eszünk, mivel nemrég mostunk fogat. Arról nem is beszélve, hogy fogmosás, valamint szájvíz alkalmazása után kevésbé érezzük az ízeket, így ezt követően nem is nyújt akkora élvezetet az étkezés.

Amennyiben olyan helyen tartózkodik, ahol nincs lehetőség a fogmosásra, úgy egyen cukormentes rágógumit, amely szintén segít az ízek semlegesítésében, és az éhségérzet leküzdésében. 

Fotó:
pixabay.com

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!

Tanácsok kánikula idejére

Ugyan a néhány nappal ezelőtti napi esőzés nálunk adott némi felfrissülést, azonban a kánikulának ezzel nincs, vagy csak rövid időre van vége, hogyha visszatér a korábban tapasztalt szinte elviselhetetlen hőség, akkor fogadjuk meg a szakemberek tanácsait!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?