Kényeztető lábfürdő a testnek és a léleknek
- Dátum: 2015.04.22., 18:32
- aromaterápia, csepp, fürdővíz, gyömbér, házi tej, lábfájdalom, lábfürdő, masszírozás, méz, vulkanikus kő
A lábfürdő használata az ősidőkre nyúlik vissza, és télen szüleink, nagyszüleink is alkalmazták például megfázás ellen. Sajnos kezd „kimenni a divatból”, pedig egy kis extrával kiegészítve igazi testi-lelki felfrissüléssé válhat.
A klasszikus lábfürdőket sokan ismerik, amikor például sót, vagy szódabikarbónát oldanak fel a vízben. Ezek igazán kiválóak, használjuk bátran! Ha még valami ennél is kényeztetőbbről álmodik, akkor próbálja ki az aromaterápiás lábfürdőt. Isteni illatával kényeztet minket, és a megfelelő aromát kiválasztva még testi-lelki gyógyhatása is lesz. Sokan nem tudják, de az illóolajokat használat előtt ajánlott feloldani, különben ugyanúgy reagál a vízzel érintkezve, mint bármilyen más olaj: összeáll, és nem oldódik fel, így pedig a hatása sem az igazi. Csepegtessük hozzá egy kis tejhez, és abban oldjuk fel, majd így öntsük a vízbe. Előzetesen felforralt, már szobahőmérsékletű házi tej használata javasolt. Mézzel is kiegészíthetjük a keveréket, mert az illóolaj mézben is oldódik, és lábfürdőnél is kellemes a tejes-mézes víz, akárcsak a fürdővíznél, főleg ha még finom illatos is.
Használhatunk gyömbért is, ha különleges lábfürdőt szeretnénk: szeleteljünk fel egy darab gyömbérgyökeret héjastól, és főzzük meg kb. 20-25 perc alatt, majd ha elviselhetően melegre hűlt, akkor ebbe áztassuk a lábunkat úgy negyed órára. Ez még a lábfájósoknak is kiváló, ugyanis gyulladáscsökkentő hatása van.
Nagyon kellemes még a vulkanikus kövekkel megspékelt lábfürdő is, mivel ezeknek a köveknek kiváló rezgéseik vannak, és testi-lelki gyógyhatással bírnak. Ráadásul a lábfürdő vízébe helyezve még kellemesen masszírozzák is a lábat. Bármilyen vulkanikus köveket használhatunk, vegyes méretűt és fajtájút egyaránt.
Fotó:
pixabay.com
Törölköző kisokos – így használd
Minden lakás alapvető tartozéka a törölköző, ám nem mindegy, hogy hogyan élünk vele együtt. Íme, néhány tipp, hogyan is bánj vele.
A vitaminok túladagolásának veszélyei
Gyakorlatilag bármilyen vitamint, étrend-kiegészítőt szeretnénk szedni, ajánlott utánajárnunk, valóban szükségünk van-e rá, és ha igen, mekkora mennyiségben, sőt még az is számíthat, pontosan mikor és mivel vesszük be.
Az ülőmunka veszélyei
Egyre többen végeznek ülőmunkát, legyen az irodában, vagy home office-ban, de sokan még mindig nincsenek tisztában azzal, hogy milyen rejtett egészségügyi veszélyei vannak ennek a munkatípusnak. Viszont, ha ezeket felismerjük, akkor vannak módok a megelőzésre és a kezelésre is.
A legújabb hajápolási trendek ragyogó tincsekért
Az új év során a hajunk egészségét is érdemes megújítani, hiszen az elmúlt években feltörekvő népszerűségnek örvendenek az új hajápolási rutinok és termékek. Amellett, hogy ápoljuk a hajkoronánkat ezeknek segítségével sokkal környezettudatosabban élhetjük a mindennapjainkat.
Dermatillománia, mit tudsz a bőrtépkedésről?
A bőrkapirgálás alapvetően nem gond addig, amíg az ember nem rögeszmésen teszi ezt a testével, viszont amikor már kényszeresen csinálja, akkor további gondokat eredményez.