Díszit, ízesít és akár gyógyít is
- Dátum: 2015.08.09., 23:22
- fűszer, gyógyhatás, petrezselyemzöld, ültetés
Ki gondolná, hogy az egyszerű petrezselyem zöldje Európa szerte, Közel-Keleten, és még Amerikában is az egyik leggyakrabban használt zöldfűszer, mely korántsem csupán díszíti ételeinket.
A petrezselyem nyersen is fogyasztható, előszeretettel használják az ételek díszítéséhez, de illatos- zamatos levele alapvető ízesítési hozzávaló is. A friss petrezselymet könnyen háztartásunk állandó elemévé tehetjük, hidegtűrő növényről lévén szó, már kora tavasszal vethető, de akár cserépbe is elültethetjük benn a lakásban. Érdemes kertünkbe levélpetrezselymet vetni, így mindig kéznél lesz friss zöld a főzéshez. Lakásban is ültethetünk, ha veszünk petrezselyem csokrot gyökérrel együtt, akkor a zöld eltávolítása után, a gyökeret nedves homokot tartalmazó edénybe tegyük. Fontos, hogy ablak mellé, világos helyre helyezzük el az elültetett gyökereket, és ügyeljünk oda, hogy a homok ne száradjon ki.
Amellett pedig, hogy alapvető főzési hozzávalóról van szó, a petrezselyem gyógyhatással is bír. A zamatos, aromás zöldnövény olyan értékes vitaminokat tartalmaz, mint például C- és B- vitamin, de fogyasztásával karotinhoz és káliumhoz is juttatjuk szervezetünket. Ezeken kívül étvágygerjesztő hatást is tulajdonítanak neki, valamint a következő gyógyhatásokat: gyomorerősítő, vesetisztító, gyulladáscsökkentő. Népi megfigyelések szerint a leheletet is frissíti, még a foghagyma rendkívül erős aromáját is tompítani tudja.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Mivel helyettesítsük a cukrot?

A legtöbb fogyókúra és diéta ajánlja, hogy a lehető legkevesebb cukrot fogyasszuk, ha szeretnénk elérni a kívánt hatást. Milyen alternatívák vannak azonban arra, hogy élvezhessük az édes ízeket, de ne is legyen káros számunkra?