Menü

Nem járt le a szappan ideje!

Régen a legfőbb, sokáig az egyetlen bőrápoló és bőrtisztító szer a szappan volt. Mára azonban a szappanok használata méltatlanul háttérbe került, pedig egy jó szappannal akár több bőrápoló szert is helyettesíthetünk, hiszen nem pusztán tisztító hatással bír.

Egy jó szappan a tévhittel ellentétben nem szárítja a bőrt, legalábbis nem káros mértékben. Sőt, bár a szappan vizes oldata enyhén lúgos, a bőr pedig enyhén savas kémhatású, a szappannal történő tisztálkodás esetén bőrpuhító és szaruoldó hatás érhető el, amely segíti a bőr egészségének megőrzését. Egy jó minőségű szappan valójában nem szárítja ki bőrünket, hanem akár még olyan bőrpanaszok megszüntetésére is alkalmazható, mint például az ekcéma.

A szappanok főként növényi és állati zsírokból készülnek, minőségüket az alapanyagok természetessége határozza meg, illetve az érlelési és szárítási eljárás végrehajtásának módja. Amikor szappant vásárolunk, érdemes tanulmányozni az összetevők listáját. Bőrünk szépségének megőrzése érdekében olyan természetes szappant válasszunk, mely nem tartalmaz tartósítószereket, illetve mesterséges színezékeket és illatanyagot. A bőrbarát szappanok kizárólag természetes alapanyagokat tartalmaznak, illatosításuk pedig nem parfümmel, hanem illóolajokkal történik. Ha van rá lehetőségünk válasszuk a kézműves szappanokat, melyek nemcsak a zsíros szennyeződésektől szabadítják meg bőrünket, hanem üdébbé és frissebbé is varázsolják azt.

Fotó:
Pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!