Menü

Modern önkéntesség okostelefonnal

Gondolkodott már valaha azon, hogy szívesen segítene másokon, de még nem találta meg az önkéntesség azon formáját, ami beilleszthető lenne az életébe, a mindennapok rutinjába?

Íme egy lehetséges módja a segítségnyújtásnak, mely akár otthonról, akár munkahelyről is végezhető, és gyakorlatilag nem jár semmiféle lemondással, kötöttséggel.

Egy dán fejlesztőcsapat nemrégiben olyan alkalmazást fejlesztett ki, melynek segítségével az önkéntes felhasználók „kölcsönadhatják látásukat” vak emberek számára. A „Be My Eyes” nevű applikáción keresztül látó önkéntesek olyan egyszerű, kis dolgokban segíthetnek, melyek viszont a nem látók számára problémát jelenthetnek a mindennapokban. Például megállapítani egy élelmiszer szavatosságát, vagy tájékozódni, eligazodni egy ismeretlen helyen.

Az alkalmazásba való bejelentkezés után megadható, hogy önkéntes látó felhasználók vagyunk, vagy nem látók. A segítségnyújtás az alkalmazással, egy direkt videóhívás létesítésével valósul meg, az önkéntesek a kamerán keresztül egyből látják az adott helyzetet, melyben a nem látók számára szükség van olvasásra, tájékozódásra, irányításra.

Ha éppen nem érünk rá, a szerver továbbirányítja a bejövő videóhívást más önkénteshez, ezért a segítségnyújtás ezen módja rendkívül rugalmasan beleilleszthető az életünkbe, akkor is ha nagyon elfoglaltak vagyunk. Nekünk csak pár perc, akár munka mellett, vagy otthon pihenés közben is segíthetünk, másoknak pedig könnyebbé tehetjük a mindennapokat.

Ez egy határozottan pozitív és hasznos iránya lehet az applikációk fejlesztésének!

Fotó:
pixabay.com

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.