Menü

Őszi immunerősítés gyógyteákkal

Itt a hideg ősz, ilyenkor sajnos könnyebb megbetegedni. A szervezetünknek akklimatizálódnia kell a hűvösebb időjáráshoz, és a szezon lejártával csökken a vitaminbevitelünk is, mert kevesebb zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk. Gyakori, hogy az öltözködésünk sem elég meleg és réteges, mert bizony nehéz lehet hozzászokni, hogy újra sálat kell hordani. Tovább nehezítheti a helyzetet, ha kisgyermek van a családban, aki az óvodából, iskolából gyakran hoz haza bacillusokat.

Az immunrendszerünket nem csak drága vitaminokkal erősíthetjük. Ilyenkor is a segítségünkre siet a természet kincsestára. Főzzünk hát finom gyógyteákat! A lándzsás útifűt a legtöbbet szirup formájában ismerik, amely köhögésre valóban kiváló gyógymód, de teaként sem utolsó, hiszen fantasztikus immunerősítő hatása van. A hársfatea szintén segít megküzdenünk a betegségekkel, és ne feledjük el a kamillát, valamint a hozzá hasonlatos margitvirágot sem.

Hogyan készítsük el? Forraljunk vizet (lehetőleg ne mikróhullámű sütőben melegítsünk!), ha fémedényben melegítettünk, akkor mindenképp öntsük át kancsókba, ebben ugyanis nem ajánlott gyógynövényeket áztatni. A porcelán-, vagy üvegedények sokkal inkább ajánlottak. Majd néhány csipetnyi gyógynövényt szórjunk a kancsóba, és öntsük rá a forró vizet. Úgy öt perc után pedig szűrjük le, vagy szűrővel vegyük ki az ázó gyógynövényeket. Hosszú ideig semmiképp ne hagyjuk a teafüvet a teában, mert a hársfának hosszú idő után már káros anyagai oldódhatnak ki. Ettől nem kell megijedni, csak állítsuk be a konyhai órát, vagy a telefonunkat, hogy emlékeztessen minket a tea leszűrésére.

A margitvirág főzetének kesernyés íze van, de a többi említett tea még natúran is nagyon finom. Az édesszájúak mézzel, vagy természetes édesítőszerekkel (például eritrittel) ízesíthetik a teájukat.
Egészségünkre!

Használt ruhát venni menő!

Sokan szeretik a használt ruha piacot, hiszen fantasztikus és egyedi darabok bújnak meg olykor-olykor a túrkálókban, ami manapság már egyáltalán nem kínos dolog.

Mi okozza az utazás utáni depressziót?

Tapasztalták már, hogy nyaralásból hazatérve szomorú hangulatuk lett? Ez az úgynevezett nyaralás utáni depresszió, amely egyáltalán nem ritka jelenség. Szerencsére az ilyenkor fellépő rosszkedv különböző módszerekkel enyhíthető.

Óvjuk okoseszközeinket, gyógyszereinket a melegtől!

Nem csak az emberek viselik nehezen a kánikulát, hanem a technológiai eszközök is megsínylik a szélsőséges időjárást. Az extrém időjárás nem csak az emberek életét nehezíti meg, de használati tárgyainkban is kárt tehet.

Mit jelent az úszófül és mely tünetekkel jár?

A strandolás kellemetlen velejárója lehet a füldugulás, fülfájás, különösen gyermekek és fiatalok körében fordul elő gyakran. Mit jelent az úszófül, s vajon összefügg a strandolással? Mitől fáj a fülünk úszás után, s miért a gyerekek és fiatalok leginkább érintettek ebben?

Napégés után…

A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.