Menü

Őszi immunerősítés gyógyteákkal

Itt a hideg ősz, ilyenkor sajnos könnyebb megbetegedni. A szervezetünknek akklimatizálódnia kell a hűvösebb időjáráshoz, és a szezon lejártával csökken a vitaminbevitelünk is, mert kevesebb zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk. Gyakori, hogy az öltözködésünk sem elég meleg és réteges, mert bizony nehéz lehet hozzászokni, hogy újra sálat kell hordani. Tovább nehezítheti a helyzetet, ha kisgyermek van a családban, aki az óvodából, iskolából gyakran hoz haza bacillusokat.

Az immunrendszerünket nem csak drága vitaminokkal erősíthetjük. Ilyenkor is a segítségünkre siet a természet kincsestára. Főzzünk hát finom gyógyteákat! A lándzsás útifűt a legtöbbet szirup formájában ismerik, amely köhögésre valóban kiváló gyógymód, de teaként sem utolsó, hiszen fantasztikus immunerősítő hatása van. A hársfatea szintén segít megküzdenünk a betegségekkel, és ne feledjük el a kamillát, valamint a hozzá hasonlatos margitvirágot sem.

Hogyan készítsük el? Forraljunk vizet (lehetőleg ne mikróhullámű sütőben melegítsünk!), ha fémedényben melegítettünk, akkor mindenképp öntsük át kancsókba, ebben ugyanis nem ajánlott gyógynövényeket áztatni. A porcelán-, vagy üvegedények sokkal inkább ajánlottak. Majd néhány csipetnyi gyógynövényt szórjunk a kancsóba, és öntsük rá a forró vizet. Úgy öt perc után pedig szűrjük le, vagy szűrővel vegyük ki az ázó gyógynövényeket. Hosszú ideig semmiképp ne hagyjuk a teafüvet a teában, mert a hársfának hosszú idő után már káros anyagai oldódhatnak ki. Ettől nem kell megijedni, csak állítsuk be a konyhai órát, vagy a telefonunkat, hogy emlékeztessen minket a tea leszűrésére.

A margitvirág főzetének kesernyés íze van, de a többi említett tea még natúran is nagyon finom. Az édesszájúak mézzel, vagy természetes édesítőszerekkel (például eritrittel) ízesíthetik a teájukat.
Egészségünkre!

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.

Mi az az SZMK és mit takar az OSZSZ?

Általában az első szülői értekezleten október táján kéri fel az osztályfőnök a szülőket, hogy válasszanak maguk közül SZMK azaz Szülői Munkaközösségi tagokat és ugyanezt teszi az ovónő is az ovis szülőin, amikor OSZSZ (Óvodai Szülői Szervezet) tagokat választ.

Mikor nem mosunk helyesen fogat?

Egy szép fogsor nagyon vonzó tulajdonság, ám egészségünk szempontjából sem mindegy, hogy milyen állapotban vannak a fogaink. Ha egészségesek a fogaink, számos problémától megóvhatjuk magunkat. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy lehetőleg törekedjünk a helyes fogtisztításra, fogápolásra.

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.