Menü

Terasz-élmény a társasházi erkélyeken

A jó időben az ember a szabadba, a kertbe, a teraszra vágyik, de aki társasházban lakik, annak maximum az erkélye adhat kiugrót és teret a szabadtéri élményekhez. Gondolhatnánk, hogy az erkély csak teregetésre használható – pedig egy jól berendezett balkon felér egy extra terasszal.

Ha olyan szerencsések vagyunk, hogy társasházi lakásunkhoz erkély is tartozik, akkor ne habozzunk, használjuk ki a lehetőséget, és ne csak arra, hogy ruhákat szárítunk rajta, vagy kitesszük a forró olajat, hogy ne legyen útban. Íme néhány tipp ahhoz, hogy balkonunkból barátságos, otthonos és hívogató kis terasz válhasson.

A terasz és balkon közötti hasonlóságot teremthetünk attól függetlenül, hogy melyik hányadik emeleten van, és mekkora a mérete. Kezdjük a padlóval! Az erkélyeket eredetileg nem lapozzuk le, nem fedjük le, pedig a beton padlózat eleve rideg érzetet ad ennek a lakásrésznek. Mivel az erkélyek alapterülete kicsi, ezért nem jelent óriási anyagi ráfordítást, hogy kültéri padlófelületet kapjon a „mini-teraszunk”. A lényeg, hogy meleg hatású, barátságos, de tartós burkolatot válasszunk.

Rendezzük be az erkélyünket! Ez az erkély kihasználásának kulcspontja: ha nincs hová leülni, bizonyosan ritkán fogjuk ide kidugni az orrunkat. Ha viszont hívogató párnás székek várnak minket odakint, akkor egészen más a helyzet! Egy ilyen kicsi területre nem kell extra berendezés: a bolhapiacon megvásárolt, saját kezűleg felújított székeknek és asztaloknak még kedvesebb hangulata lehet, mint a drága bútoroknak. Dobjuk fel őket párnákkal, valamint takarókkal a hűvösebb estékre.

Amennyiben kellemes hangulatfényekkel látjuk el az erkélyünket, akkor a naplemente után is kihasználhatjuk a teret. Mécsesekkel, fáklyákkal, petróleumlámpával, lampionokkal és gyertyákkal barátságos világítást biztosítunk, és még a vezetékeléssel se lesz probléma.

Növényeket az erkélyre! Ne merüljön ki a balkoni növényzet egy-két muskátliban: tehetünk ki futó növényeket, egyes szobanövényeket (sokaknak kiváló „rehabilitáció” lehet a szabadban lenni), valamint vágott, vagy cserepes virágot az asztalra. Sőt nevelhetünk itt kis ládákban pl. koktélparadicsomot, vagy fűszerpaprikát. A mennyiséget nemigen lehet eltúlozni – legalábbis ha még mi is kiférünk az erkélyre.

Az erkélyen is lehet grillezni! Ehhez mindössze egy kisebb méretű utazós grillsütő szükséges, ma már kapható apró, a kirándulások és túrák alkalmára kifejlesztett gömbgrill. Ezek kiváló funkciót töltenek be az erkélyünkön is.

Így már egészen más lesz a kis balkonunkon meginni a reggeli kávét, vagy eltölteni egy estét a párunkkal – félig a szabad ég alatt. 

Fotó:
pixabay.com

Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.

Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?