Rendszeres hajvágás, szebb hajkorona
Egyes nézőpontok szerint a hajvágás mit sem segít a haj egészségén, tekintve, hogy vágatni hosszabb haj esetén a végéből szoktunk, de a haj minőségét, szerkezetét belső tényezők határozzák meg. A szervezetünk vitaminellátása, a fejbőr milyensége számít a legtöbbet - állítják. Ennek ellenére segíthet-e a rendszeres hajvágás, vagy sem, ha szebb, sőt esetleg hosszabb hajkoronát szeretnénk?
- Noha a haj alapszerkezetére valóban elsődleges hatással van szervezetünk állapota, külsőleg is meg kell tennünk, amit lehet. Védjük a hajunkat, kíméljük a rendszeres szőkítéstől, hajszárításhoz, vasaláshoz pedig használjunk legalább védő sprayt. Minden hajmosásnál alkalmazzunk hajbalzsamot, és ne feledkezzünk meg a hajvégápolásról sem. Ehhez használhatunk speciálisan erre alkalmas olajakat, a természet kincsestárából pedig az argánolaj javasolt erre a célra. A hajvégek rendszeres vágása is elengedhetetlen: enélkül a haj feltöredezik, ápolatlan hatást kölcsönöz - állítja a fodrász szakértőnk, aki nem ért egyet azzal a szemlélettel, miszerint a hajvágás mit sem tesz hozzá a haj szerkezetének egészségéhez. Véleménye szerint aki hosszabb hajra vágyik, éppenhogy rendszeresen kell vágatnia a hajából 1-2 centit, amennyiben a haja töredezésre hajlamos, mert enélkül a töredezés egyre jobban roncsolja a hajat, ezt pedig már nem lehet megállítani semmilyen szer használatával, csupán a hajvágással. Ezt pedig érdemes inkább előbb, mint később megtenni.
Szintén segíthet, ha a fejbőrünket hajmosás előtt speciális tisztító, vérkeringést elősegítő szerekkel ápoljuk. Mindezen intézkedésektől függetlenül gondoskodnunk kell a belső erőforrásokról: a megfelelő vitaminpótlásról, akár egészséges, rostdús táplálékok formájában, akár vitamin- és tápanyag kiegészítéssel. Nagyon fontos továbbá a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása, ugyanis ha nem iszunk eleget, akkor nem csak a bőrünk, a testünk, hanem természetesen a hajunk is enerváltabb lesz. Sokan nem is gondolnák, hogy a szálkás, száraz haj elsődleges gyógymódja, ha sok vizet iszunk. A cukros, szénsavas üdítőket azonban kerüljük, mert ezzel csak rontunk a helyzeten, bármennyit is fogyasztunk belőle.
A haj egészségét továbbá lelki tényezők is befolyásolják: az erős stressz, túlterheltség, a tudat alatt nehezen feldolgozható események, élethelyzetek, terhelő konfliktusokkal és személyekkel való szembenállás mind-mind hajhullást és hajgyengülést okozhatnak. Ahogy lélekben gyengébbnek érezzük magunkat, ugyanez a hatás a hajunkon is megjelenhet.
A hajvágás a szakember szerint a hajunk wellness fürdője: megkönnyíti, kisimultabbá, szebbé teszi azt, így ez olyan "beavatkozás", amit annak sem szabadna megspórolnia, aki hosszabb hajat szeretne.
A vitaminok túladagolásának veszélyei
Gyakorlatilag bármilyen vitamint, étrend-kiegészítőt szeretnénk szedni, ajánlott utánajárnunk, valóban szükségünk van-e rá, és ha igen, mekkora mennyiségben, sőt még az is számíthat, pontosan mikor és mivel vesszük be.
Az ülőmunka veszélyei
Egyre többen végeznek ülőmunkát, legyen az irodában, vagy home office-ban, de sokan még mindig nincsenek tisztában azzal, hogy milyen rejtett egészségügyi veszélyei vannak ennek a munkatípusnak. Viszont, ha ezeket felismerjük, akkor vannak módok a megelőzésre és a kezelésre is.
A legújabb hajápolási trendek ragyogó tincsekért
Az új év során a hajunk egészségét is érdemes megújítani, hiszen az elmúlt években feltörekvő népszerűségnek örvendenek az új hajápolási rutinok és termékek. Amellett, hogy ápoljuk a hajkoronánkat ezeknek segítségével sokkal környezettudatosabban élhetjük a mindennapjainkat.
Dermatillománia, mit tudsz a bőrtépkedésről?
A bőrkapirgálás alapvetően nem gond addig, amíg az ember nem rögeszmésen teszi ezt a testével, viszont amikor már kényszeresen csinálja, akkor további gondokat eredményez.
Száraz január
Alkoholmentes italok, újévi fogadalmak, elhatározások és egy újabb kihívás: elindult a száraz január!