Menü

Őszi immunerősítés gyógyteákkal

Itt a hideg ősz, ilyenkor sajnos könnyebb megbetegedni. A szervezetünknek akklimatizálódnia kell a hűvösebb időjáráshoz, és a szezon lejártával csökken a vitaminbevitelünk is, mert kevesebb zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk. Gyakori, hogy az öltözködésünk sem elég meleg és réteges, mert bizony nehéz lehet hozzászokni, hogy újra sálat kell hordani. Tovább nehezítheti a helyzetet, ha kisgyermek van a családban, aki az óvodából, iskolából gyakran hoz haza bacillusokat.

Az immunrendszerünket nem csak drága vitaminokkal erősíthetjük. Ilyenkor is a segítségünkre siet a természet kincsestára. Főzzünk hát finom gyógyteákat! A lándzsás útifűt a legtöbbet szirup formájában ismerik, amely köhögésre valóban kiváló gyógymód, de teaként sem utolsó, hiszen fantasztikus immunerősítő hatása van. A hársfatea szintén segít megküzdenünk a betegségekkel, és ne feledjük el a kamillát, valamint a hozzá hasonlatos margitvirágot sem.

Hogyan készítsük el? Forraljunk vizet (lehetőleg ne mikróhullámű sütőben melegítsünk!), ha fémedényben melegítettünk, akkor mindenképp öntsük át kancsókba, ebben ugyanis nem ajánlott gyógynövényeket áztatni. A porcelán-, vagy üvegedények sokkal inkább ajánlottak. Majd néhány csipetnyi gyógynövényt szórjunk a kancsóba, és öntsük rá a forró vizet. Úgy öt perc után pedig szűrjük le, vagy szűrővel vegyük ki az ázó gyógynövényeket. Hosszú ideig semmiképp ne hagyjuk a teafüvet a teában, mert a hársfának hosszú idő után már káros anyagai oldódhatnak ki. Ettől nem kell megijedni, csak állítsuk be a konyhai órát, vagy a telefonunkat, hogy emlékeztessen minket a tea leszűrésére.

A margitvirág főzetének kesernyés íze van, de a többi említett tea még natúran is nagyon finom. Az édesszájúak mézzel, vagy természetes édesítőszerekkel (például eritrittel) ízesíthetik a teájukat.
Egészségünkre!

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.