Időskori internetezés
Ma már egyre több idős ember aktív szereplője az online világnak, és erre a jövőben még nagyobb szükség lesz. Mama, papa – ne mondjatok nemet az internetre!
Már csak azért sem, mert öregedő társadalmunknak az a jó, ha az emberek minél tovább „tartják a lépést”, azaz idősebb korban is aktívak, foglalkoztathatóak, munkaképesek, frissek maradnak. Elvonatkoztatva ezektől az elvont (ám mindenképpen valós és közelgő) népesedési, társadalmi és gazdasági céloktól, természetesen sokkal (test)közelebbi előnyökkel is rendelkezik a dolog. Ha a nyugdíjasok nem vonják ki magukat a technika fejlődésének követéséből, az számukra is igen pozitív. A szellemi öregedés lassításának egyik fontos eszközét kapják a kezükbe, persze mindez egyáltalán nem egyszerű.
Azok, aki még az offline világban nőttek fel, azaz nem gyerek-, vagy fiatalkorukban ismerkedtek meg a számítógépekkel és a különböző kütyükkel, óriási hátrányban vannak. Az alapoktól kell kezdeniük, miközben minden iszonyatosan gyorsan változik.
Nehéz, de nem lehetetlen, a motiváltakat többféle tanfolyam segíti, olyan kurzusok, amelyek kifejezetten idősekre specializálódtak. Ezek általában az egyszerű dolgokra koncentrálnak, hiszen elég egy olyan tudást elsajátítani, amellyel már üzembiztos alapfelhasználóvá válik az ember. Olyan felhasználóvá, akit már nem lehet olyan könnyen eladni a technika világában. Apropó eladni!
Az idősek dolgát nemcsak a számítógéphasználat megtanulása és a netre való feljutás elsajátítása nehezíti, hanem a világhálón való eligazodás is. Bonyolult és sokszor veszélyes világ ez, vigyázni kell vele, de mindenképpen megéri a fáradtságot a befektetett munka!
Az internetezés képessége egyre inkább válik alapvetővé, így aki nem akarja, hogy az őt követő generációktól szakadékok válasszák el, semmiképpen sem lehet elutasító.
Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?
Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.