Nem járt le a szappan ideje!
- Dátum: 2015.05.18., 13:10
- bőrápolás, ekcéma, illóolaj, kézműves szappan, parfüm, szappan, színezék, tartósítószer, tisztálkodás
Régen a legfőbb, sokáig az egyetlen bőrápoló és bőrtisztító szer a szappan volt. Mára azonban a szappanok használata méltatlanul háttérbe került, pedig egy jó szappannal akár több bőrápoló szert is helyettesíthetünk, hiszen nem pusztán tisztító hatással bír.
Egy jó szappan a tévhittel ellentétben nem szárítja a bőrt, legalábbis nem káros mértékben. Sőt, bár a szappan vizes oldata enyhén lúgos, a bőr pedig enyhén savas kémhatású, a szappannal történő tisztálkodás esetén bőrpuhító és szaruoldó hatás érhető el, amely segíti a bőr egészségének megőrzését. Egy jó minőségű szappan valójában nem szárítja ki bőrünket, hanem akár még olyan bőrpanaszok megszüntetésére is alkalmazható, mint például az ekcéma.
A szappanok főként növényi és állati zsírokból készülnek, minőségüket az alapanyagok természetessége határozza meg, illetve az érlelési és szárítási eljárás végrehajtásának módja. Amikor szappant vásárolunk, érdemes tanulmányozni az összetevők listáját. Bőrünk szépségének megőrzése érdekében olyan természetes szappant válasszunk, mely nem tartalmaz tartósítószereket, illetve mesterséges színezékeket és illatanyagot. A bőrbarát szappanok kizárólag természetes alapanyagokat tartalmaznak, illatosításuk pedig nem parfümmel, hanem illóolajokkal történik. Ha van rá lehetőségünk válasszuk a kézműves szappanokat, melyek nemcsak a zsíros szennyeződésektől szabadítják meg bőrünket, hanem üdébbé és frissebbé is varázsolják azt.
Fotó:
Pixabay.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.