Miért vegyük komolyan a náthát?
- Dátum: 2015.04.07., 07:55
- arcüreggyulladás, betegség, fejfájás, megfázás, meghűlés, nátha, torokfájás
A náthát általában nem vesszük komolyan, persze szenvedünk a kellemetlen tünetektől, de eszünk ágában sincsen otthon maradni egy kis megfázás miatt, bevetünk néhány panasz enyhítő módszert, aztán végezzük a napi rutint tovább. Pedig több okból is érdemes lehet nem elbagatellizálni a náthát!
A náthának sokféle kellemetlen kísérő tünete lehet, úgy, mint tüsszögés, torokkaparás, fejfájás, köhögés. A tüneteket enyhítheti, ha rendesen kipihenjük magunkat, ha ugyanis náthásan is dolgozunk, csak fokozzuk a kellemetlenségeket, ránk törhet az erőtlenség érzése, és könnyen be is lázasodhatunk.
Ráadásul mivel a náthát vírus okozza, mely cseppfertőzés útján terjed, másokat is könnyen megfertőzhetünk, ezért a munkáltatóknak sem feltétlenül kifizetődő, ha náthásan bemegyünk dolgozni.
A nátha a felső légutak vírusos fertőzése, mely valóban nem egy komoly betegség, és akár házilag is hatékonyan kúrálható, de azért elbagatellizálni sem szabad. Ha nem kezeljük ki rendesen magunktól vagy szakember segítségével, komolyabb szövődményekhez is vezethet. Könnyen okozhat arcüreggyulladást is, ha meghűlés esetén tovább hajtjuk magunkat, ahelyett, hogy pihennénk és kúrálnánk magunkat. Bár ritkább esetben, de egy egyszerű náthás megbetegedésből is alakulhat ki tüdőgyulladás, mely ráadásul változatos tüneteggyüttesei miatt nehezen felismerhető, diagnosztizálható.
A gyerekek illetve idősebbek esetén pedig különösen körültekintően kell kezelni egy egyszerű meghűléses betegséget is, mivel az ő esetükben a szövődmények kialakulása még erősebb kockázati tényező.
Fotó:
pixabay.com
Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.