Kényeztető lábfürdő a testnek és a léleknek
- Dátum: 2015.04.22., 18:32
- aromaterápia, csepp, fürdővíz, gyömbér, házi tej, lábfájdalom, lábfürdő, masszírozás, méz, vulkanikus kő
A lábfürdő használata az ősidőkre nyúlik vissza, és télen szüleink, nagyszüleink is alkalmazták például megfázás ellen. Sajnos kezd „kimenni a divatból”, pedig egy kis extrával kiegészítve igazi testi-lelki felfrissüléssé válhat.
A klasszikus lábfürdőket sokan ismerik, amikor például sót, vagy szódabikarbónát oldanak fel a vízben. Ezek igazán kiválóak, használjuk bátran! Ha még valami ennél is kényeztetőbbről álmodik, akkor próbálja ki az aromaterápiás lábfürdőt. Isteni illatával kényeztet minket, és a megfelelő aromát kiválasztva még testi-lelki gyógyhatása is lesz. Sokan nem tudják, de az illóolajokat használat előtt ajánlott feloldani, különben ugyanúgy reagál a vízzel érintkezve, mint bármilyen más olaj: összeáll, és nem oldódik fel, így pedig a hatása sem az igazi. Csepegtessük hozzá egy kis tejhez, és abban oldjuk fel, majd így öntsük a vízbe. Előzetesen felforralt, már szobahőmérsékletű házi tej használata javasolt. Mézzel is kiegészíthetjük a keveréket, mert az illóolaj mézben is oldódik, és lábfürdőnél is kellemes a tejes-mézes víz, akárcsak a fürdővíznél, főleg ha még finom illatos is.
Használhatunk gyömbért is, ha különleges lábfürdőt szeretnénk: szeleteljünk fel egy darab gyömbérgyökeret héjastól, és főzzük meg kb. 20-25 perc alatt, majd ha elviselhetően melegre hűlt, akkor ebbe áztassuk a lábunkat úgy negyed órára. Ez még a lábfájósoknak is kiváló, ugyanis gyulladáscsökkentő hatása van.
Nagyon kellemes még a vulkanikus kövekkel megspékelt lábfürdő is, mivel ezeknek a köveknek kiváló rezgéseik vannak, és testi-lelki gyógyhatással bírnak. Ráadásul a lábfürdő vízébe helyezve még kellemesen masszírozzák is a lábat. Bármilyen vulkanikus köveket használhatunk, vegyes méretűt és fajtájút egyaránt.
Fotó:
pixabay.com
Orrmelléküreg -gyulladás kezelése és tünetei

Az orrmelléküreg-gyulladás, más néven sinusitis, a melléküregekben található nyálkahártyák gyulladását jelenti. A melléküregek maguk közé tartoznak az arcüreg (maxilláris), homloküreg (frontális), rostasejtek (cellulae ethmoidales) és a légcsőcsontok közötti sejtek. Ez a betegség viszonylag gyakori, szinte mindenki legalább egyszer életében átesik rajta.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!
Fogaink védelme a nyári időszakban

A vakáció izgalma elterelheti a figyelmet olyan alapvető dolgokról, mint a fogmosás. Utazások alkalmával, legyen az hosszabb vagy rövidebb, olyannyira meg tudunk feledkezni a szájápolásról, hogy előfordulhat, hogy otthon marad a fogkefe vagy a fogkrém. Ráadásul nyaraláskor hajlamosak vagyunk a megszokottól eltérően, gyakrabban fogyasztani cukros ételeket és italokat. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mit tehetünk fogaink védelme érdekében a nyári időszakban.
Óvatosnak kell lenni a gyümölcsfogyasztással?

A gyümölcsök a kiegyensúlyozott étrend alapvető részei, hiszen rengeteg vitamint, ásványi anyagot, rostot és antioxidánst tartalmaznak. Azonban sokan nem tudják, hogy a túlzott gyümölcsfogyasztás is járhat kockázatokkal, főként bizonyos egészségi állapotok vagy étrendi célok mellett.
Mikor van szükség pajzsmirigy ultrahangra?

Pajzsmirigy ultrahangra akkor van szükség, ha felmerül a pajzsmirigybetegség gyanúja, vagy ha már ismert pajzsmirigyproblémák követésére, ellenőrzésére van szükség. Milyen esetekben javasolt az ultrahangvizsgálat?