Átadták a Visszafogadó Munkahely Díjat a Dél-Dunántúlon
- Dátum: 2015.04.21., 15:30
- anyaság, apaság, családbarát, Dél-Dunántúl, diszkrimináció, egyensúly, GYED, gyermekfelügyelet, gyermekvállalás, GYES, iskolakezdési támogatás, kismamák, magánélet, munka, munkahely, munkáltató, munkavállaló, Pécs, részmunkaidő, visszafogadó munkahely
Van olyan munkahely, amelyik visszavárja a kisgyerekes anyákat a GYED- és GYES után, ráadásul igyekszik teljesen családbarát környezetet biztosítani munkavállalói számára. Ilyen munkáltatókat helyezett fókuszba a Visszafogadó Munkahely Díj, amelyet a Jól-Lét Közhasznú Alapítvány, az ország első anyabarát munkaközvetítő és tanácsadó műhelye hirdetett meg.
A pályázatot nemcsak országos, hanem regionális szinten is kihirdették, hogy a munkavállalók láthassák, melyek azok a helyi cégek, szervezetek, amelyek valóban családbarát módon működnek. A díj már csak azért is hiteles, mert nem maga a munkáltató pályázhatott, hanem a munkavállalók jelölhették munkahelyüket, amennyiben úgy érezték, hogy az támogatja a munka és magánélet egyensúlyát, valamint valóban visszavárja a nőket (és akár a férfiakat!) a GYES, GYED lejárta után.
Dél-Dunántúlon a pécsi Buw Hungary Kft. nyerte a díjat, amelyet 2015. április 10-én adott át számára a döntéshozó Pécsimami Közhasznú Egyesület a Jól-Lét Alapítvánnyal karöltve. A díjátadóval egybekötött rendezvény célja az volt, hogy megismertesse a nőket ért diszkriminációs eseteket, és ezzel ellentétben pozitív példával, jó gyakorlatokkal és elméleti háttérrel szolgáljon.
A Buw munkahelyi gyakorlatai valóban példamutatóak, így jól megérdemelten nyerték el a díjat. A munkavállalóik 50%-a részmunkaidőben dolgozik (noha a részmunkaidős állások a régióban mindössze a pozíciók 12,3%-át teszik ki). A munkavállalóik 20%-a kisgyerekes, és minden esetben visszavárják a GYED-en, GYES-en lévőket. Amennyiben hosszabb ideig vannak távol, úgy újra el kell végezniük a kezdő képzést, mert a cég élete hónapról hónapra annyit változik. Onnantól viszont tárt karokkal fogadják a munkavállalót a korábbi munkahelyén, ahol igyekeznek átvenni a német anyacég családbarát munkahelyi gyakorlatait. Ilyen például a kedvezményes gyermekfelügyeleti lehetőség a nyári szünetben, amikor 10%-os térítés ellenében akár 6 héten át oldja meg a Buw a gyermekfelügyeletet. De van olyan munkavállaló, aki beviszi a gyermekét dolgozni, amennyiben ezt össze tudja egyeztetni a munkával. Továbbá közös rendezvényeket szerveznek az egész családnak, hogy a munkavállaló családja megismerhesse a kollégákat és a munkakörnyezetet, pl. közös céges bulik, üdülések. A Buw iskolakezdési támogatási juttatást biztosít az alkalmazottainak, de a családon túli érzékenyítésre is hangsúlyt fektet. Többek között a pécsi Dóri Háznak szerveztek adománygyűjtő akciót, akik súlyosan beteg gyermekeknek biztosítanak otthoni környezetet az utolsó időszakban. Ebből is látszik, hogy a társadalmi felelősségvállalás mind mikro, mind makrokörnyezetben megjelenik a Buw számára.
Gellén Nóra, a Pécsimami elnöke kiemelte, hogy nem csak a díjazottnak jár az elismerés, hanem minden munkáltatónak, akit a munkavállalói jelöltek a díjra, hiszen ez azt jelenti: személyes tapasztalatuk van arról, hogy munkahelyük családbarát. Kövessék még sokan a példájukat!
Tűzgyújtás szabadban és otthon: A gondtalan sütés-főzés szabályai

A nyári időszak beköszöntével egyre többen választják a nyílt ég alatti főzést. Akár a kertben, akár az erdőben, a kültéri főzőcskézés remek kikapcsolódási lehetőséget nyújt. Legyen szó grillezésről, bográcsozásról vagy szalonnasütésről, fontos, hogy betartsuk a tűzrakásra vonatkozó szabályokat és körültekintően járjunk el különösen szabadban.
Miért lehet stresszes a nyaralás?

A nyaralás a legtöbb ember számára a pihenés, kikapcsolódás és feltöltődés ideje – legalábbis elméletben, „papíron”. A valóság azonban sokszor mást mutat: a nyári szabadság időszaka nem ritkán feszültséggel, családi vitákkal, időnyomással vagy éppen kiábrándulással jár.
A rage baiting jelensége és működése

Biztosan sokan találkozunk a közösségi médiás görgetés közben dühítő tartalmakkal. Úgymond van az internetnek egy sötét része, ahol az indulatot kiváltó videók tömkelege nem véletlen baleset, hanem tudatosan előállított termék. Legyenek ezek közúti balesetes klipek, állatkínzás vagy valamilyen látványos társadalmi normaszegés formájában.
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.