Menü

Modern önkéntesség okostelefonnal

Gondolkodott már valaha azon, hogy szívesen segítene másokon, de még nem találta meg az önkéntesség azon formáját, ami beilleszthető lenne az életébe, a mindennapok rutinjába?

Íme egy lehetséges módja a segítségnyújtásnak, mely akár otthonról, akár munkahelyről is végezhető, és gyakorlatilag nem jár semmiféle lemondással, kötöttséggel.

Egy dán fejlesztőcsapat nemrégiben olyan alkalmazást fejlesztett ki, melynek segítségével az önkéntes felhasználók „kölcsönadhatják látásukat” vak emberek számára. A „Be My Eyes” nevű applikáción keresztül látó önkéntesek olyan egyszerű, kis dolgokban segíthetnek, melyek viszont a nem látók számára problémát jelenthetnek a mindennapokban. Például megállapítani egy élelmiszer szavatosságát, vagy tájékozódni, eligazodni egy ismeretlen helyen.

Az alkalmazásba való bejelentkezés után megadható, hogy önkéntes látó felhasználók vagyunk, vagy nem látók. A segítségnyújtás az alkalmazással, egy direkt videóhívás létesítésével valósul meg, az önkéntesek a kamerán keresztül egyből látják az adott helyzetet, melyben a nem látók számára szükség van olvasásra, tájékozódásra, irányításra.

Ha éppen nem érünk rá, a szerver továbbirányítja a bejövő videóhívást más önkénteshez, ezért a segítségnyújtás ezen módja rendkívül rugalmasan beleilleszthető az életünkbe, akkor is ha nagyon elfoglaltak vagyunk. Nekünk csak pár perc, akár munka mellett, vagy otthon pihenés közben is segíthetünk, másoknak pedig könnyebbé tehetjük a mindennapokat.

Ez egy határozottan pozitív és hasznos iránya lehet az applikációk fejlesztésének!

Fotó:
pixabay.com

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.