Menü

Őszi nagytakarítás – az arcunkon is

  • Dátum: 2015.11.10., 10:21

A nyári időszakot követően a leggyakoribb problémát a ráncok megjelenése, elmélyülése, valamint a pigmentfoltok kialakulása jelenti, emellett szinte mindenki tapasztalja magán a bőr általános minőségromlását és vízvesztését is. Dr. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus tanácsaiból kiderül, hogy az ősz beköszöntével hogyan ápoljuk arcbőrünket.

A nyár a felhőtlen kikapcsolódás időszaka, azonban a káros napsugarak, a klóros víz és a szél még megfelelő ápolás és védelem mellett is megviseli a bőrünket. Víztartalma csökken, fakóvá, durva tapintásúvá válhat, és száraz, hámló területek jelenhetnek meg rajta. Ezek a tünetek a megfelelő ápolás nélkül állandósulhatnak, sőt súlyosabbá válhatnak, ezért fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk bőrünk tisztítására és táplálásra, valamint az időben elindított kezelésekre.

A regeneráció elengedhetetlen része a jelentős folyadékbevitel, de nem maradhat el a megfelelő bőrápolás sem. Az elhalt hámsejteket eltávolító radírozást is magában foglaló, alapos arctisztítás után természetes hatóanyagokat - gyümölcscukrokat, növényi őssejteket és vitaminokat - tartalmazó krémekkel, pakolásokkal állíthatjuk vissza a bőr ragyogását. Érdemes a nyári, könnyebb keverékeket erőteljesebb hidratálóra cserélni, éjszakára pedig zsírosabb, de a pórusokat nem eltömítő terméket választani.

Gyakran előfordul azonban, hogy ez is kevés a nyár bőrre gyakorolt káros hatásainak kiegyensúlyozására, ilyenkor érdemes olyan szépségkezeléseket is kipróbálnunk, mint a peeling, a mezoterápia, a hyaluronsavas hidratálás vagy épp a biolifting, a bőr feszesítésére pedig mikrofókuszált ultrahangos kezelést vagy vékonyszálas kontúrterápiát is alkalmazhatunk.

„Az őszi megújulás első lépése, hogy megszabaduljunk a pajzsszerű hámrétegtől, ami gátolja a hatóanyagok felszívódását. Erre a legjobb megoldást a kémiai és lézeres peelingek jelentik, amelyekkel mérsékelhetjük a bőrfelszín színbeli egyenetlenségeit, emellett pedig finom ránctalanító, bőrfeszesítő hatást is elérhetünk. A kezeléssel jelentős regenerációs folyamatokat indítunk be, amelyek hozzájárulnak a bőr tartós és hosszú távú szépségéhez is” – mondta el Dr. Kriston Renáta bőrgyógyász-kozmetológus, aki hozzátette, különleges bőrmegújító eljárásokkal tovább fokozhatjuk a lézeres kezelések hatását és hidratálhatjuk a kiszáradt bőrt. „Mezoterápiával, hyaluronsavas mélyhidratálással vagy biolifting-eljárással maximális koncentrációban tudjuk a bőrbe juttatni a megfelelően összeválogatott, egyénre szabott hatóanyagkoktélt, amely segítségével felébreszthetjük a bőr szunnyadó folyamatait is” – hangsúlyozta a szakember.

Dr. Kriston Renáta szerint ősszel a bőr feszesítésére is érdemes figyelmet fordítani. „Hosszú távú megoldást jelenthet a természetes eredményt biztosító mikrofókuszált ultrahangos kezelés vagy akár a vékonyszálas kontúrterápia is. Emellett hatékony módszernek tartom a töltőanyaggal történő térfogatpótlást, valamint a mimikai izomzat mozgásának mérséklését és blokkolását is, amennyiben az arc esztétikájának egésze szempontjából előnyösnek ítéljük meg” – tette hozzá Dr. Kriston Renáta, aki felhívta a figyelmet, hogy a beavatkozások hatékonyságát és időbeli tartósságát jelentősen befolyásolja a páciens életmódja és a bőr típusához és korához megfelelő ápolása is.

Forrás, fotó:
redlemon

A hullahopp karika hatékonysága

A hullahopp karikára sokan először gyerekjátékként gondolunk, legalábbis férjem hangosan felnevetett, mikor közöltem, veszek magamnak egyet, pedig, ha utána olvas az ember, rájön, hogy valójában egy nem túl drága, könnyen tárolható, egyszerű edzéstípusról van szó, mely remekül formálja a deréktáji izmokat.

Természetes módszerek torokfájás ellen

Az én gyerekkoromban miért nem volt még torokfájás és köhögés elleni nyalóka? Csak kérdezem. Merthogy a patikában már ilyet is lehet kapni. A gyerekeim nagy örömére.

A gyomorégés okai

Az emésztési zavar kifejezés sokféle tünetre használjuk, és sokféle okot rejthet a háttérben, tehát nem konkrét betegség. A dyspepsia görögül rossz emésztést jelent, tehát olyan tüneteket takar, mint a rossz közérzetet okozó, hasi fájdalmak, diszkomfort érzetek, főként a felső régiókban.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

November, a férfi egészség hónapja

A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.