Menü

Könyvajánló: Húszezer éjszaka

2015-ben is folytatjuk könyvajánló sorozatunkat, hiszen olvasás nélkül lehet élni, de nem érdemes… Virtuális könyvtárunkban ezúttal egy nemrég megjelent regényt ajánlunk, D.Tóth Kriszta tollából. A főszereplő Helga élethelyzete mai klasszikus: férjével és két gyerekével él, valamint sokat dolgozik. Kívülről nézve az élete irigylésre méltó: Tomi szereti őt, a két lánya egyéniség, a karrierje ível, hiszen hazai hírességek számítanak a véleményére, jógázni jár Budán a barátnőivel. Látszólag tehát minden rendben. Látszólag…

Csakhogy Helga 40 éves, és talán valamiféle kapuzárási pánikban szenved. Valami másra, valami többre vágyik, a hétköznapi, kívülről tudott rutin már nem teszi boldoggá. Felfokozott érzelmi helyzete persze nem marad válasz nélkül: az egyik szórakozóhelyen, ahol barátnőivel mulat, megismerkedik valakivel. Majd elkezdődik közöttük a virtuális kommunikáció – ebben Helga munkájából kifolyólag egyébként is profi.

A történet igazi „mai valóság”: milyen érzelmi szálakat képes kialakítani a virtuális tér? Tényleg lehetséges, hogy valamiféle függőséget okoz a folyamatos kommunikáció, még egy családos anyukánál, sőt annál jobban? Lehet, hogy számára is pont ugyanaz jelenti az izgalmat, mint tíz évvel fiatalabb, hebrencs ügyfelénél? És egyáltalán, mi lehet a végkimenetele egy ilyen szituációnak, amikor a családos anyukának titkos viszonya van, de még a kislánya is megérzi és látja: valami nincs rendben…? Elköltözni, felrúgni mindent, vagy belesimulni a mindennapi rutinba? És vajon mi forog kockán?

Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ az írónő könyve, akinek az előző regénye, a Jöttem, hadd lássalak elnyerte a Libri Aranykönyv díját. A két kötet hangulata hasonló: Kriszta könyvei nem lányregények, hanem nagyon is valóságosak. Olyan, mintha rólunk is szólna, és egészen biztos, hogy nekünk is van hasonló élethelyzetben lévő barátunk, vagy ismerősünk. Realisztikus, és mégis szórakoztató, izgalmasan életszerű és életszerűen izgalmas. Humoros is és szomorú is. Szubjektív vélemény, de engem D.Tóth Kriszta két regényének hangulata Szabó Magda könyveire emlékeztet. Csak annál maibb, annál kissé finomabb, egyel kevésbé fájdalmas. Részemről férfiaknak is ajánlanám, hiszen a tanulság legalább annyira szól nekik is, mint a nyilvánvalóan nagyobb olvasótábort képező női nemnek.

Fotó:
Pixabay.com

Mi zajlik egy gyilkos tinédzser fiú lelkében?

A Kamaszok (Adolescence) egy drámába bújtatott pszichológiai horror. Mi lenne ha kiderülne, hogy egy rendes, magának való tizenéves fiút brutális gyilkossággal vádolnak meg? Mi van akkor, ha az emberölés indítéka a manoszféra és az Andrew Tate-féle toxikus gondolkodás? Avagy tényleg ennyire nem értjük és látjuk át a tinik világát.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.