Ivásra buzdítunk! Persze csak mértékkel...
- Dátum: 2015.05.28., 23:09
- agy, alkohol, betegség, cukorbetegség, demencia, Sör, sörfogyasztás, szív
Az egészségügy korábbi és modern kutatásainak alapos elemzése remek álca arra, hogy alkoholt igyunk és ivásra buzdítsunk. Mi persze ilyet nem teszünk, de a sört bátran ajánljuk olvasóink figyelmébe.
Mértékkel, nyilván. A sörivás több, mint alkoholfogyasztás. A sörnek kultúrája van, méghozzá sokféle kultúrája, és a kulturált sörivó nagyon is tisztában van azzal, hogy a mérték elvesztése a minőség elvesztéséhez is vezet.
Ugyanez a helyzet az egészségi szemponttal. Azaz, a sör kis mértékben, ha nem is orvosság, de igenis jótékony innivaló. Több szempontból is.
A korábbi, de főleg a modern kutatásoknak hála ma már tudjuk, hogy a sör jól jöhet a különböző szív és érrendszeri betegségek elleni védekezésben. Kimutatták, hogy mértékkel fogyasztva kisebb a kockázata a szívbetegségeknek. A mérték itt azt jelenti, hogy maximum napi fél liter.
A sör magas víztartalma csökkenti a vesekő kialakulásának esélyét, a cukorbetegség is megelőzhető segítségével, ráadásul az agyra is remek hatással van.
A sörben az is jó, hogy rengetegféle létezik belőle, így szinte nem létezik olyan, hogy valaki ne találja meg magának a megfelelő íz- és tartalomvilágot.
Időseknek is ajánlják a fogyasztását, a demencia kialakulási kockázatának mérséklése mellett azért, mert a csontritkulás ellen is hasznos lehet.
Sosem szabad azonban elfelejteni, hogy a sör nem jó folyadékpótló (legalábbis magában semmiképpen, nagy melegben pláne nem), valamint azt, hogy a mérték elvesztése a fenti előnyök elvesztése mellett ráadásként a különböző kockázatok növekedésével is jár.
Fotó:
Pixabax.com
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?
A csípős paprika hatása a szervezetünkre

Nem mindenki szereti az erős, csípős ízeket, pedig az egyik anyag, amitől erős mondjuk a paprika, igencsak jótékony hatással bír.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.