Ezt próbáld ki! - sparrowbag
Hazánkban egyelőre nem túl ismert, viszont érdekes edzésforma a sparrowbag, amelyet homokkal töltött zsákokkal végezhetünk.
Először furán és némileg értelmetlenül hangzik: mégis minek/hogyan használjunk edzéshez egy homokkal teli zsákot? Nos, ennek a lényege az, hogy a homok zsákon belüli folyamatos mozgása, azaz az eszköz instabilitása állandóan dolgoztatja izmainkat. Persze csakis a megfelelő gyakorlatok segítségével, ehhez pedig specialistára van szükség. Legalábbis a betanuláshoz.
A sparrowbagnak nincs fogantyúja, és olyan a kialakítása, hogy több testfelületen is lehet tartani. Különböző, természetes mozgásformákat is lehet imitálni a segítségével, ami szintén hatékony a jó edzéshez. Az izomerősítés mellett zsírt is lehet vele égetni, ezen kívül az egyensúlyérzék és a koncentráció is fejleszthető.
A kicsiktől a nagyokig – azaz kortól függetlenül voltaképpen bárki használhatja ezt az edzésformát, elsajátítása egyáltalán nem bonyolult.
A sparrowbag kitűnő csoportos, vezetett edzésekhez, emellett jól alkalmazható kiegészítő tréningként különböző sportágak mellett.
Maga az eszköz egyébként speciális kialakítású, és többféle méretben/súllyal kapható. A választás függ az életkortól, testsúlytól és az elvégezendő gyakorlatoktól is.
Fotó:
Pixabay.com
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.