Menü

Nem járt le a szappan ideje!

Régen a legfőbb, sokáig az egyetlen bőrápoló és bőrtisztító szer a szappan volt. Mára azonban a szappanok használata méltatlanul háttérbe került, pedig egy jó szappannal akár több bőrápoló szert is helyettesíthetünk, hiszen nem pusztán tisztító hatással bír.

Egy jó szappan a tévhittel ellentétben nem szárítja a bőrt, legalábbis nem káros mértékben. Sőt, bár a szappan vizes oldata enyhén lúgos, a bőr pedig enyhén savas kémhatású, a szappannal történő tisztálkodás esetén bőrpuhító és szaruoldó hatás érhető el, amely segíti a bőr egészségének megőrzését. Egy jó minőségű szappan valójában nem szárítja ki bőrünket, hanem akár még olyan bőrpanaszok megszüntetésére is alkalmazható, mint például az ekcéma.

A szappanok főként növényi és állati zsírokból készülnek, minőségüket az alapanyagok természetessége határozza meg, illetve az érlelési és szárítási eljárás végrehajtásának módja. Amikor szappant vásárolunk, érdemes tanulmányozni az összetevők listáját. Bőrünk szépségének megőrzése érdekében olyan természetes szappant válasszunk, mely nem tartalmaz tartósítószereket, illetve mesterséges színezékeket és illatanyagot. A bőrbarát szappanok kizárólag természetes alapanyagokat tartalmaznak, illatosításuk pedig nem parfümmel, hanem illóolajokkal történik. Ha van rá lehetőségünk válasszuk a kézműves szappanokat, melyek nemcsak a zsíros szennyeződésektől szabadítják meg bőrünket, hanem üdébbé és frissebbé is varázsolják azt.

Fotó:
Pixabay.com

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Egy nap az elhivatottságért – Július 1. az egészségügy dolgozóié

Semmelweis-nap – A magyar egészségügy ünnepe! Július 1-je minden évben különleges nap a magyar egészségügy számára: Semmelweis-nap, amelyen az egészségügyi dolgozókat ünnepeljük, és tisztelgünk munkájuk, elhivatottságuk és emberségük előtt.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

A színek hatásai

A színeknek kiemelkedő szerepük van az életünkben. Kutatások szerint egyes érzelmek sokkal jobban társíthatók egy adott árnyalathoz, mint bármely másikhoz. Mivel a környezetünk képes befolyásolni a hangulatunkat is, így a színek pszichológiájának előnyeit a mindennapi életünkben is kamatoztathatjuk.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?