Menü

Terasz-élmény a társasházi erkélyeken

A jó időben az ember a szabadba, a kertbe, a teraszra vágyik, de aki társasházban lakik, annak maximum az erkélye adhat kiugrót és teret a szabadtéri élményekhez. Gondolhatnánk, hogy az erkély csak teregetésre használható – pedig egy jól berendezett balkon felér egy extra terasszal.

Ha olyan szerencsések vagyunk, hogy társasházi lakásunkhoz erkély is tartozik, akkor ne habozzunk, használjuk ki a lehetőséget, és ne csak arra, hogy ruhákat szárítunk rajta, vagy kitesszük a forró olajat, hogy ne legyen útban. Íme néhány tipp ahhoz, hogy balkonunkból barátságos, otthonos és hívogató kis terasz válhasson.

A terasz és balkon közötti hasonlóságot teremthetünk attól függetlenül, hogy melyik hányadik emeleten van, és mekkora a mérete. Kezdjük a padlóval! Az erkélyeket eredetileg nem lapozzuk le, nem fedjük le, pedig a beton padlózat eleve rideg érzetet ad ennek a lakásrésznek. Mivel az erkélyek alapterülete kicsi, ezért nem jelent óriási anyagi ráfordítást, hogy kültéri padlófelületet kapjon a „mini-teraszunk”. A lényeg, hogy meleg hatású, barátságos, de tartós burkolatot válasszunk.

Rendezzük be az erkélyünket! Ez az erkély kihasználásának kulcspontja: ha nincs hová leülni, bizonyosan ritkán fogjuk ide kidugni az orrunkat. Ha viszont hívogató párnás székek várnak minket odakint, akkor egészen más a helyzet! Egy ilyen kicsi területre nem kell extra berendezés: a bolhapiacon megvásárolt, saját kezűleg felújított székeknek és asztaloknak még kedvesebb hangulata lehet, mint a drága bútoroknak. Dobjuk fel őket párnákkal, valamint takarókkal a hűvösebb estékre.

Amennyiben kellemes hangulatfényekkel látjuk el az erkélyünket, akkor a naplemente után is kihasználhatjuk a teret. Mécsesekkel, fáklyákkal, petróleumlámpával, lampionokkal és gyertyákkal barátságos világítást biztosítunk, és még a vezetékeléssel se lesz probléma.

Növényeket az erkélyre! Ne merüljön ki a balkoni növényzet egy-két muskátliban: tehetünk ki futó növényeket, egyes szobanövényeket (sokaknak kiváló „rehabilitáció” lehet a szabadban lenni), valamint vágott, vagy cserepes virágot az asztalra. Sőt nevelhetünk itt kis ládákban pl. koktélparadicsomot, vagy fűszerpaprikát. A mennyiséget nemigen lehet eltúlozni – legalábbis ha még mi is kiférünk az erkélyre.

Az erkélyen is lehet grillezni! Ehhez mindössze egy kisebb méretű utazós grillsütő szükséges, ma már kapható apró, a kirándulások és túrák alkalmára kifejlesztett gömbgrill. Ezek kiváló funkciót töltenek be az erkélyünkön is.

Így már egészen más lesz a kis balkonunkon meginni a reggeli kávét, vagy eltölteni egy estét a párunkkal – félig a szabad ég alatt. 

Fotó:
pixabay.com

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Kemping a kertben

Szeretnéd átélni egy kemping hangulatát, de nincs rá lehetőséged, hogy elutazz otthonról? Rendezz be a kertedben egy sátrat, és éld át otthonról a szabadban töltött éjszaka autentikus hangulatát, az otthon közelségének előnyeivel fűszerezve!

Feszültséglevezetés? - Mire jó a stressz?

Azt hihetjük, hogy szükségünk van a stresszre, de közben mégis egyfajta negatív tényezőként gondolunk rá. Holott ha épp megfelelő nyomás helyezkedik ránk, az erőforrásainkat is jobban tudjuk beosztani. Nem utolsó sorban, a stresszes légkörben elért sikereink azok, amelyekre szívesen visszagondolunk: ezek a legnagyobb győzelmeink.