Menü

A „modern” háziállat előnyei

Mire jó a kisállat mai világunkban? Sok mindenkinek ajánlott házi kedvenc tartása, de néhány szempontot mindenképpen érdemes mérlegelni azelőtt, mielőtt befogadók leszünk.

A háziállat fogalma az utóbbi évtizedekben jelentősen módosult és a klasszikus haszonállatétól jelentősen eltávolodott. Ez persze nem jelenti azt, hogy a mai kisállatoknak ne lenne haszna, ez egyáltalán nem igaz, sőt.

A gyerekek körében általában nagyon népszerű valamilyen kisállat családba fogadása, a kedvenc elsősorban a kutya, amely négylábú favorit, de a macska, a tengerimalac, hörcsög is kedvelt. Ezek mellett a papagáj és a halak is gyakran előfordulnak a kiválasztottak listáján. Az ifjú állattartók sokat tanulhatnak kis kedvencük gondozása, ellátása során, de mindenképpen el kell érniük azt az érettségi szintet, amely lehetővé teszi, hogy tisztában legyenek a felelősség fogalmával. Legalább valamennyire, és tudják azt, hogy az állat nem játék, hanem élőlény, amelynek igényei vannak.

Az állatok ugyanakkor nemcsak a gyerekek fejlődésében játszhatnak szerepet, hanem az idősebbek életszínvonalát is emelhetik. Az állattartás remek magányűző, nemcsak a társaság miatt, hanem azért is, mert állandó elfoglaltságot, munkát jelent a gondozó számára. A felnőtt ember választása már elsősorban a kutyára és a macskára korlátozódik, emellett ők gyakran szereznek be menhelyről kedvencet. Nekik leendő állatuk életkorán érdemes elgondolkodniuk, nem biztos, hogy megfelelő választás mondjuk egy kölyökkutya, de a túl idős kedvenccel is problémák lehetnek, ha például szoros kötelék alakul ki a gazdával.

Nem elhanyagolható szempont, hogy a lelki egyensúly mellett állattartással a fizikai egészségünkért is tehetünk.

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.