Menü

Rendszeres hajvágás, szebb hajkorona

Egyes nézőpontok szerint a hajvágás mit sem segít a haj egészségén, tekintve, hogy vágatni hosszabb haj esetén a végéből szoktunk, de a haj minőségét, szerkezetét belső tényezők határozzák meg. A szervezetünk vitaminellátása, a fejbőr milyensége számít a legtöbbet - állítják. Ennek ellenére segíthet-e a rendszeres hajvágás, vagy sem, ha szebb, sőt esetleg hosszabb hajkoronát szeretnénk?

- Noha a haj alapszerkezetére valóban elsődleges hatással van szervezetünk állapota, külsőleg is meg kell tennünk, amit lehet. Védjük a hajunkat, kíméljük a rendszeres szőkítéstől, hajszárításhoz, vasaláshoz pedig használjunk legalább védő sprayt. Minden hajmosásnál alkalmazzunk hajbalzsamot, és ne feledkezzünk meg a hajvégápolásról sem. Ehhez használhatunk speciálisan erre alkalmas olajakat, a természet kincsestárából pedig az argánolaj javasolt erre a célra. A hajvégek rendszeres vágása is elengedhetetlen: enélkül a haj feltöredezik, ápolatlan hatást kölcsönöz - állítja a fodrász szakértőnk, aki nem ért egyet azzal a szemlélettel, miszerint a hajvágás mit sem tesz hozzá a haj szerkezetének egészségéhez. Véleménye szerint aki hosszabb hajra vágyik, éppenhogy rendszeresen kell vágatnia a hajából 1-2 centit, amennyiben a haja töredezésre hajlamos, mert enélkül a töredezés egyre jobban roncsolja a hajat, ezt pedig már nem lehet megállítani semmilyen szer használatával, csupán a hajvágással. Ezt pedig érdemes inkább előbb, mint később megtenni. 

Szintén segíthet, ha a fejbőrünket hajmosás előtt speciális tisztító, vérkeringést elősegítő szerekkel ápoljuk. Mindezen intézkedésektől függetlenül gondoskodnunk kell a belső erőforrásokról: a megfelelő vitaminpótlásról, akár egészséges, rostdús táplálékok formájában, akár vitamin- és tápanyag kiegészítéssel. Nagyon fontos továbbá a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása, ugyanis ha nem iszunk eleget, akkor nem csak a bőrünk, a testünk, hanem természetesen a hajunk is enerváltabb lesz. Sokan nem is gondolnák, hogy a szálkás, száraz haj elsődleges gyógymódja, ha sok vizet iszunk. A cukros, szénsavas üdítőket azonban kerüljük, mert ezzel csak rontunk a helyzeten, bármennyit is fogyasztunk belőle. 

A haj egészségét továbbá lelki tényezők is befolyásolják: az erős stressz, túlterheltség, a tudat alatt nehezen feldolgozható események, élethelyzetek, terhelő konfliktusokkal és személyekkel való szembenállás mind-mind hajhullást és hajgyengülést okozhatnak. Ahogy lélekben gyengébbnek érezzük magunkat, ugyanez a hatás a hajunkon is megjelenhet. 

A hajvágás a szakember szerint a hajunk wellness fürdője: megkönnyíti, kisimultabbá, szebbé teszi azt, így ez olyan "beavatkozás", amit annak sem szabadna megspórolnia, aki hosszabb hajat szeretne. 

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!