Menü

Kütyük a sportoláshoz - biztos szükségünk van rá?

A legtöbb sportolásunkat, egészséges életmódunkat segítő úgynevezett kütyü sokkal kevesebbet ér, mint amit gondolnánk róla, legalábbis ha nem tudjuk profin alkalmazni. Természetesen nem haszontalanok ezek az eszközök, de vásárlás előtt gondoljuk át, mire is van pontosan szükségünk.

A különböző, sportoláshoz használható technikai eszközök tárháza egyre csak bővül. Nehéz kiigazodni a kínálaton, vannak egyszerűbbek és bonyolultak, sőt egészen drágák is. Akadnak okos csuklópántok, órák és különböző más eszközök, alkalmazások, amelyek testünk paramétereit mérik. Ez rendben is van, de nem sokat érnek, hiszen a kapott adatokkal (pulzus, megtett kilométer, sebesség, stb...) az egyszeri sportoló nemigen tud mit kezdeni. A jövő ez, de nem ebben a formában – nagyjából így lehet összefoglalni a dolgot, azaz a fitneszforradalom kissé előreszaladt.

Mielőtt komolyabb kiadásra adnánk a fejünket, gondoljuk át, hogy mire van szükségünk. Ha magunkkal akarunk versenyezni, a különböző időszakokban elért eredményeinket összehasonlítani, azzal nincs semmi baj, ugyanakkor drága eszközre emiatt nincs szükség.

Jelenleg ott tartunk, hogy az átlagember (de mondhatjuk azt is, hogy amatőr sportoló) csak nagyon keveset tud szervezetének pontos működéséről, az orvosi a háttérről. Ahogyan az említett kütyük működéséről is. Amíg ez így marad, felesleges bonyolult eszközöket használnunk, mert előnyeit nem tudjuk hasznosítani. Mint említettük, a jövő ez, de addig még nagyot kell fejlődni. Elsősorban nem a technikának, hanem az embernek.

Fotó: flickr.com A képet készítette: Timo Newton-Syms

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.

Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.

Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.